×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Pabriks: Zemessargiem jāpiešķir nodokļu atlaides (10)

Artis Pabriks. Foto - LETAArtis Pabriks. Foto - LETA

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ārlietu un aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzskata, ka viņa pārstāvētajai partijai “Vienotība” jānāk klajā ar asākus, izaicinošākus piedāvājumus visās jomās. No savas puses viņš rosina apspriest ideju par nodokļu atvieglojumiem zemessargiem.

– Nesen izplatījāt kritisku viedokli par savu partiju “Vienotība” – tā esot kā kuģis, kas uzskrējis uz sēkļa, nu esot jāuzņem straujš temps tālākajam ceļam.

– Lielākā problēma partijā ir, ka mēs nespējam līdz galam saņemties un tikt pāri izaicinājumiem. Mums ir līdzīgi kā ar nupat pieminēto Eiropas līderību – “Vienotība” ir cietusi vairākus sāpīgus zaudējumus un palikusi bailīga. Ir jābūt spēcīgākiem piedāvājumiem. Cilvēki sagaida aktivitāti. Mēs vairs neesam premjera partija, varam atļauties asākus, izaicinošākus piedāvājumus visās jomās. Jāatkārto vecais teiciens – jākāpj ārā no ierakumiem.

– Daži “Vienotības” biedri kritizēja, ka jūs pats esot ātri pametis kongresu, tātad partijas darbā aktīvi varbūt nemaz negribat piedalīties, tikai no malas vērtēt.

– Es noteikti esmu gatavs piedalīties, būt aktīvs un nebaidos kļūdīties. Tikai jāņem vērā, ka es neesmu nacionālajā politikā, un mans darbs lielāko nedēļas daļu ir ārpus Latvijas robežām. Bet ierosinājumi man ir – piemēram, ieviest nodokļu atvieglojumus zemessargiem. Šie cilvēki savas brīvdienas brīvprātīgi ziedo valstīm, tad arī valsts viņiem varētu nākt pretī. Turklāt tas palīdzētu popularizēt Zemessardzes ideju, mudinot arvien vairāk cilvēku iesaistīties. Drošība un labklājība – tie ir divi galvenie Latvijas politikas mērķi.

– Vai redzat, ka Piebalga kungs varētu vadīt “Vienotību” līdz Saeimas vēlēšanām?

Mēs ievēlējām Andri Piebalgu ar lielām cerībām. Tajā brīdī mums nebija labāka kandidāta, kurš būtu gatavs uzņemties partijas vadību. Es novēlu partijas vadītājam ap sevi veidot aktīvāku un agresīvāku komandu. Viens pats viņš nevarēs paveikt to, kas nepieciešams.

Pilnu interviju ar A. Pabriku lasiet 11. janvāra “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Riebjas šitā diršana,armija,zemessardze,vajadzīga tikai un vienīgi jums,lai tautas izraisīto nemieru gadījumā nedabūtu pa ļutenēm un drošāk varētu notīties uz ārzemēm!!

 2. Bla,bla,bla,braucam tikai tālāk pa ausīm…armija,zemessardze,tautas drošībai,vai tikai ne jūsu drošībai,lai kārtējo reizi varētu notīties netreaucēti uz ārzemēm,ja tauta satrakosies??!nesmīdiniet taču…

 3. katram izdalit lapstas lai tie idioti paspetu noslepties

 4. Beidziet taisīt n-tās privilēģijas : privilēģijai ir jābūt vienai – ierocis un forma mājās plus kārtības uzturēšana savā pagastā ( novadā ). Tad tādi Ludzas zaglīšu puišeli ātri aprims… un ja vel pieredzes apmaiņā paaicinātu igauņu Kaiselit… pat točkas aizvērtos un pie tam pašas …

  • Aizmirstu piebilst – tās Dobeles narkotočku darbinieki paši aizskriet uz policiju- lai sargā = nāk Kaiselit!!!

 5. lētāk būtu ZS sadot medāļus.
  Dažs pat lepotos sadzēries… 🙂

 6. Ideja laba. Tikai tad būtu jāsaliek kopā reāli nodienētās dienas ar nodokļiem. Teiksim atlaide pienākas, ja ir nodienētas 20 dienas.
  Citādi mums būs milzīgs skaits ZS, kurš skaitīsies uz papīra, bet neeksistēs reālajā dzīvē.

 7. tad mums būs lērums falšu sargu…………………………vis gan beji būs sargos…………………….

  • grib veicināt patriotismu netikvien zemessargiem pacełot nodokłus bet arī liekot vińiem personīgi maksāt darbadevējiem par kavēto laiku spēlējot zaldātus! Tādi jau ir tie Nonī Mūsīši!

Draugiem Facebook Twitter Google+