×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. maijs, 2017
Drukāt

Pabriks: Jaunajai paaudzei trūkst zināšanu par apdraudējumiem (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas parlamenta deputāts Artis Pabriks

Jaunajai paaudzei, kas šobrīd ļoti ātri aug, trūkst zināšanu par patiesajiem militārajiem un cita tipa draudiem, kas sabiedrībā var būt, aģentūrai LETA norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).

Viņš uzskata, ka plānotās aizsardzības mācības ieviešana skolās būtu noderīga un ļautu skolēniem iegūt kaut vai minimālas zināšanas, atvieglojot lēmumu pieņemšanu, kas būtu saistīta ar savas nākotnes profesijas izvēli vai iestāšanos jaunsardzē vai zemessardzē.

“Domāju, ja es būtu aizsardzības ministrs, es veicinātu brīvprātīgu skolu pievienošanos šādai aizsardzības mācības mācīšanai, vai, ja būtu izglītības ministrs, varbūt neiekļautu šo mācību kā obligātu visās skolās, bet darītu tā, lai skolas būtu ieinteresētas šo stundu ieviest,” saka Pabriks.

Eiroparlamentārietis atgādina, ka viena no viņa idejām kādreiz aizsardzības ministra amatā bija jaunsardzes apmācīšana kiberdrošībā, par ko, viņaprāt, skolās tiek runāts par maz, un tas būtu viens no tematiem, ko šādā mācībā varētu iekļaut.

“Mācība noteikti palielinātu cilvēku izpratni par draudiem, lai viņi nedomātu, ka mēs dzīvojam zaļā, puķainā pļavā ar zilām debesīm virs galvas, kur nekas mūs neapdraud,” pārliecināts Pabriks.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrijas (AM) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupa piedāvā valsts aizsardzības mācību ieviest kā vienu no obligātajiem izvēles priekšmetiem.

AM un IZM iecerētās izmaiņas paredz, ka vidusskolas klasēs valsts aizsardzības mācība kļūtu par vienu no sešiem obligātajiem izvēles priekšmetiem, un šajā līmenī jaunieši jau apgūtu praktiskas militāras iemaņas, tostarp, rīkoties ar ieroci. Vidusskolās jauno mācību saturu plānots ieviest, sākot no 2020.-2021.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jaunā paaudze zina vairāk par politikāņiem!

 2. Jaunieši pietiekoši apzinās draudus Latvijai, lai Pabriku un visu viņa promaskavisko zagļu un sodomītu varzu aizskalotu politikas kanalizācijā.

 3. Ja es būtu miljonārs... Atbildēt

  Valsts aizsardzība-tā ir ne tikai jaunsardze un zemessardze,bet arī civiliedzīvotāju aizsardzība,par kuriem var nedomāt vienīgi datorspēlēs,kur tādi vispār neeksistē!

 4. Valdis Freimantals Atbildēt

  Dīvaini, ka Pabriks ne ar pušplēstu vārdu nepiemin Rīgas Latviešu Biedrības zvērīgo iznīcināšanu 1993.gada 18. febrāra naktī un likumīgo, biedrības 1938. gada statūtu A I Z L I E G Š A N U.

  Īpatnēja patriotisma izpratne!

  Vai tad nesaprot, ka jāatjauno visas 1940. gadā iznīcinātās L A T V I E Š U biedrības?

  Lasiet manu rakstu internetā:”Mosties, celies, strādā”!

  Tiešam apbrīnojams politiķis, kurš nav lasījis atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības 1992. gada 18. jūlija kopsapulces atjaunotos “BRĪVĀS Latvijas” 1938. gada statūtus! (Kurus tur slepenība komunistu un čekistu varturi).

  24 gadus viltus biedrība krāpj TAUTU – bet Pabrika kungs “nezinītis”!

  Ervins Jākobsona blogā “Likteņa zīmes” ir raksts Bertuļa nakts Rīgas Latviešu Biedrībā! Izlasiet to!

  Atmaskosim komunistu un čekistu noziedzīgās varas darbus!

  Patriotismu audzina visās latviešu biedrībās, nevis apmaksāti un instruēti varas KONTROLĒTIE un ieliktie “pērkamie”!

  Atjaunosim visas 1940. gada iznīcinātās 3 000 latviešu biedrības!

  Tā tiksim vaļā no POLITISKAJIEM bandītiem – latviski runājošiem KANGARIEM! (KGBistiem un komunistiem, čekas maisu sargātajiem) !

 5. Вспышка справа! Atbildēt

  Aizsardzības mācība nepalīdzēs tikt galā nedz ar arvien lielāko sociālo nedrošību, nedz sapuvušo medicīnu, nedz zaglīgajiem varturiem. Bet no augstiem plauktiem jau labāk redzams …

Draugiem Facebook Twitter Google+