×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. jūnijs, 2014
Drukāt

Ogres novada Ciemupē applūduši vairāki īpašumi (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ogres novada Ciemupē applūduši vairāki nekustamie īpašumi – ūdens saplūdis pagrabos, malkas šķūnīšos un nojumēs, kā arī ūdenī mirkst dārzeņu vagas, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Šāda situācija izveidojusies stiprā lietus dēļ. Lietus notekūdeņu bijis par daudz, lai tie varētu iesūkties zemē, jo attiecīgajā individuālās apbūves teritorijā nav meliorācijas sistēmas.

Apsekojot vairākus īpašumus, pašvaldības vadība un speciālisti vienojušies, ka tiks apzinātas firmas, kuras varētu veikt meliorācijas auditu Ciemupes privātās apbūves teritorijā. Vēlāk, pamatojoties uz speciālistu slēdzienu, plānots izstrādāt meliorācijas sistēmas izbūves projektu un to realizēt.

Ogres vicemērs Egils Helmanis aģentūrai BNS pastāstīja, ka meliorācijas sistēma konkrētajā vietā savulaik gan ir bijusi, taču, būvējot jaunās mājas, tā tikusi pārrauta. “Tagad jātiek skaidrībā, vai ir iespējams atjaunot pārrāvuma vietas, vai arī tas nav iespējams, un šī sistēma jāveido pilnīgi no jauna,” sacīja Helmanis.

Viņš norādīja, ka pagaidām vēl ir pāragri runāt par iespējamajiem radītajiem zaudējumiem applūdušo ēku iedzīvotājiem.

Savukārt, lai palīdzētu šo māju iemītniekiem, tiek apsvērta iespēja izsūknēt ūdeni no applūdušajiem zemesgabaliem un cisternās aizvest prom.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tak psrs laika pateica ka ta vieta ir riska zona pie gadijuma ja keguma un plavina hesi iet pa pieskari! Bet buvejaas

Draugiem Facebook Twitter Google+