×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Viks: Žurnālisti nez kāpēc iedēvējuši Krievijas šābrīža uzvedību par “maigo varu” (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Nebeidz un nebeidz pārsteigt to cilvēkveidīgo radījumu nekaunība, nekrietnums, kuri, iekļuvuši citu ļaužu izsenis apdzīvotās teritorijās, top neapmierināti, sastapdami šo zemju saimnieku nepatiku pret ienācēju tieksmi būt par situācijas noteicējiem.

Ukraiņu aktīvista Dmitro Bulatova spīdzinātāju raksturošanai vārdi “nekaunība” un “nekrietnums” gan būtu par maigiem, un šoreiz nepiesaukšu visatbilstošākos. D. Bulatovs izdzīvoja, pateicoties savam spēcīgajam organismam un mocītāju pārliecībai, ka izraudzītais upuris pēc viņu sadistiskajām manipulācijām nespēs atgūties un ka pārējo paveiks skarbie klimatiskie apstākļi.

Par kādiem apstākļiem dēvēt tos, kas nolikuši manu tautu tieši blakus pasaulē pēdējai koloniālajai lielvalstij? Par vēsturiskiem? Nejaušiem? Nejaušību, kā zināms, nav, tātad atliek vien vēsturiskie. Pieņemsim. Pieņemsim, ka manas tautas likteni lielā mērā noteikuši vēsturiskie apstākļi, vēstures gaita kā tāda. Taču vēstures, īpaši jaunāko laiku vēstures gaita neapšaubāmi liecina par koloniālās sistēmas sabrukumu. Vai ģeogrāfiski prāvais austrumu kaimiņš, kurš gadsimtu gaitā, sākot ar Ivana IV un Pētera I un beidzot ar Staļina valdīšanu, pieaudzējis Maskavai klāt teritoriju pēc teritorijas, tiešām lolo cerību, ka tam vienīgajam izdosies izsprukt no procesa (lasi: kolonizēto tautu nacionālās atbrīvošanās kustības), īpaši tagad, visaptverošas informācijas pieejamības laikmetā? Ka ar vienalga kāda veida sprunguļu grūšanu vēstures ratu spieķos panāks notiekošā apturēšanu? Sprunguļu sortiments vērienīgs – sākot ar brutālu karadarbību (Čečenija, Gruzija), draudiem Rietumiem par globālu katastrofu, ja netiks ļauts Kremlim turpināt stutēt prettautisko despotisko Damaskas režīmu, un visbeidzot ar pavisam nesen izcepto ideju par krievu skolu atvēršanu Baltijas valstīs – skolu, kurās mācību saturs paredzēts analogs Krievijas skolās esošajam, tātad nav nekādu šaubu ēnu par to, kāda vēstures interpretācija tiktu potēta Latvijas iedzīvotāju jaunajai paaudzei šādu skolu atvēršanas gadījumā.

Žurnālisti nez kāpēc iedēvējuši Krievijas šābrīža uzvedību par “maigo varu”, lai gan Gruzijas un Čečenijas notikumu lappuses šodienas vēstures grāmatā vēl smaržo pēc svaigas drukas. Baltijas valstis, kā zināms, ir NATO dalībnieces. Krievijas karabāzes un oficiālais militārpersonāls no mūsu teritorijas, paldies Dievam, ir izvākts. Taču negantnieku rokasgrāmatā, šķiet, ierakstīta šāda regula: izvadīts pa durvīm, lūko tikt atpakaļ kaut vai pa mazmājiņas vēdlodziņu.

Te nu neviļus prātā iešaujas tēva dažkārt lietotais sakāmais – tādu tik kaps izmācīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Internets ir seviski labveliga telpa neliesu darbam Latvijas noznjaugsanas procesaa.
  Taa vien skiet,ka latviesi vien raksta komentarus un ka absoluti nozeelojami teksti ir rakstiti
  kaa tautas domas. Bet- suudus no medus jau katrs var stskirt…arii taa dalja no latviesiem,kurus
  nekas nespees nokodeet un kuri labi zina kas ir KRIEVU VARA

 2. Paldies Vikam!

 3. PALDIES par rakstu Vikam!!! Ne jau visiem ir jābūt izbaudījušiem Slbīriju, lai varētu izteikt savu viedokli?! Vai ieklausās, ko stāsta Sibīrijā pabijušie nelaimīgie mūsu tautieši??? NĒ!!!!!!!!!!!

