Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko par neveiksmīgo sezonas sākumu: zaudējumus uztveru ļoti smagi0

Aļona Ostapenko, foto: AFP/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko atzīst, ka ir grūti saglabāt pozitīvu noskaņojumu pēc zaudējumiem, tomēr līdz sezonas beigām vēl ir daudz laika.

Trešdien Ostapenko nespēja sajust savu spēli un ar 1-6, 6-7 (6:8) piekāpās krievietei Jeļenai Vesņinai. Līdz ar to Ostapenko šogad tikai reizi uzvarējusi tenisisti no ranga pirmā simtnieka un četras reizes zaudējusi savus pirmos mačus turnīrā. Ostapenko šonedēļ bija ļoti tuvu, lai pakāptos pat uz ceturto vietu pasaules rangā, tomēr iespēju neizdevās realizēt.

Pēc trešdienas spēles Ostapenko centās izklausīties pozitīva, sakot, ka darīs visu, lai virzītos uz priekšu, tomēr tenisiste atzina, ka ar zaudējumiem samierināties ir grūti.
“Protams, ka nē, jo es tiešām mīlu uzvarēt un, ja zaudēju, uztveru to ļoti smagi,” Ostapenko atzinusi, ka ir grūti palikt pozitīvai pēc zaudējuma. “Es mačos atdodu visu. Ja zaudēju, esmu ļoti vīlusies.”

Saistītie raksti

“Protams, cenšos no neveiksmēm paņemt pozitīvo. Šo sezonu sāku kā pasaules ranga desmitnieka spēlētāju un, protams, ka visi no manis katrā spēlē sagaida vairāk. Es spēlēju kā favorīte un man jāparāda labākais sniegums,” atzīst Ostapenko. “Lielās ceļošanas dēļ tas nav viegli, tomēr domāju, ka ar pieredzi viss nāks. Šī ir mana pirmā sezona kā desmitnieka tenisistei, turklāt līdz sezonas beigām vēl ir daudz laika.”

Ostapenko pērn jūnijā triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, sasniedzot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa “French Open” izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA “International” turnīrā.

LA.lv