×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Novembra sākumā notiks “Mandolīnu mūzikas svētki”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmajā novembra nedēļas nogalē – 7. novembrī Ogresgala tautas namā un 8. novembrī Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” notiks pirmie “Mandolīnu mūzikas svētki”, pavēstīja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Koncertos apmeklētāji varēs izbaudīt mandolīnu mūzikas niansēto skaņu pasauli, meistarklasēs – apgūt un papildināt instrumenta spēles un ansambļa muzicēšanas prasmes.

Pasākumā tiksies tautas instrumentu spēles mīļotāji un speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Baltijas un citu Eiropas tautu mūziku, kā arī mandolīnu “ziedu laiku” – 20. gadsimta sākuma – populārās melodijas mandolīnu mūzikas svētkos atskaņos Zarasu mandolīnu ansamblis (Lietuva), ansamblis “Mooste mandoliinid” (Igaunija), folkloras kopa “Tarkšķi”, Rīgas mandolīnu orķestris un biedrības “Skaņumāja”ansamblis “Magdalēna”.

Sestdien, 7. novembrī plkst. 18 Ogresgala tautas namā skanēs mandolīnu mūzikas koncerts “Muzikālā kafejnīca”. Ieeja bez maksas.

Svētdien, 8. novembrī Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” būs apskatāma vēsturisko fotogrāfiju un instrumentu izstāde, bet tajā pašā dienā plkst. 12 sāksies instrumentu un ansambļa spēles meistarklases “Mandolīnas spēle iesācējiem un pratējiem, darbs ar ansambli”. Nodarbības vada Ilmārs Pumpurs, Gintaras Andrijauskas (Lietuva), Krista un Raivo Sildojas (Igaunija). Ieeja bez maksas.

Plkst. 16 centrā “Koka Rīga” sāksies Mandolīnu mūzikas koncerts. Ieeja – 1 eiro.

“Mandolīna ir instruments ar plašām muzikālajām iespējām, kas atradis vietu gan klasiskajā, gan populārajā, gan arī daudzu pasaules zemju tautas mūzikā. Savulaik mandolīna daudz spēlēta arī mūsu zemē un šobrīd, pateicoties tautas mūzikas entuziastu ieguldītajam darbam, atgūst zaudēto popularitāti,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+