×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Prezidenta amatam oficiāli izvirzīts ceturtais kandidāts – Egils Levits (28)

Foto: LETAFoto: LETA

Egils Levits.

Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzīts ceturtais kandidāts – Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Līdz ar to ir izvirzīti visi četri kandidāti, ko bija plānots pieteikt šim amatam – Levits, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), deputāts Sergejs Dolgopolovs (S), kā arī parlamentārietis Mārtiņš Bondars (LRA).

Par Levita izvirzīšanu parakstījušies seši parlamentārieši – nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, “Vienotības” deputāte Lolita Čigāne, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, “No sirds Latvijai” deputāts Ringolds Balodis, nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks, kā arī “Vienotības” frakcijas deputāts Veiko Spolītis. Arī Levits apliecinājis, ka ir gatavs kandidēt uz šo amatu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Levits 1982.gadā beidzis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti, bet 1985.gadā – Hamburgas Universitātes Sabiedrisko zinātņu un filozofijas fakultāti.

Levits savulaik bija Latvijas vēstnieks Vācijā, Šveicē, Austrijā un Ungārijā. Viņš bija arī 5.Saeimas deputāts, kā arī tieslietu ministrs. Vēlāk Levits tika ievēlēts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas locekli no Latvijas, bet tad viņš kļuva par ES tiesas tiesnesi.
Levits ir 1991.gada 4.maija Neatkarības deklarācijas līdzautors, kā arī darbojies Satversmes preambulas projekta izstrādē.

Levits aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka ir gatavs kandidēt uz prezidenta amatu, jo viņam “ir savs skaidrs redzējums par to, kā būtu jāattīstās Latvijas valstij” un kā būtu jāpilda Valsts prezidenta amata pienākumi.

Taujāts par prioritātēm, ja viņš kļūtu par Valsts prezidentu, Levits akcentēja, ka prezidenta pilnvaras Latvijas parlamentārajā sistēmā ir saistītas ar spēju saredzēt problēmas, uzrādīt iespējamus risinājumus, izlīdzināt konfliktus, nevis ar valsts varas izmantošanu. “Tas ir galvenokārt intelektuāls amats, kam nepieciešama politiska un profesionāla autoritāte,” uzskata Levits.

Viņa galvenās prioritātes būtu stiprināt Latvijas valsti, “it sevišķi palīdzēt novērst pastāvošos demokrātijas un tiesiskuma deficītus”, kā arī padarīt valsti drošāku, ņemot vērā visus drošības aspektus, tajā skaitā hibrīdkara situāciju, panākt Latvijas ciešāku iesaisti NATO aizsardzības sistēmā un intensīvāku NATO klātbūtni Latvijā.

Tāpat viņš iestātos par sociāli atbildīgu valsti, kas īpašu uzmanību pievērš sociālajiem un nevienlīdzības mazināšanas jautājumiem. Starp Levita prioritātēm būtu arī “aktīvi un pārliecinoši” pārstāvēt Latvijas intereses Eiropas Savienībā (ES) un pasaulē, it sevišķi palīdzēt attīstīt Latvijas ekonomiku, izmantojot visas ES radītās iespējas. Viņš arī vēlētos “veicināt sabiedrības saliedētību uz Satversmes pamatvērtību pamata”.

Jau ziņots, ka sākotnēji valdošā koalīcija plānoja vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam, taču tas nav izdevies.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. PREZIDENTS, kapec nevaretu but musu pasu Bondars??? virietis speka gados un ar labu reputaciju???.

 2. ja, bet Levits neko neruna ka uzlabot situaciju valsti ar nabadzigajiem, jeb tie jau neko vairs nenozime,,nebus ko est un nomirs ,vis skaidrs, jautajumu nav.

