Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
13. janvāris, 2016
Drukāt

Noskaties: jauns TDA “Vektors” un grupas “Auļi” kopdarbs “Salniņa”

Ekrānšāviņš no Youtube.comEkrānšāviņš no Youtube.com

Dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, sadarbojoties ar ģitāristu Kasparu Zemīti, dziedātāju Julgī Stalti un folkloras kopu “Trejasmens” radījuši jaunu kopdarbu “Salniņa” – tautasdziesmas apdari, kurai horeogrāfiju veidojusi TDA “Vektors” vadītāja Dagmāra Leja.

“Pirmo reizi šo tautasdziesmu dzirdēju folkloras draugu kopas “Skandinieki” izpildījumā un kopš tā laika ar nepacietību gaidīju iespēju ietērpt to bungu un dūdu mūzikas aranžējumā. Kā vēlāk noskaidrojām, Julgī Stalte šo dziesmu pasmēlusies Vairas Vīķes Freibergas dziesmu kārtojumā “Saules balsi”,” ar radošās iedvesmas avotiem dalās “Auļu” vadītājs un skaņdarba aranžējuma autors Kaspars Bārbals.

“Sadarbība ar “Auļiem” gan no horeogrāfa, gan dejotājiem prasa lielu atbildību un meistarību, jo “Auļu” mūzika ir piesātināta, spēcīga un dramaturģiski daudzveidīga. Manuprāt, mums kopā ir izdevies radīt ko dvēseliski tīru un skaistu, balstot to latviešu tautas tradīcijās, bet vienlaikus izmantojot arī mūsdienīgāku ritmisko zīmējumu un kustību elementus,” stāsta Dagmāra Leja

Tautasdziesma pierakstīta Kurzemes pusē, tādēļ kopdarba veidotāji pateicīgi Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam par iespēju filmēt video tieši Kurzemes sētā. “Arī laika apstākļi filmēšanas laikā bija tuvi dziesmā apdziedātajiem, tāpēc izdevusies atbilstoša noskaņa,” piebilst kultūras menedžmenta centra “Lauska” pārstāvis Juris Zalāns.

“Auļu” jaunais gadskārtu albums gaidāms nākošā gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+