Latvijā
Sabiedrība

Panorāma: Par iespējamu vardarbību pret Ventspilī mirušo puisīti zinājusi arī ārste 16

Foto – LETA

Bērns, kurš miris pēc smagiem miesas bojājumiem, iespējams, iepriekš cietis no vardarbības, un šī informācija bijusi arī ģimenes ārstei, šovakar vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Dienu pirms bērna nogādāšanas no Ventspils uz slimnīcu Rīgā pie viņa bija izsaukta ģimenes ārste, jo bērnam bija temperatūra. Viņa redzējusi to, ka bērnam ir zilumi, tomēr ārste skaidro, ka viņai pietrūka laika, lai par to paziņotu. Ģimenes ārste savu neziņošanu skaidroja ar to, ka bijis daudz pacientu un maz laika.

Nākamajā dienā bērnu bezsamaņā nogādāja slimnīcā, un vēl pēc trim dienām viņš nomira.

Ventspilī datortomogrāfa izmeklējumi atklāja bērnam izteiktu smadzeņu tūsku, tāpēc ārsti pieņēma lēmumu puisīti pārvest uz Rīgu. “Tobrīd viņa dzīvības glābšana bija svarīgāka par zilumu izcelsmi. Taču īpašas analīzes apliecināja, ka organisms ar šiem asinsizplūdumiem un sasitumiem cīnās regulāri, tāpēc ārsti ziņoja policijai par vardarbību,” vēsta “Panorāma”.

Raidījums arī ziņo, ka bērna mamma bija atsākusi strādāt un mazo puisēnu pieskatīja mammas pusbrālis. Tēvs apgalvo, ka paši bērnu nekad nav situši. Jautāts, kāpēc uz bērna ķermeņa bijuši zilumi, tēvs raidījumam teica: “Nezinu, raudāja, kad gājām prom uz darbu, bet es domāju, ka viņš pārdzīvo.”

Tagad bērna pieskatītājs, kam krimināllietā ir liecinieka statuss, tāpat kā mātei, ir pazudis. Policija šo aizbēgšanas faktu pārbaudīs, jo šodien lietu no Ventspils pārvaldes pārņēmuši Sevišķi svarīgu lietu izmeklētāji Liepājā, vēsta raidījums.

Kā ziņots, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nav izdevies glābt gadu un trīs mēnešus vecā bērna dzīvību, kuru ar smagiem miesas bojājumiem no Ventspils nogādāja Rīgā.

Saistītie raksti

27. oktobrī ap plkst. 11 policija saņēmusi informāciju, ka slimnīcā smagā stāvoklī nogādāts gadu vecs bērns, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Saskaņā ar sākotnējo informāciju traumas bērns esot guvis, izkrītot no bērnu gultiņas. Tomēr, ņemot vērā bērna smago veselības stāvokli, policijā pieņemts lēmums sākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

LA.lv