×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Nosauktas dokumentālā kino nominācijas Eiropas Kinoakadēmijas balvai

Starp sešām pretendentēm uz EKA balvu dokumentālajā kino ir arī Jona Banga Karlsena "Īstais daudzums vardarbības".Starp sešām pretendentēm uz EKA balvu dokumentālajā kino ir arī Jona Banga Karlsena "Īstais daudzums vardarbības".

Eiropas Kinoakadēmija (EKA) nosaukusi sešas nominācijas kategorijā “Eiropas dokumentālā filma 2014”, portālam LA.lv pastāstīja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Komisija, kuras sastāvā ir EKA valdes locekļi Antonio Saura (producents, Spānija) un Ada Solomona (producente, Rumānija), EKA biedre Signe Birge Sērensena (producente, Dānija), kā arī dokumentālo filmu eksperti Klāss Danielsens (Vācija), Alija Dērksa (Nīderlande) un Žaks Lorāns (Beļģija), balvai izvirzījusi šādas filmas:

“Īstais daudzums vardarbības” (“Just the Right Amount of Violence”, Dānija). Scenārists un režisors Jons Bangs Karlsens, producenti Helle Ulstena un Jons Bangs Karlsens;

“Visuma pavēlnieks” (Master of the Universe, Vācija/Austrija). Režisors Marks Bauders, producenti Marks Bauders un Markuss Glāsers;

“Par cilvēkiem un karu”, (Of Men and War, Francija/Šveice). Scenārists, režisors un producents Lorāns Bekjū-Renārs;

“Romas apvedceļš” (Sacro GRA, Itālija/Francija). Režisors Džanfranko Rosi, scenārists Nikolo Baseti, producenti Marko Visalbergi un Karole Solive;

“Gaidot Augustu” (Waiting for August, Beļģija). Scenārists un režisors Teodora Anna Mihaja, producenti Hanne Flipo un Antuāns Vermēšs;

“Mēs nākam kā draugi” (We Come as Friends, Austrija). Scenārists, režisors un producents Hūberts Zaupers.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē.

Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Rīgas SKF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos.

12.decembrī kinoteātrī Splendid Palace (Elizabetes ielā 61) notiks publisks kino seanss ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu piedalīšanos. Sagaidot kino gada kulminācijas pasākumus Rīgā, Splendid Palace izsludinājis akciju – Eiropas kino biļete, aicinot ikvienu šoruden atklāt Eiropas kino, līdz 30. novembrim noskatīties trīs Eiropas filmas “Splendid Palace” un laimēt ielūgumus uz 12. decembrī gaidāmo Īpašo filmas seansu ar Eiropas Kinoakadēmijas goda viesa par mūža ieguldījumu laureātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+