×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Noskaties: jauns TDA “Vektors” un grupas “Auļi” kopdarbs “Salniņa”

Ekrānšāviņš no Youtube.comEkrānšāviņš no Youtube.com

Dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, sadarbojoties ar ģitāristu Kasparu Zemīti, dziedātāju Julgī Stalti un folkloras kopu “Trejasmens” radījuši jaunu kopdarbu “Salniņa” – tautasdziesmas apdari, kurai horeogrāfiju veidojusi TDA “Vektors” vadītāja Dagmāra Leja.

“Pirmo reizi šo tautasdziesmu dzirdēju folkloras draugu kopas “Skandinieki” izpildījumā un kopš tā laika ar nepacietību gaidīju iespēju ietērpt to bungu un dūdu mūzikas aranžējumā. Kā vēlāk noskaidrojām, Julgī Stalte šo dziesmu pasmēlusies Vairas Vīķes Freibergas dziesmu kārtojumā “Saules balsi”,” ar radošās iedvesmas avotiem dalās “Auļu” vadītājs un skaņdarba aranžējuma autors Kaspars Bārbals.

“Sadarbība ar “Auļiem” gan no horeogrāfa, gan dejotājiem prasa lielu atbildību un meistarību, jo “Auļu” mūzika ir piesātināta, spēcīga un dramaturģiski daudzveidīga. Manuprāt, mums kopā ir izdevies radīt ko dvēseliski tīru un skaistu, balstot to latviešu tautas tradīcijās, bet vienlaikus izmantojot arī mūsdienīgāku ritmisko zīmējumu un kustību elementus,” stāsta Dagmāra Leja

Tautasdziesma pierakstīta Kurzemes pusē, tādēļ kopdarba veidotāji pateicīgi Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam par iespēju filmēt video tieši Kurzemes sētā. “Arī laika apstākļi filmēšanas laikā bija tuvi dziesmā apdziedātajiem, tāpēc izdevusies atbilstoša noskaņa,” piebilst kultūras menedžmenta centra “Lauska” pārstāvis Juris Zalāns.

“Auļu” jaunais gadskārtu albums gaidāms nākošā gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+