×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. novembris, 2017
Drukāt

Eksperts norāda uz apstākli, kas var ietekmēt Reiznieces-Ozolas karjeru Eiropā (18)

Foto - LETAFoto - LETA

“Lemberga faktora” dēļ finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) izredzes kļūt par Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru padomes jeb Eirogrupas prezidenti ir ļoti zemas, aģentūrai LETA sacīja biedrības “Eiropas Kustības Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Viņš skaidroja, ka kandidēšana kā tāda ir ļoti apsveicama, bet pauda lielas šaubas par to, vai Reizniece-Ozola būtu laba Eirogrupas vadītāja. Pēc Gobiņa domām, par labu finanšu ministrei ir vairāk lietas, proti, viņa ir sieviete, ir zināma viņas aizraušanās ar šahu, tāpat viņa ir no mazas Austrumeiropas valsts un Latvija ir viena no retajām valstīm, kas ievēro visus Māstrihtas kritērijus. Tomēr ļoti liels mīnuss, no kā Eiropas līmenī būtu grūti atbrīvoties, ir “Lemberga faktors”.

“Neviens ES negrib būt atkarīgs no Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugiem, kuri ir gan ZZS, gan Aivara Lemberga personā, tiešā vai netiešā veidā. Saiknes tur ir ļoti spēcīgas, un šis ir tas, kas ļoti samazina varbūtību Reizniecei-Ozolai iegūt šo amatu. Par labu nenāk jebkāda veida šaubu ēnas par neatkarību un spēju patstāvīgi domāt,” sacīja biedrības prezidents.

Gobiņš arī uzsvēra, ka varbūtību samazina ZZS sadarbības līguma neesamība ar kādu no Eiropas partijām. “ZZS vēl paši nav nodefinējuši, kuram flangam partija pieder, kur nu vēl noslēguši līgumu ar kādu no Eiropas partijām. Tas ļoti iegriež jebkāda veida Latvijas interešu aizstāvībai, jo, kamēr ministru prezidenti, gatavojoties lielām Eiropadomes sēdēm, tiekas savos partiju grupējumos, Kučinskis tajā brīdī varbūt dzer kafiju vēstniecībā,” minējumus izteica “Eiropas Kustības Latvijā” prezidents.

Pēc viņa domām, ZZS līdz šim nav spējuši “izpildīt savu mājasdarbu” un nav arī izrādījuši nekādu interesi to darīt. Ja finanšu ministre būtu sociāldemokrāte un bez “Lemberga ēnām”, tad Reizniecei-Ozolai būtu tikpat kā garantēta Eirogrupas prezidenta vieta, ir pārliecināts Gobiņš.

Ja finanšu ministre kļūtu par ES finanšu ministru padomes prezidenti, amatu apvienošanā problēmām nevajadzētu rasties un tā arī ir pilnīgi normāla prakse, skaidroja Gobiņš. Viņaprāt, tas noteikti nozīmētu, ka būtu nepieciešams viens vai vairāki papildu palīgi pašā Finanšu ministrijā, kas palīdzētu darbu veikt un koordinēt. Tas savukārt varētu uzlabot kopējo ministrijas darbības kvalitāti un Latvija tiešā veidā varētu no tā iegūt.

Jau ziņots, ka Reizniece-Ozola apsver iespēju pretendēt uz Eirogrupas prezidenta amatu.
Šā gada oktobrī pašreizējais Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms paziņoja, ka 2018.gada janvārī atstās savu amatu.

Reizniece-Ozola sacīja, ka viņa iespēju kandidēt uz Eirogrupas prezidenta amatu pārrunājusi ar ES finanšu ministru padomes kolēģiem un piebilda, ka neizslēdz iespēju pretendēt uz šo amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Nu beidzat!Lemberga faktors ietekmé jau ES lémumus un izvéli.Mazam keizaram jau nu patiktos gan,bet tà kà par treknu,ne.

 2. Super SIEVIETE un POLITIĶE! Lai veicās,

 3. nevajag jau nu pārspilet. lemberga faktors ES līmenī ir nulle. viņiem par to nospļauties. protams ka musu bāleliņi lai ieriebtu liks uz to akcentu, vērsis uzmanibu, visiem stāstīs….. un tad protams ka to var kā iemeslu minēt kandidāta noraidišanā, bet tas butu tikai formāls iemesls. ja butu vēlme izvirzit tad izvirzitu kaut tur 3 lembergi stāvetu

 4. tāda sajūta, ka komentētāji vēl dzīvo padomju laikos. ES institūcijās ierēdņi nelobē savu valstu intereses, tad jau mazām valstīm vispār nebūtu nekādu iespēju.
  Pilnībā piekrītu raksta autoram, ka Reiznieces mīnuss ir saistība ar Lembergu. Mēs īstenībā par to zinam ļoti maz, tas arī vienmēr mani darījis bažīgu.
  Un precīzi pateikts par ZZS – diezgan nesaprotama partija; un interesanti, ka pie varas nokļuva, pateicoties Āboltiņai.

 5. Kas tas tāds – Gobiņš?Un tik zinošs|||

 6. Kas tas tāds -Gobiņš??

 7. Tagad kremla agenturai bus gruti iebidit savus cilvekus EU vadosos amatos . Tur pec Krimas okupacijas ir palikusi gudraki !

 8. latvieši viena kārtīga anuslīdēju tauta, tāpat ka pirms gadiem 40 līda uz Maskavu ta tagad uz Briseli,

 9. Kāds tad ir Latvijas taustāmais ieguvums no Dombrovska augstajā amatā? Un ko iegūs Latvija,Eirogrupas prezidenta amatu ieņemot Reizniecei? Vien desmitkārt lielākas algas un pensijas pašiem!

 10. Kāds tad ir Latvijas taustāmais ieguvums no Dombrovska augstā amata? Un ko iegūs Latvija,Eirogrupas prezidenta amatu ieņemot Reizniecei? Vien desmitkārt lielākas algas un pensijas pašiem!

 11. Kāds tad ir Latvijas taustāmais ieguvums no Dombrovska augstā amata? Un ko iegūs Latvija,Eirogrupas prezidenta amatu ieņemot Reizniecei?

 12. Nocirpt matus!

 13. Dana savārījusi finanšu ministra amatā tādus mēslus, kaLatvijā tos strēbs vēl ilgi (nodokļi)

 14. Eiropai pie kājas tasLembergs,mūsu pašu bāleliņi nobremzēs,

 15. Latvijas viedo valdību saražotais daudzu miljardu ārējais parāds un nekādu iespēju kādreiz to atdot – lūk apstāklis, kāpēc ierēdnim no Latvijas Brisele nedos kaut cik nozīmīgu amatu, kas saistīts ar finansēm.

 16. vai Aivrītis atļaus??

 17. Nedomāju, ka Eiropai tas būs zaudējums, ja Reiznieci neievēlēs. Ko labu viņa devusi Latvijai?

Draugiem Facebook Twitter Google+