×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Okupācijas muzeja pārbūves darbi varētu sākties ne agrāk kā 2014.gadā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves darbi pēc tehniskā projekta izstrādes varētu sākties ne ātrāk kā 2014.gadā, aģentūrai BNS atzina ēkas apsaimniekotāja “Valsts nekustamie īpašumi” pārstāve Daiga Laukšteina.

Lai gan VNĪ konkursu muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei un autoruzraudzībai izsludināja jau šā gada februārī, tā rezultāti vairākkārt tika apstrīdēti un Iepirkumu uzraudzības birojs aizliedza slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem, līdz augusta beigās tika pieņemts konkursu pārtraukt un veikt izmaiņas iepirkuma specifikācijā.

Tagad VNĪ cer, ka pēc jauna konkursa izsludināšanas un rezultātu izvērtēšanas darbs pie Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes varētu sākties 2013.gada janvārī.

Muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei būs nepieciešami astoņi mēneši, savukārt reāli būvdarbi varētu sākties 2014.gada sākumā.

“Ātrāk tas vienkārši nav iespējams, ņemot vērā iepirkumu procedūras regulējošo likumdošanu. Iepirkums būs jāorganizē arī būvdarbu veicēja atlasei nākamā gada nogalē,” paskaidroja VNĪ pārstāve.

Plānots, ka muzeja rekonstrukcijai būs nepieciešams aptuveni gadu ilgs laiks.

Par prognozēm tālākai projekta attīstībai tiek informēta arī Kultūras ministrija, piebilda Laukšteina.

Jau vēstīts, ka Okupācijas muzeja pārbūves vīzijas autors pazīstamais arhitekts Gunārs Birkerts paudis nožēlu par muzeja rekonstrukcijas lēno gaitu. Viņš arī pavēstījis, ka veselības problēmu dēļ plāno pārtraukt līgumu ar nama apsaimniekotāju ‒ “Valsts nekustamajiem īpašumiem” ‒ par pārbūves tehniskā projekta izstrādātāju konsultēšanu.

Iepirkumu Okupācijas muzeja rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei un autoruzraudzībai VNĪ izsludināja 2012.gada februārī. Palielinot ēku ar piebūvi “Nākotnes nams”, plānots arī siltināt Okupācijas muzeja ēku, lai uzlabotu tās energoefektivitāti.

Projektētāji par pamatu ņems jau 2008.gadā izstrādāto un atkārtoti 2011.gadā saskaņoto skiču projektu. Vīzijas un koncepcijas autors ir arhitekts Gunārs Birkerts.

VNĪ līdz 2014.gadam jānodrošina Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde un būvdarbi. Rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir apmēram 5,5 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+