Uncategorized

Notikušas pirmās Gruzijas un Krievijas sarunas 0

Piektdien, 14.decembrī, notikušas pirmās tiešās sarunas starp Gruziju un Krieviju kopš 2008.gada kara, ziņo Krievijas amatpersonas.

“Mēs vienojāmies, ka dialogs šādā formātā jāturpina uz regulāriem pamatiem,” Krievijas ārlietu ministra vietnieka Grigorija Krasina teikto citē aģentūra ITAR-TASS. “Krievija joprojām dod priekšroku šīs dziļās krīzes atrisināšanai.”

Krasins Ženēvā tikās ar Zurabu Abašidzi, īpašo Gruzijas pārstāvi Krievijas jautājumos.

Gruzijas ārlietu ministre Maija Pandžikidze iepriekš skaidroja, ka tikšanās mērķis ir ielikt pamatus turpmākām sarunām. “Tā būs tīri tehniska tikšanās, kurā puses vienosies par turpmāko tikšanos formātu,” gruzīnu medijiem sacīja ministre.

Starp Tbilisi un Maskavu diplomātiskās attiecības nepastāv kopš 2008.gada kara, un Kremlis atteicies ielaisties jebkādās sarunās ar Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili.

Taču Gruzijas jaunais premjerministrs Bidzina Ivanišvili, kura vadītā koalīcija “Gruzijas sapnis” pirms diviem mēnešiem vēlēšanās sakāva Saakašvili pārstāvēto Apvienoto nacionālo kustību, par vienu no savām prioritātēm ir izvirzījis attiecību normalizēšanu ar Krieviju.

Ivanišvili vienlaikus tomēr sola saglabāt Saakašvili uzsākto prorietumniecisko kursu, kura mērķis ir pievienoties gan Eiropas Savienībai (ES), gan NATO, pret ko Maskava kategoriski iebilst.

Jaunā Gruzijas valdība cer, ka abu valstu ekonomiskā sadarbība var tikt atjaunota jau tuvākajā laikā, lai gan atzīst, ka pilnīga diplomātisko attiecību atjaunošana prasīs ilgāku laiku.

LA.lv