×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Pensionāri uz nabadzības sliekšņa: Reirs pēc OECD pētījuma (45)

1. OECD pētījums

1no3
Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) izvērtējusi Latvijas pensiju sistēmu, sniedzot vairākus ierosinājumus, ko valstij vajadzētu darīt. Šodien ar saviem komentāriem klajā nācis labklājības ministrs Jānis Reirs.

 1. OECD pētījums
 2. LM priekšlikums celt minimālo pensiju līdz 96 eiro
 3. Izdienas pensija ir atliktais algu maksājums

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. 30 gadu stāžs bet pensija 86 eiro sola 64 gadu vecumā !!!! izsmiekls ! bads ! aizvainojums! būtu zinājis vajadzēja aizbraukt no šīs valsts.

 2. “Reirs teica, ka OECD iesaka meklēt veidu, kā pensionēšanās vecumu pielīdzināt paredzamajam mūža ilgumam.”
  Es pareizi sapratu- jau pamatos ielikt, ka tikai neliela daļa nodzīvos līdz pensionēšanās vecumam ?

 3. Visādus balvanus savā dzīvē esmu redzējis, bet tādus, kuri ir pie varas nav nācies!

 4. Latvija ir valsts , kurā mazais cilvēks ir pats galvenais . Latvijas penzionāri – laimīgakie pansionāri pasaulē !

 5. Bet kāpēc citi norāda uz trūkumiem,vai tad Reiram pašam nepielec.

 6. Kādā kosmosā lidinās ? Atbildēt

  Nu nevajag ņirgāties tik nekaunīgi! Lai LM vadība un ierēdņi padzīvo ar 96 eiro ! Nedēļai nepietiks .
  Un pētijumā arī nav diplomātiju jālieto . Nevis ,,uz sliekšņa ,,, bet reālā nabadzībā , un sen jau ! Salīdzinot ar dzīves dārdzības līmeņa nepārtraukto pieaugumu.

 7. Par izdienas pensijām. Nu ja aiziet pirms 50 gadiem, tad var diskutēt. bet izdienas pensijas varētu būt jau 55 vai vismaz 60 gados. Ir profesijas, kur lielākā daļā 65 gados no cilvēka veselības daudz kas pāri nav palicis un viņš nav spējīgs kvalitatīvi veikt savu darbu. Mandātus jau var cilāt ļoti ilgi.

 8. Labklājības ministrijas klerki tikai tagad to uzzināja, vai viņi vairs neko neredz , vai nesaprot ,kas notiek Latvijā, Kāpēc aizbrauc Latvijas jaunatne, nedabīgā nāvē aiziet neskaitāmi cilvēki?

 9. ķēms nelaimīgais,….paaugstināt līdz 96 eiro…..šitie lēmēji Dieva soda nemaz nebīstas – tik daudz sirmgalvju un slimnieku sadzinuši postā, kamēr paši peldas citu asarās…

 10. attiecas uz pensionāriem, tad pensiju indeksācijai vajadzētu pielietot lielāku koeficientu, tad viņiem nebūtu jāiet uz pašvaldību palīdzību meklēt, ko reti kad var dabūt. Līdz 2008.gadam pensijas indeksēja 2 reizes gadā — pavasarī un rudenī. Vajadzētu to atjaunot. Krīzes laikā 5 gadus pensijas netika indeksētas, tāpēc tās ir tik bezgala mazas.

 11. Protams, pēc OECD pētījuma! Jo paši atrodas septītajās debesīs un no turienes pensionārus saskatīt nevar. Man ir 80 un 58 /48 no tiem – izglītībā/nostrādāti gadi, man nav vairs laika gaidīt,kad Reira kungam un kompānijai atvērsies acis uz mūsu dzīves apstākļiem, mēs saņemsim cilvēka cienīgas pensijas.

 12. Deputāti ar savu OIK turpina pensionārus dzīt vēl lielākā nabadzībā.

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 14. Neapzinīgie penši! Iedos jums to piķi, tad nepietiks OIK, 100gadei, ieročiem…un atnāks krievi….

 15. Uzdosim elementārus jautājumus kāpēc kaut kādām globālajām organizācijām ir vajadzīgi šāda veida pētījumi un secinājumi !?!??!
  Un manas atbildes būs sekojošas:
  1.Viņiem par to labi samaksā no visu mūsu kabatām;
  2.Mūsu bāleliņi loti mīl, ka viņiem kāds kaut ko pasaka priekšā ! Ir ļoti ērti uzturēt savu “kalpa tēlu” redz priekšnieks Briselē, Frankfurtē vai Vašingtonā teica un tas jau ir likums un neapstrīdama patiesība !
  3.Nevienam nav vajadzīgi konkurenti, sociālie vai etniskie konflikti vai problēmas un tāpēc arī ieteikumi ir atbilstoši – tērējiet savus resursus tais jomās kas mūs neapdraud vai neļauj izplesties un kļūt par bīstamiem precedentiem (piemēram atšķirīga attieksme bēgļu uzņemšanā)

  Paskatamies kā tas aattīstījie praktiski – Atbrauca komisārs un valodu prasības tika mīkstinātas, gribat ES atdodiet, Abreni krievijai un nedod dies konkurēsiet ar mūsu ofšoriem, naudas mazgātavām u.t.l.

