×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Par 2,8 miljoniem uzlabos dabas tūrisma infrastruktūru – būvēs laipas un skatu platformas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) noslēgusi vienošanos par 2 757 650 eiro vērta projekta īstenošanu, lai aizsargājamās dabas teritorijās uzlabotu dabas tūrisma infrastruktūru – veidotu jaunas laipas, gājēju celiņus un skatu platformas, informē DAP.

Projekts “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide “Natura” 2000 teritorijās. IV kārta” paredz tādas dabas tūrisma infrastruktūras izveidi, kas mazinās apmeklētāju iespējamo ietekmi aizsargājamām sugām un biotopiem desmit īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visā Latvijā.

Dabas tūrisma infrastruktūru plānots pilnveidot Gaujas nacionālajā parkā, Slīteres nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā, dabas parkā “Abavas senlejā”, dabas parkā “Ragakāpa”, dabas parkā “Salacas ieleja”, Teiču dabas rezervātā, dabas liegumos “Liepājas ezers” un “Užava” un aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”.

Šajās teritorijās plānots veidot laipas, tiltiņus, gājēju takas, norobežojumus, kā arī būvēt skatu platformas. Pie atsevišķiem infrastruktūras objektiem izvietos atkritumu urnas un tualetes. Taps informācijas stendi un norāžu zīmes, arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežzīmes. Vēl paredzēts veidot stāvlaukumus un sakārtot piebraucamos ceļus.

“Kopš 2010. gada VARAM un Dabas aizsardzības pārvalde mērķtiecīgi iegulda ES finansējumu dabas tūrisma infrastruktūras attīstībā Latvijā, un šis projekts ir iepriekš īstenoto aktivitāšu turpinājums,” norāda DAP ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.4
Alūksne +9.8
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +10.4
Jelgava +10
Ventspils +12.3
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+