  • b.Bērziņš solīja, kā “supertautsaimnieks”komunisma prelūdiju Latvijas iedzīvotājiem ,nu un? Ko ta šis paveica? vē,vē,bē,mē.KO paveica visi četri prezidenti LATVIEŠA labā?Ja zinām,ka viņi latvieši ,sevis labā paveica gana daudz,dzīvo pārtikušas vecumdienas.Un ne jau prezidents ir izpildvara.
   Re ko atkal atklāj VK !!Pat gaismas pilī datoriņi pačibējuši.Bet kad pakratīs PA ĪSTAM Rīgas domi? Tur nu gan arī brīnumi atklātos,JO Ušaks ar savu bandu VIENPERSONISKI šiverē pa RD budžetu.Viņš jau spļauj virsū tādai opozīcijai.Ko ķērc Saeimas SC? Tup pat Klementijs prezidijā utt.DP Hapilovu aizmirsuši.Nedod pielaidi NA ministriem,bet VISA SC un 5-tā kolonna ir “Jed.Rosija”kurmji Latvijā !!Broka un Naudiņš tādas pupu mizas vien ir,bet tos gan “..”.

 3. Cilvēks, kurš radīja(LC tiesībnieks) Latvijas izlaupīšanas tiesisko bāzi, piekrita krievu militārpersonu iedēstīšanai Latvijā, par ko saņēma labus amatus ārzemēs, būs atbilstošs Slāvlatvijas prezidents. Uzrāpies tādā kalniņā, ko sev sarausis. Tiktāl viss skaidrs. Bet kāpēc viņu virza nacionāļi? Atbildes divas. Nacionāļi par tādiem izliekas vai nu vairs neizliekas.

 4. Kamdēļ mums dziedāt svešu dziesmu…………

 5. Uzskatu, ka nav nopietni runāt par politiku, ja nav vienota viedokļa par tik elementāriem jēdzieniem kā tauta un demokrātija. Nav pieļaujama to apzināta falsifikācija.
  Tauta ir etniski integrējies etnoss un nekas vairāk, bet demokrātija ir šī etnosa vara savas attīstības teritorijā. Elementāri! Un to skaidri un gaiši ir pateikuši jau senie grieķi, un arī mūsu politiski modificētie „apustuļi” to svešvārdu vārdnīcā nav vēl izdzēsuši.

  Vien etnosu tieksme atbrīvoties no vēsturiski laicīgo okupantu kundzības un likvidēt vardarbīgi veidotās impērijas varu savas etniskās attīstības teritorijās, ir okupantus mudinājusi savu varu saglabāt falsificējot šos jēdzienus; padarot tos nekonkrētus un sabiedrībai nesaprotamus. Un tāpēc secinājumiem allaž jābūt saistītiem ar loģiku un konsekvenci, un tie jāizdara patstāvīgi.
  Ir tāds faktors, kā indivīda gēnu kopums, kura attīstība adekvāta viņa un ārējo apstākļu mijiedarbībai, – indivīda ekoloģijai.
  Un tauta, kas ir attīstījusies mērķtiecīgi nacionālā un dabiskā ekoloģijā, – tāda tauta vairs nevēlas un arī nedrīkst savu ekoloģiju pārtraukt vai mainīt, jo tādā gadījumā tiek pārtraukta tās gēnu kopuma attīstības mērķtiecība.
  Un šis nacionālas valsts postulāts ir jāņem vērā visiem tās pārvaldītājiem, – kā Saeimai un Valdībai, tā arī Prezidentam. Un man ir pārliecība, ka prezidenta kandidāts Egils Levits tāds ir.

