×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Ozona nepilngadīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Pērn iekļauta Kannu kinofestivāla konkursa programmā, Fransuā Ozona pagaidām pēdējā kinofilma “Jauna un brīnišķīga” Fransuāzas Hārdijas dziesmu pavadījumā atklāj septiņpadsmitgadīgas francūzietes dzīvi viena gada laikā.

Fransuā Ozona vārds ideāli piestāv melodrāmas “Jauna un brīnišķīga” provokācijai. Tā centrā ir jauna meitene, kura, zaudējusi nevainību, savus seksualitātes pētījumus turpina kā dārga prostitūta. Taču pēc tam, kad zem Izabelles, kura strādā ar segvārdu Lea, vārda tiešā nozīmē galus atdod viņas iecienītākais klients un meitene no notikuma vietas aizbēg, par savas atvases aktivitātēm uzzina viņas māte un sākas diezgan tipiska cīņa par varu, kuras pavadoņu statusā ir kašķi, strīdi un neizpratne.

Ozonam ir lieliski paveicies ar aktrisi Marini Vahtu, kura ir profesionāla modele un savu ķermeni uz ekrāna atklāj visā dailē, tādējādi saplūstot ar savas varones meklējumiem. Tajā pašā laikā viņas seja, kurā var samanīt arī vizuālas līdzības ar franču leģendāro grandāmu vaibstiem, nesmādē ne uzspēlētu baudu, ne riebumu, tādējādi dodot vairākas atskaites uz kino vēstures pērlēm, pikantērijas izspēlējot visās niansēs un neatstājot neko nepateiktu ārpus kadra. Tiešs un samērā nežēlīgs Ozons ir gan pret savu varoni, gan skatītāju, padarot to par vuāristu, gan arī sevi, kārtējo reizi izliekot lamatas un ielecot kārtējā neordinārā stāstā, kas nav ievietojams vien “art house” striktajos un komercijai absolūti nepiemērojamos rāmjos – ne velti filmai ir vecuma cenzs.

“Jauna un brīnišķīga”, kas jau labu laiciņu skatāma “Splendid Palace”, ne velti tiek izcelta kā Fransuā Ozona labākā filma, ko viņš radījis pēc “Baseina”, un arī kā stabils atspēriens jaunai meitenei Marinai Vahtai ar aktrises ambīcijām drosmīgas un godīgas karjeras veidošanā.

UZZIŅA


“Jauna un brīnišķīga”/”Jeune & Jolie/Young and beautiful”

Francija, 2013.

Režisors: Fransuā Ozons.

Lomās: Marine Vahta, Džeraldīne Pailas, Frederiks Fjero, Fantins Ravats, Šarlote Remplinga.

“Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+