Sports

Olimpiskais gars ir dzīvs: pasniedz roku kritušajai 5000 metru skrējienā 16

Reuters/Scanpix

Riodežaneiro olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensību rīkotāji otrdien paziņoja, ka Jaunzēlandes skrējēja Niki Hemblina un viņas ASV kolēģe Ebija D’Agostino varēs startēt 5000 metru skrējiena finālā, lai gan abas pēc kritiena tam nekvalificējās.

Abas sportistes otrdien notikušajās priekšsacīkstēs nodemonstrēja, ka olimpiskajās spēlēs ne vienmēr galvenais ir sasniegtais rezultāts, bet svarīgs ir arī olimpiskais gars un cieņa pret konkurentiem.
Otrā priekšskrējiena laikā notika vairāku sadursme, pēc kuras kritienus piedzīvoja Hemblina un D’Agostino. Pirmā kājās piecēlās amerikāniete, taču tā vietā, lai turpinātu skrējienu, viņa devās pie jaunzēlandietes, palīdzot tai piecelties kājās, aicinot turpināt skrējienu.
Savukārt turpinājumā veselības problēmas jau radās pašai D’Agostino, kura kritienā savainoja potīti un viņa pēdējiem spēkiem turpināja distanci. To ievēroja Hemblina, kura nekavējoties centās palīdzēt savai kolēģei tikt uz priekšu.

Abas sportistes skrējienu pabeidza attiecīgi 15. un 16.vietā, bet finālā iekļuva skrējiena piecas ātrākās, kā arī nākamo piecu labāko rezultātu īpašnieces.
Tomēr pēc skrējiena organizatori novērtēja amerikānietes un jaunzēlandietes rīcību, abām piešķirot vietu finālā. Tāpat vieta finālā tika piešķirta arī austrietei Dženiferai Ventai, kura arī iekļuva kritienā, tomēr trauma neguva, bet skrējienu beidza vien 14.vietā.
Finālsacensības 5000 metru skrējienā sievietēm notiks piektdien.

Saistītie raksti
LA.lv