 16. protams tagad vajag tā pēc iespējas vairāk sasolīt -lai penši nobalsot par vecajiem draugiem vēlēšanās! nešaubos ka viņi arī sabalsos visu vecus draugus kā to ir darījuši pēdējos 20gadus!

 17. Kapitālismā ,sevišķi mežonīgā nabadzīgiem iedzīvotāju slāņiem ir jābūt,jo savādāk nebūtu miljonāru.
  Jo vairāk miljonāru ,jo vairāk nabagu un ka tas tā , nav jāpierāda ,tas ir fakts.Varturiem tikai jāgādā lai ubagu slānis nesasniedz kritisko un tad var sākties nemieri.Latvijā nemieri nav paredzami jo pensionāri, vecuma kaišu mocīti ,nav nekādi protestētāji,bet strādāt varoši un griboši pamet valsti.

 18. un to Reira k-gs uzzinaja no OCD?Agrak tam nebija ne jausmas kados apstaklos ir jadzivopensionariem!melnajiem begliem nodrosina visu,par pasmaju laudim nedoma!

 19. Tagad vajadzētu pāris miljonus iedalīt pētijumiem lai noskaidrotu vai tiešām tas tā ir!!!

 20. Īsi runājot,bija plānots,ka pašreizējie pensionāri dzīvos komunismā,kur viss veikalos bezmaksas!!! Pensijas vispār nebija plānotas.

 21. Ja nebūtu kritikas no Eiropas par smieklīgi zemajām pensijām Latvijā, tāds Reirs i tādu rakstiņu te neliktu.
  Kā piegriezusies šo varas veču ņirgāšanās par savu tautu.

 22. Pilnīgi riebigi lasīt.Vajadzetu viņu, nolikt uz tām summām mazajam, bet par visu samaksāt.

 23. Bija plānots,ka PSRS tiks uzcelts komunisms!Komunisma vārdā miljoniem kapitālistu šķiras pārstāvju tika izsūtiti uzSibīriju(ieskaitot Emiliju Benjamiņu).Bet tas apsolītais komunisms nav joprojām!Šo faktu lūdzu ņemiet vērā!

 24. Vēlēšanas tuvojas!!! Sākas solījumu lietus! Balsojiet par vecajiem kompartijas amnēziju skartajiem,kas pilnu Eiropu ar FM ministri D.R.Ozolu piekladzināja, ka Latvijai labākā pensiju sistēma Eiropā! Balsojiet par ex.min.prez.Dombrovski ar viņa koalīciju,kas izzaga pensiju fondu un pēc tam par šo “izcilo” risinājumu tika pārcelts uz Briseli! Balsojiet par PF priekšsēdi A.Siliņu,kas pensionāru labā pirkstu nepakustina,bet roku viegli pacēla pret jaunajiem,kas vēlējās mainīt šo korumpēto,stagnējošo sistēmu! Cik degradētam jābūt,lai priekšvēlēšanu laikā atkal līstu ārā ar jauniem,nepamatotiem solījumiem! Kad valdība par sliktu darbu sevi kārtējo reizi pašfinansēja, miljoni atradās. Kad finansēja neesošas organizācijas un visā pasaulē izbrīnu radušos “zelta” būvniecības projektus,nauda atkal viegli atradās un D.R.Ozolai kopā ar Lembergu visai viegli veicās aprēķinos,kā izvairīties no nodokļu maksājumiem! Pārblīvētā prezidenta kanceleja,izkrāptie OIK maksājumi, “pārtreknie” maksājumi ministrijām,kas gada beigās “ārdās” ar neiztērēto naudu+ visādas “neražojošas” padomes ar valsts finansējumu,kur visur aiziet miljoni,bet neatliek pensionāriem,kuru celtajā valstī visi šie “šeptmaņi” parazitē!Kāpēc vajadzīga tāda Ekonomikas,Labklājības un Finanšu ministrijas,ja tās ir darboties nespējīgas?!Savā uzpūtībā pat kaimiņu pieredzi neaizņemas: Igaunija visām pensijām jau pamatā ielika valsts neaizskaramo minimumu 150 €! Visi meli jau nāk gaismā! Tagad ir pavisam labi- Latvija apsmiekls visai pasaulei!

 25. Ko mūžīgi var likt to stulbo virsrakstu” …uz nababadzības sliekšņa” sen jau lielākā daļa pensionāru zem nabadzības sliekšņa.