 6. Kallis
  2015. g. 21. maijā 15:51
  Man nav grūti vēlreiz uzrakstīt, KAS IR EGILS LEVITS.
  Līdz 1972. Gadam mācījās Rīgas 2.vidusskolā.
  Tad Minsteres latviešu ģimnāzijā.
  Ir DIVAS augstākās izglītības. Hamburgas universitātē ieguvis grādus Juridiskajās un Politiskajās zinātnēs.
  Bija Latvijas tautas frontes Domes loceklis.
  Ir bijis Latvijas vēstnieks četrās valstīs – Šveicē 2X.
  Ir bijis Latvijas Tieslietu ministrs.
  Ir bijis Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis.
  Tagad Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis.
  Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors tiesību zinātnes.
  Ir viens no autoriem Latvijas neatkarības deklarācijai.
  Ir Latvijas Satversmes preambulas autors.
  Brīvi pārvalda latviešu, vācu, krievu, franču un angļu valodas.
  #
  Būs diezgan!?

  • pilnigi pietiek ar to ka ir žīds Atbildēt

   un visi žīdi to vien gaida, jo tad būs viegli ” atgūt īpašumus” un varbut ari vel īres naudu par pedejiem 100 gadiem iekasēt

 7. Viena ārzemju latviete par prezidenti. Kāds labums tautai – ievilka partādu jūgā un vēl sevi par 1,5 mio latu + pensija uzkrāva tautai plecos. Igaunijā arī ārzemju tautietis par prezi. Tātad plāns no amerikosu vēstniecības. tagad nākošais loks – ārenju latvijas židui/ebreju pēctečus par prežiem. Ko Levits ir darījis Latvijai labu un ko izdarīr? Prognoze – mēs maksāsim (parāds ir lielāks kā valsts budžets un turpina pieaugt) visas pasaules židiem/ebrejiem kompensācijas par 2.pasaules karu, kurā nepiedalījāmies un visām pusēm maksāsim. rezultātā Latvija visu savu zeltu atdos federālajām rezervēm, kāds arī bija mērķis. var jau brēkt, ka gudrs cilvēks, bet Latvija visos tiesu procesos eiropā zqaudē un maksā kompensācijas un turpinās to darīt. Kāpēc vajag vēl vienu liberastu par prezi, lai atkal, kā Kanādas pīles laikos, liktu mīlēt visādus praidistus. Vai tiešām mums nav vairs cilvēku, kā tikai no aizrobežām pagrābjami. tak ielieciet Googlē un izlasat Dallesa doktrīnu un tad arī ieraudzīsiet patieso seju tam procesam, kas tiek realizēts Latvijā.

  • Nekā personīga pret Levita kungu, bet nacionāļi cīnās par latviski Latviju. Tad sākam ar latviski prezidentu.

 8. Levits būtu izcils PREZIDENTS.
  Viņš aizbāztu mutes visiem pretīgajiem antisemītiem.
  Lai Dievs stāv viņam klāt!

 9. Levita kungs – vislabākais kandidāts Latvijas Prezidenta amatam. Cerēsim uz Saeimas deputātu godaprātu, tālredzību, valstisku atbildību par latviešu un visas Latvijas tautas gaišu nākotni.

 10. Un noteikti šatēnei un lezbietei!

 11. Tieši tā! Par sociāli atbildīgu valsti! Nevis tādu,kurā visas finansiālās problēmas tiek risinātas,galvenokārt, uz sociālā budžeta rēķina (kurā vienā katlā kopā saliktas ir sociālā apdrošināšana ar pavisam citiem izdevumiem,kurus valdībai ir pienākums segt no pamatbudžeta),”apcērpjot” vispirms pensijas,bērnu pabalstus,pašu garantēto iztikas minimumu un atceļot pat iztikas minimuma aprēķināšanu!