 4. Paldies, Vik, par skaidrajiem vārdiem. Bet gļēvlatvieši lai pieklust!

 5. Kā būtu ar variantu – Ļeņina augšāmcelšanās? 🙂

 6. Par spīti suņiem, kas komentāros vaukšķ!
  Tieši otrādi, izsaku cieņu Vikam par skaidru nostāju, pretstatā daudziem, kam latviskums ir viens no nāves grēkiem! Kas attiecas uz Sīriju, tad vēl PSRS jokoja, ka tā ir “mūsu nenogremdējamais aviācijas bāzes kuģis”. Sīrijas vadoņi atļāva krieviem izmantot, ne tikai jūras kara bāzi, bet arī kādus pāri par 50 kara lidlaukus. Nav brīnums, ka Asadu viņi atbalstīs līdz pēdējam. Opozīcija? Tāds kaleidoskops, kas jau karo savā starpā. Neviennozība, bet pasakiet, kurā vietā Viks kaut vai piemin opozīciju, lai tā bruktu viņam virsū par tās atbalstīšanu? Lai gan, lai jau paliek, loģiku no rējējiem nesagaidīsi, tie ir profesionāli jebkādu latvisku domu aprējēji. Kā tur dziesmā dzied: “Daudz zābaku pa manu zemi staigā…”

  • Sīrijā džihadisti slepkavo kristiesus, Asads tos aizstāv. Vai Viks ir kristiešu ienaidnieks?

  • Lai arī cienu Viku, tas man netraucē viņu izlamāt, kur viņš to pelnījis. Man viens draugs sīrietis arī citādi viscaur jēdzīgs cilvēks būdams, lamā Maidana lietas, kaut Ukrainā nekad nav bijis un neko nezin. Tāda cilvēciski saprotama, bet nejauka īpašība, kas jāskauž bez cenzūras un pieklājības. Pa purnu. Punkts.

 7. Njā, gaidīju kaut ko Imkas stilā, bet redz… te kaut kas cits. Krievu ‘pobediteļi’ ļoti veiksmīgi darbojas Latvijā joprojām – un arvien smalkāk , arvien smalkāk, jo – jau sen zināms – īstā gaisma nāk no austrumiem. 🙂

 8. un īpaši “maiga” šī krievijas vara izpaužas pašlaik Ukrainā….

 9. Līdz šim gan maigā vara apzīmēja pavisam citas attiecības – tajās šis varas nesējam jābūt tik pievilcīgam, lai ikviens pats censtos nokļūt tā tuvumā. Krievijai nav lemts nekad tādai kļūt, to pašu vēsturisko apstākļu dēļ, kurus tā gadsimtiem ignorē.Vienkāršāk: ar varu mīļš nekļūsi!

 10. Izņemot demagoģisku atrunāšanos no DP runasvīriem un sievām nekad nekas sakarīgs nav dzirdēts.

 11. Maigā vara it tiešām maiga salīdzinot ar labējo partiju(citu nav) cinisko un zaglīgo pārvaldīšanu ,kas izdzen emigrācijā savus pilsoņus,kur tie var nodrošināt ne tikai izdzīvošanu ,bet cilvēciski dzīvot.

 12. Kungs, ja jūs sakāt “… turpināt stutēt prettautisko despotisko Damaskas režīmu”, tad, neskatoties un pārējā jūsu rakstītā pareizumu, jūs ir jāsauc par IDIOTU. Ne Jūs Sīrijā kādreiz esat bijis, ne ko saprotat no tās zemes. Jūs esat tāds pats vaukšķis kā Īvāns un diskreditējat visu pārējo savu uzrakstīto.

Draugiem Facebook Twitter Google+