Apbrīno

Notiks septītais kino, mākslas un mūzikas festivāls “RojaL” 16

Publicitātes foto

Jau septīto gadu jūlija nogalē (no 27. līdz 29. jūlijam) Latvijas kultūras galvaspilsētas titulu uz brīdi aizņemsies Roja, kur norisinās kino, mākslas un mūzikas festivāls “RojaL”. Arī šogad organizatori parūpējušies par plašu un daudzveidīgu programmu.

Plašajā programmā par skatītāju uzmanību cīnīsies gan muzikāli pasākumi, gan izstādes, gan, protams, kino, uz ko likts lielākais akcents. Šogad Rojā muzicēs ģitāru trio AG3 ar Aivaru Hermani priekšgalā un vijolnieks Sandis Šteinbergs, savu darbu izstādes atklās metālmākslinieks Ivars Miķelsons, mākslinieks un pedagogs Andris Vikainis (notiks arī viņa meistarklase), tekstilmākslas klasiķis Egīls Rozenbergs un Edgars Vērpe, kurš atgriežas kā gleznotājs. Savukārt kino sadaļa, kā ierasts, apvieno pagātni ar tagadni.

Klasikas šedevrus “RojaL” piedāvā gan šogad ar Francijas institūta Latvijā atbalstu sarūpētajā franču kino programmā (“Šerbūras lietussargi”, “Trakais Pjēro”, “Cēzars un Rozālija”), gan no pašmāju kino zelta fonda (“Līvsalas zēni” un “Piejūras klimats”). Atskatā uz žanra labākajām īsfilmām “RojaL” ietvēris filmas gan no Eiropas Kino akadēmijas pērnā gada darbiem, gan “2ANNAS” programmas, neizpaliks arī pirmizrādes un kinematogrāfiska izklaide pašiem mazākajiem skatītājiem – Nila Skapāna plastilīna animācijas filma “Mūsu ome rullē!” un Mišela Oslo godalgotā lente “Nakts stāsti”. Taču, protams, vislielākā uzmanība konkursa darbiem, un tos žūrija vērtēs ceturtdienas un piektdienas vakarā, uzreiz pēc noskatīšanās izsakot savus komentārus, iebildes, komplimentus – ko nu kurš autors būs pelnījis. Tāpat “RojaL” programmā iekļautas arī filmas, kas pavisam nesen bija redzamas uz lielā ekrāna – no Latvijā veidotajām tādas ir “Vienu biļeti, lūdzu!” (režisors Matīss Kaža), “Atbrīvošanas diena” (režisori Uģis Olte, Mortens Troviks). Bet noslēgumā – šogad sešus “Oskarus” saņēmušais mūzikls “La La Land: Kalifornijas sapņi”, ko, ja laikapstākļi ļaus, demonstrēs pludmalē. Visprecīzākā informācija, seansi: www.rojal.lv

LA.lv