Ekrānšāviņš no video.

VIDEO. Dubaija izlaiž pasaulē pirmo zelta banknoti. Kam pa kabatai to būs iegādāties? 17

Apgrozībā ir nonākusi jauna 24 karātu zelta banknote Dubaijā. Zelta banknote ir Dian Jewellery, Finmet DMCC un Valaurum ideja un godina vēsturisko zelta tirdzniecību Dubaijā. Dubaija bieži tiek dēvēta par “Zelta pilsētu” ļoti rosīgajam Dubaijas zelta tirgum, kas ir viens no lielākajiem zelta tirgiem pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Banknotes iekšpusē ir izmantots 0,1 grams zelta, un tā izskatās kā moderna banknote. Tā ir kā suvenīrs Dubaijas iedzīvotājiem un viesiem. Banknotes dizains attēlo Dubaijas panorāmu un orientierus, un katrai banknotei ir piešķirts unikāls sērijas numurs.

Banknotes, kura ir ievietota īpašā mapītē, cena ir 159 dirhami gabalā, un to var iegādāties veikalā Dian Jewellery un Shantilal Jewellers (SCS) Dubaijas zelta tirgū.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas ir tikai suvenīrs, nevis likumīgs maksāšanas līdzeklis – tas nozīmē, ka jūs to nevarat tērēt veikalos.

Starp polimēra substrātu – mūsdienu banknotēm izplatītu materiālu – ir novietots plāns 24 karātu zelta slānis, kas aizsargās zeltu un padarīs to mūžīgu. Izmantojot šo, protams, patentēto pieeju, varam iegūt īstu 24 karātu zeltu elastīgā banknotē, un zeltu faktiski var arī atgūt.

Pēc profesionālas ugunsdrošības pārbaudes zelts bija saglabājies, savukārt apzeltītas lietas vai ja parastas banknotes tiek iegremdētas šķīdumā vai sadeg, šis zelts izgaist un to nevar atgūt, pat ja tas ir izkusis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.