 26. Reirs ir autors visām ekonomikas nebūšanām. Latviešiem īsa atmiņa par šosarosītu!

 27. Vai tad Tu to neredzi un nezini?Vai tad tas kāds jaunums??Izrādās amerikāņi labāk orientējas kā pašu naudas maisi.PENSIONĀRI,KAM PENSIJAS ZEM 350 EURO ,JĀIET IELĀS.PIETIEK ZOBUS KĀRT VADZĪ UN KLUSĒT.

 28. Plaukstošajā Latvijā jebkurš apgalvojums par ”zem nabadzības sliekšņa” tiek uzskatīts par Kremļa propogandu !

 29. Tie, kas taisa likumus nesaprot, ka pensiju sistēmas neprognozejamība nerada vēlmi strādāt jebkuru darbu pat tad ja tas ir pieprasīts, taču ne visai atbilstošs indivīda spējām to veikt, ja vecumdienās nebūs iespēju parūpēties par sabeigto veselību.

 30. Jāpasteidzina,JKP un KPV.LV -rosināto ministriju apvienošanu.Veselības ministriju jāsamazina atkal (sk.VM mājaslapu) līdz Veselības departamentam,ar 17 darbiniekiem,Labklājības ministrijas sastāvā!

 31. Vai ir veikts pētijums cik mirst cilvēku saniedzot pensijas vecumu salīdzinot ar iziešanu pensijā 55g.sievietēm un 60g. vīriešiem, cik ilgi saņem pensiju izejot 62gados utt. Redz darba vietas pašreiz vairāk paliekok un esot izlīdzinājies rādītājs citreiz liekas ka smadzeņu rievas dažam labam izlīdzinās atrāk…

  • Darbavietas tiešām paliek vairāk… tikai ne jau priekš cilvēkiem kam tuvu sešdesmit. Nedod dievs šajā vecumā zaudēt darbu, tikt pie jauna ir gandrīz neiespējami.

   • un par šiem cilvēkiem,kuri palikuši bez darba,bez iztikas līdzekļiem nevienam nav nekādas daļas,uztraucas ,ka pensionāri dzīvo uz nabadzības sliekšņa,tiem cilvēkiem pat sliekšņa nav….

 32. Vai ir veikts pētijums cik mirst cilvēku saniedzot pensijas vecumu salīdzinot ar iziešanu pensijā 55g.sievietēm un 60g. vīriešiem, cik ilgi saņem pensiju izejot 62gados utt. Redz darba vietas pašreiz vairāk paliekok un esot izlīdzinājies rādītājs citreiz liekas ka smadzeņu rievas dažam labam izlīdzinās atrāk…

 33. Pensijas kā Austrālijā! Atbildēt

  Austrālijai šajā jomā ir liela pieredze.Izmantosim to!

 34. Es nesaprotu kapec man ir jauztur bralis,kuram ir 128 eiro pensija .man nav nekādas atlaides.

  • mans pazīstams 3.grupa invalīds no bērnības uz mūžu sanem 140.56 un atlaides nav nekādas, jo dzīvo nabadzīgākā pagasta… nav pat trūcīgas statuss, jo statuss fot kam ir līdz 128.06…..

 35. Par tādu secinājumu būs jāsauc par gada cilvēku.Labi, ka vismaz secinājumus spēj izdarīt.

 36. LM jūs tur galvu saspieduši minimāla pensija 96EUR?!?!?! Jāceļ neapliekamais minimums un arī pensija līdz minimalās algas lielumam.
  Reir tu vispār pats saproti par kādu summu iet runa?!?!?! 96EUR MĒNESĪ…. NEVISS NEDĒĻĀ VAI DIENĀ!!!!
  KADĀ PRASTRĀCIJĀ TU DZĪVO?!?!?! NOGRIEZIET SAVAS KOMPENSACIJAS UN N-TOS AMATUS PAMETIET!!!!

 37. Naivs jautājums Atbildēt

  TUKŠPAURIM ministram …NAV neērti atgremot CITU – šoreiz OCED …ieteikumus NABADZĪBAS likvidēšanu … pēc 27 gadie “kaut pastalās, bet brīvā NABAGMĀJĀ!!! ar tukšpauriem valsts vadīb, kas VE”GETĒ uz TAUTAS SVIEDRIEM?

 38. Latvija neizdevusies valsts Atbildēt

  Tas labi ka no citām valstīm jau sāk bakstīt ar pirkstu ka Latvija ir neizdevusies valsts. Valdības mantrausība topā.

 39. Pēc 30 gadiem būs UBI.

 40. Nabadzība ir mūsu eksporta prece?

 41. Pēc 30 gadiem pensijā varēs iet vismaz 75 gadu vecumā!Lielākā daļa šodienas “pensiju fonda”maksātāju taču tik ilgi nenodzīvos…

Draugiem Facebook Twitter Google+