AFP/LETA

Otrā kārta noslēdzas ar Anglijas un Francijas uzvaru 0

Anglijas futbola izlase piektdien Kijevā pavērsieniem bagātā spēlē ar 3:2 uzvarēja Zviedriju sagādājot tai otro zaudējumu divās spēlēs un liedzot tai izredzes kvalificēties Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālam. Savukārt, Francija ar 2:0 pārspēja mājiniekus ukraiņus.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Anglijai šī bija pirmā uzvara pār Zviedriju abu komandu cīņu vēsturē oficiālu turnīru spēlēs.

Zviedrijai pēc divām spēlēm punktu nav, savukārt Francijai un Anglijai ir četri, bet Ukrainai trīs punkti. Pēdējā kārtā otrdien Anglija spēlēs ar Ukrainu, bet Francija ar Zviedriju.

Pirmajā puslaikā angļus, kas aizvadīja otro un pēdējo spēli turnīrā bez diskvalificētā Veina Rūnija, izvirzīja vadībā pēc sitiena ar galvu no soda laukuma Endijs Kerols, kad viņam bumbu iespēlēja Stīvens Džerards. Otrajā puslaikā pēc zviedru brīvsitiena bumba trāpīja mūrī, atlēca no tām bet Olofa Melberga sistā bumba, skārusi Glenu Džonsonu, ielidoja angļu vārtos. Vēl pēc viena brīvsitiena Melbergs no pieciem metriem ar galvu pārspēja angļu vārtsargu Džo Hārtu. Piecas minūtes vēlāk Anglija atjaunoja neizšķirtu, kad precīzi sita uz maiņu iznākušais Teo Volkots.

Pēc Volkota piespēles Angliju otro reizi vadībā 12 minūtes līdz pamatlaika beigām izvirzīja Denijs Velbeks, soda laukumā atrodoties ar muguru pret vārtiem.

Francijas un Ukrainas spēle Doņeckā negaisa dēļ tika pārtraukta jau piektajā minūtē. Abas komandas tika aizsūtītas uz ģērbtuvēm, bet spēle atsākās pēc 55 minūšu pauzes no četrām minūtēm un 20 sekundēm uz tiesneša hronometra.

Abi vārti tika gūti otrajā puslaikā trīs minūšu laikā. Vispirms uzbrukumu noslēdza Žeremī Menezs, bet nedaudz vēlāk rezultātu pēc lieliskas Karima Benzemā piespēles dubultoja Joans Kabaijē.

FUTBOLS

EIROPAS ČEMPIONĀTS

D grupa

Zviedrija – Anglija 2:3 (0:1), Glens Džonsons (49., savos), Olofs Melbergs (59.) – Endijs Kerols (23.), Teo Volkots (64.), Denijs Velbeks (78.).

Ukraina – Francija 0:2 (0:0), Žeremī Menezs (53.), Joans Kabaijē (56.).