×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Norvēģijas slaktiņa rīkotājam izvirza apsūdzības

breiviks

Traģiskā Norvēģijas slaktiņa rīkotajam Andersam Bēringam-Breivīkam trešdien oficiāli izvirzītas apsūdzības par teroraktu rīkošanu un apzinātu slepkavību.

Par šīm apsūdzībām ekstrēmistam draud līdz 21 gada cietumsods, taču viņa apcietinājuma termiņu būs iespējams pagarināt tik ilgi, cik vien Bērings-Breivīks tiks uzskatīts par draudu sabiedrībai. Taču, ja viņš tiks atzīsts par garīgi nepieskaitāmu, traģiskā slaktiņa rīkotājs nonāks nevis cietumā, bet psihiatriskās ārstniecības iestādē. Bēringa-Breivīka apsūdzības raksts ir 19 lapaspušu garš, un trešdienas rītā tas tika nolasīts netālu no Oslo esošajā Ilas cietumā, kur pašlaik ekstrēmists ieslodzīts. Kā pēcāk atklāja policijas pārstāvis, apsūdzību nolasīšanas laikā Bērings-Breivīks bijis “pilnīgi mierīgs”.

Bērings-Breivīks pagājušā gada 22. jūlijā sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu, kur uzbruka valdošās Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnes dalībniekiem. Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā gāja bojā astoņi cilvēki un vēl 30 guva ievainojumus, bet apšaudē Ūteijas salā viņš nogalināja 69 cilvēkus, bet vēl 67 tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+