Pasaulē
Eiropa

Orbāns: Patvēruma meklētāju aizstāvības organizācijas Ungārijā varētu tikt aizliegtas3

Foto – AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns svētdien savā ikgadējā uzrunā par stāvokli valstī pieļāvis iespēju, ka nevalstiskās organizācijas, kas iestājas par bēgļu un patvēruma meklētāju tiesībām, varētu tikt aizliegtas, “ja neizbeigs savas bīstamās aktivitātes”.

Otrdien Ungārijas parlamentā paredzēts sākt apspriest likumprojektu, kas šādām organizācijām paredz jaunus darbības apgrūtinājumus līdz pat pilnīgam aizliegumam.

Tiesa gan, lai pieņemtu šādu likumu, parlamentam vajadzīgs divu trešdaļu vairākuma atbalsts, kāda Orbāna valdībai šobrīd nav, bet paredzams, ka balsojums nenotiks līdz 8.aprīlī paredzētajām vēlēšanām, kurās premjera konservatīvā partija “Fidesz” cer palielināt savu pārstāvību parlamentā.

Kā liecina likumprojekta teksts, kas publiskots parlamenta interneta vietnē, tādām organizācijām par visu no ārvalstīm saņemto finansējumu būtu jāmaksā nodoklis, kura likme noteikta 25% apmērā, un to darbiniekiem varētu tikt liegts apmeklēt bēgļu centrus, kuri atrodas Ungārijas robežu tuvumā.

Organizācijām arī būtu jāreģistrējas Iekšlietu ministrijā, kura tām varētu noteikt naudassodus vai vispār atteikt tiesības likumīgi darboties Ungārijas teritorijā.

LA.lv