×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

“Pakistānas kebabu” saimnieks uzbrūk žurnālistiem un salauž kameru (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Piektdien, 8. aprīlī noticis uzbrukums “Nekā personīga” filmēšanas grupai, kad žurnālisti kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) ieradās reidā ēdināšanas iestādē “Pakistānas kebabs” Rīgā, Merķeļa ielā.

Raidījuma skatītāji bija novērojuši apšaubāmu gaļas piegādi un ziņojuši par to raidījumam, kas savukārt nodeva informāciju PVD un kopā ieradās reidā. Žurnālistu klātbūtni akceptēja gan valsts iestādes, gan sākotnēji ēdināšanas iestādes darbinieki

PVD darbinieces ēstuvē atklāja netīrību virtuvē un pārkāpumus produktu gatavošanā. Savukārt saldētavā inspektores atrada vistas un liellopa gaļu, kurai derīguma termiņš beidzies jau pirms pusgada. Darbinieces arī nespēja pierādīt gaļas izcelsmi.

Kebabnīca pieder uzņēmumam “Spice of Pakistan”. Tā īpašnieks un vadītājs līdz pagājušā gada novembrim bija Ali Farmans, vēstīja raidījums. Arī pēc īpašnieku maiņas, pakistāņu izcelsmes uzņēmējam ir pilnvaras rīkoties šajā uzņēmumā. Ali Farmanam ir uzturēšanās atļauja Latvijā. Viņš to ieguvis uz ģimenes apvienošanas pamata, proti, ir precējies ar Latvijas pilsoni.

Kad reids jau ilgst aptuveni stundu, Ali Farmans ierodas kebabnīcā, skaidrojot, ka gaļa, kam beidzies derīguma termiņš, nav domāta klientiem, bet gan pašu lietošanai.

Taču pēc apjēgas, ka reids beigsies ar sodu, viņš kopā ar atbalstītājiem uzbruka žurnālistiem, cenšoties iegūt safilmēto materiālu un sabojājot filmēšanas tehniku.

“Kādā brīdī , kad tumšajā ēstuves palīgtelpā filmēšanas grupa ir palikusi viena, Ali Farmans gaļas piegādātājam dod zīmi par papildspēkiem. Divi kebabnīcā strādājošie vīrieši ienāk telpā, aizšķērso durvis. Ali Farmans metas virsū “Nekā personīga” operatoram un sāk lauzt kameru. Operators sauc palīgā un cenšas nosargāt kameru. Uz visām pusēm krīt kameras nolauztās detaļas,” notikušo uzbrukumu apraksta raidījums.

“Nekā personīga” ir vērsies policijā, lūdzot ierosināt kriminālprocesu par uzbrukumu žurnālistiem un mantas bojāšanu (sadauzītā kamera), kā arī uzsākt administratīvā pārkāpuma procedūru pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.panta 9.daļas par žurnālista pienākumu izpildes traucēšanu.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) kategoriski nosoda “Spice of Pakistan” piederošās sabiedriskās ēdināšanas iestādes vadītāja un atbalstītāju uzbrukumu TV3 raidījuma “Nekā personīga” filmēšanas grupai. LŽA aicina tiesībsargājošās iestādes incidentu izmeklēt iespējami ātri, vēršoties pret vainīgajiem ar visiem likumā paredzētajiem līdzekļiem, izmantojot ne tikai kriminālprocesa, bet arī administratīvās iespējas sodīt par žurnālistu darba traucēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pa feino ,nav kur bāzt savu degunu kur nevajag,melnie mori iemācīs latvietim kā tikt galā ar visiem kontrolieriem

  2. Zhurnaalisti paarkaapa likumu, ielauzhoties privaatiipashumaa un dabuuja sev drusku skaadi. Pashi vainiigi. ASV buutu vareejushi dabuut lodi ribaas, tur neaukleejas ar noziedzniekiem.

  3. iemācīs jums pūdētu gaļu(maitu) ēst !

  4. Laipni lūgti austrumu kultūras pasaulē! Kriminālisti! Ja šim “pūķim ” galva netiks nocirsta saknē. Vēl tāāādus brīnumus piedzīvosiet!

Draugiem Facebook Twitter Google+