×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Obama veic reformas imigrācijas sistēmā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama iepazīstinājis ar plāniem veikt vērienīgas reformas Savienoto Valstu imigrācijas sistēmā, kas ļautu aptuveni pusei no 11 miljoniem šobrīd ASV nelegāli dzīvojošo imigrantu izvairīties no deportācijas, informē aizokeāna ziņu aģentūras.

Laikraksta “USA Today” interneta vietne norāda, ka Obamas iecerētās reformas attieksies uz vairākiem imigrācijas sistēmas aspektiem. Taču galvenā uzmanība vērsta uz to, ka aptuveni pieciem miljoniem šobrīd ASV nelikumīgi dzīvojošajiem cilvēkiem būs iespējas izvairīties no deportācijas. Baltā nama administrācija paziņojusi, ka imigranti, kuri ASV nodzīvojuši jau vairāk nekā piecus gadus un kuriem ir bērns, kas kļuvis par ASV pilsoni vai legālu pastāvīgo iedzīvotāju, varēs saņemt darba atļauju un sociālās garantijas. Raidsabiedrība BBC informē, ka, pateicoties šim noteikumam, no deportācijas varēs izvairīties četri miljoni cilvēku.

“Viņiem nebūs iespēju iegūt ASV pilsonību vai legālu pastāvīgās uzturēšanās atļauju jeb tā dēvēto zaļo karti. Taču viņi varēs dzīvot ASV, nebaidoties par deportāciju, saņemt darba atļauju un sociālās garantijas. Viņiem būs arī iespēja brīvi ceļot uz savu dzimteni un atgriezties ASV,” skaidro laikraksta “USA Today” interneta vietne.

Tāpat ASV prezidents iecerējis būtiski stiprināt Savienoto Valstu robežas, jo īpaši ar Meksiku, kuru ik gadus šķērso daudzi nelegālie imigranti.

Jaunos noteikumus Obama ieviesīs, apejot Kongresu un izmantojot ASV prezidenta tiesības uz “izplidvaras rīkojumu”. ASV prezidenta solis izpelnījies Republikāņu partijas biedru asu nosodījumu, kuri Obamas reformas imigrācijas sistēmā nodēvējušas par “antikonstitucionālām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patiešām ir smieklīgi, ka ASV imigranti ir antikonstitucionāli.

Draugiem Facebook Twitter Google+