×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Obama lūdz Kongresu piešķirt miljardu dolāru Eiropas aizsardzībai (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidenta Baraka Obama administrācija lūgusi Kongresu piešķirt vienu miljardu dolāru NATO sabiedroto drošības stiprināšanai.

Baltā nama paziņojumā norādīts, ka “Eiropas programmas” mērķis ir sniegt palīdzību NATO sabiedrotajām un Eiropas partnervalstīm drošības un aizsardzības spēju stiprināšanā. Lielāko daļu no šīs naudas – 925 miljonus dolāru – iecerēts piešķirt ASV Aizsardzības ministrijai, bet atlikušos 75 miljonus dolāru – Valsts departamentam.

Baltā nama izplatītajā paziņojumā skaidrots, ka šīs nauda tiks tērēta, lai palielinātu ASV militāro klātbūtni Eiropā, jo īpaši Viduseiropa un Austrumeiropā. Paredzams, ka ASV un Eiropas valstu militārā sadarbība izpaudīsies militāro mācību izvēršanā, kā arī Eiropas valstu militārās infrastruktūras uzlabošanā un militāro spēju celšanā.

Tāpat ASV prezidenta administrācija lūgusi Kongresu piešķirt 500 miljonus dolāru Sīrijas opozīcijas spēku atbalstam. Ziņu aģentūra “Associated Press” informē, ka šo naudu iecerēts tērēt Sīrijas opozīcijas spēku apmācībām un apbruņošanai. Obamas administrācija līdz šim atteikusies piešķirt sīriešu nemierniekiem ieročus, bažījoties, ka tie varētu nonākt teroristisko organizāciju rokās. Taču tagad Obamas administrācija apgalvo, ka tā ir spējīga nošķirt mērenos spēkus Sīrijas opozīcijas rindās no teroristiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Aizjūras ruberoīda gabals paslēpis savus nagus un līko gegunu aiz indiāņiem atņemtām rotām un tēlo miera balodi kurš nes tikai nelaimes.

  2. Laikam esi analfabēts, ka nelasi avīzes un neskaties TV, ka uzdod tādus jautājumus!

  3. A pret ko aizsargāt

  4. bet tev niez mēle, lai runātu muļķības!

  5. Amīšiem niez nagi….

Draugiem Facebook Twitter Google+