×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Pa Līgatnes dabas takām lēkās Tips un Taps

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien, 27. maijā, Līgatnes dabas takās uz pastāvīgu dzīvi apmetušies Tips un Taps – divi pelēkie zaķēni, kas aprīļa sākumā bija nokļuvuši Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Rita Jakovļeva.

Zaķēni Rīgas zooloģiskajā dārzā nokļuva tikai pāris dienu veci. Tos atnesa kāds cilvēks, kas neapdomīgi vēlējies zaķēnus “izglābt”, domājot, ka tie ir pamesti mežā.

Parasti dzīvnieku mazuļi nemēdz būt pamesti – to mātes briesmu brīdī slēpjas un visbiežāk atrodas turpat tuvumā. Ja gadās līdzīga situācija, labākais, ko darīt, ir mierīgi doties prom, lai mazuļu mammas var atgriezties un turpināt rūpēties par pēcnācējiem.

Zaķēni aug ātri – zooloģiskajā dārzā tie tika izbaroti ar pienu, un šobrīd ir sasnieguši vecumu, kad paši prot grauzt zālīti un vēlas rotaļāties plašākā teritorijā. Tāpēc dzīvnieciņiem radās nepieciešamība pēc jaunas mājvietas, kas ir pēc iespējas līdzīgāka zaķu dabiskajai dzīves videi. Līgatnes dabas takas ir piemērota vieta, jo šeit ir nodrošināmi zaķēniem vajadzīgie apstākļi un ir gana plaša teritorija, kur dzīvniekiem izkustēties.

Līgatnes dabas takās zaķēniem ir iekārtota “bērnistaba” – Tipa un Tapa rīcībā tiks nodots voljērs, kur iespējams izskrieties, grauzt svaigu zāli un justies droši, pasargāti no plēsīgajiem putniem un dzīvniekiem. Zaķēni ir pieraduši pie cilvēkiem, un savā jaunajā mājvietā varēs priecēt Līgatnes dabas taku apmeklētājus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.1
Alūksne +17.8
Daugavpils +18
Saldus +20.1
Liepāja +20.6
Jelgava +18.6
Ventspils +22.4
Limbaži +18
Madona +17.6
Rēzekne +18.4
Draugiem Facebook Twitter Google+