 12. latvietis parastais Atbildēt

  tas tik vel trūka- ārzemju žīds par valsts prezidentu

  • pamela>"latvietim"parast. Atbildēt

   Labāk jau “ārzemju”žīds nekā Jēkabpils mutants ar superzagļa manierēm.Atkārtoju – mēs varam tikai sapņot partādu valsti kādreiz būt kā Izraela !!Levita k-gs ir lielāks latvietis par tādu kā ‘jūs Aušvicas apsargu.
   Vakar biju šokā ,nē faktiski to paredzēju,kad pēc nominēšanas kandidātos PIRMAIS !! uz kurieni aizdrāzās Vējonis bija PBK.Viņam uzprasīja: “Vai šis pados roku Putinam?”Vējonis :: “” Es jau pat esmu to darījis!”
   Atkārtoju : NO VILKA mukām / Bērziņš/ – LĀCIM / Vējonis/ rīklē.
   “Prastajam latvietim”,saprotu,ka jums nepatīk Levita k-gs, jūsu sapņu prezidents būtu Kremļa kalps – Urbanovičs ,taču letiņš ,vai ne? Varbūt “tīrasiņu”?

   • latvietis parastais Atbildēt

    nu nu atradusi paraugu- izraēlu. pilnigs nacisma perēklis kaut uz ēbrejiem itkā to nevar atiecināt. karo ar visiem kaimiņiem, slepkavo civiliedzivotājus (pedehjā ofensīvā 2 nedeļās nogalināja pāri par 2000 pasestīniešu civiliedzivotāju….) nedo dies te pēc tāda parauga valsti. lai brauc un kandidē tur, ko lien pie mums?

    • pamela>prastajam "latvietim" Atbildēt

     Pēc jūsu domāšanas veida,ja jums būtu iespējas,garantēju,ka ar jūsu antisemītismu,jūs aci nepamirkšķinot kalpotu Ādolfam Treblinkā.Ja Levits būtu gribējis,ar savām spējām,viņš ne tikai Izraelā būtu gaidīts,bet jebkurā citā CIVILIZĒTĀ valstī,kur nav antisemītu kā te dažs labs portālā.Daudz jūs zināt par Dolgopolovu/ arī žīdu/ vai Vējoni no Pleskavas dzimušu?Un cik tad pleskavieši ir slepkavojuši latviešus?Tagad stāv Pleskavā armāda krievu zaldafonu un raķešu un ne jau Rīgas skolnieku tusiņam.
     Izraela prot sevi aizstāvēt !Viņi par VIENU savu karavīru atdeva Palestīnai pāri par simts teroristu .Cepuri nost,ka viņi prasa savus īpašumus.Lai Latvijas politiķi pamācās,pieprasīt no okupantiem kaut VDK aģentu kartiņas un visu pārejo ko Krievija nozaga no Latvijas “pateicoties”karam.”Lai savāc savus “aizmirstos” “tautiešus”,kuri te tik slikti jūtas un iedomājas,ka mums jālūdzas kļūt par pilsoņiem.
     Es pat lielākos murgos nespēju pieļaut domu,ka Urbis vai Ušaks no SC varētu būt prezidenti. Rīga jau IR okupēta CETURTO reizi.Žēl,ka to “neredz” latviešu koloboranti /politikāņi.

  • Shitais “latvietis” ir Putina trollis. Latvieshu intereses vinju interesee vismazaak!

   • Nu varbbut ir trollis….bet tas, ko vinjsh saka ir taisniiba. 2014. gada juulijaa/augustaa ar lielgabaliem un bumbaam (arii fosfora!) no lidmashiinaam tika neslepkavoti paari par 2000 Gazas civiliedziivotaaju, to starpaa ap 500 beerni. Gaza izskatiijaas peec tam kaa Dreezdene peec sabiedroto uzlidojuma otraa pasaules kara laikaa. Paguugleejiet ‘Mads Gilbert’ (norveegju kjirurgs kas tur meegjinaaja ievainotos laapiit).

 13. Un visas ES radītās iespējas,pirmām kārtām,ir ES valstīm atbilstoša progresīvo nodokļu sistēma!

 14. Latvijas prezidentei jābūt sievietei. Tā ir mana pārliecība.

 15. Levita kgs – manupraat viscieniijamaakais kandidaats.

Draugiem Facebook Twitter Google+