×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Par agresīvu braukšanu – pie psihologa!
 (5)

agresivs_26961808

Ja autovadītājs sakrājis astoņus soda 
punktus, tāpat kā līdz šim, viņš saņems paziņojumu par pienākumu obligāti apmeklēt kursus. Tagad ir izvēle – vai nu doties uz mācību semināru ceļu satiksmes drošības un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, vai apmeklēt jaunieviestās nodarbības pie psihologa.

Kā apslāpēt sevī dusmas


Ja autovadītājs to neizdara, klāt nāk divi soda punkti, bet, apmeklējot kursus, to skaits samazinās par diviem punktiem.

Pie psihologa galvenokārt analizēs agresīvas braukšanas situācijas, testēs uzvedību braukšanas laikā pirms un pēc kursu apmeklēšanas. Plānota teorētiska un praktiska dusmu kontroles apgūšana. Kopumā būs jāapmeklē četras nodarbības – desmit mācību stundas.

Ja transportlīdzekļa vadītājs ir sakrājis četrus soda punktus, viņam ir iespēja brīvprātīgi apmeklēt mācību kursus (semināru) ceļu satiksmes drošības un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, par ko dzēsīs divus punktus.

Atbilstīgi Ministru kabineta noteiktajam jauninājums par kursiem pie psihologa stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā.

Soda bargāk 


Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos kopš 2014. gada janvāra ieviestas vairākas būtiskas pārmaiņas – pārkāpumu uzskaites punktus piešķirs arī par samērā nelieliem pārkāpumiem, piemēram, par braukšanu ar nodilušām riepām, kam ir drošai satiksmei neatbilstīgs protektora dziļums; par braukšanu bez tehniskās apskates veikšanas viena soda punkta vietā piemēros divus 
punktus: par piedalīšanos ceļu satiksmē bez OCTA apdrošināšanas – divus soda punktus 
(sk. tabulu).

Pārkāpumi un soda punkti 


Pārkāpums Punktu skaits

Par braukšanu ar transportlīdzekli, kam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate 2
Par braukšanu ar transportlīdzekli, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana (OCTA) 2
Par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls 2
Par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām 1
Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram ir nepietiekams riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību 1

Pārkāpumu uzskaites sistēma tika ieviesta 2004. gadā, un kopumā šī ideja sevi ir attaisnojusi. Punktu sistēmas ieviešanas mērķis ir nodalīt ļaunprātīgos un regulāros ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus no tiem, kas brauc saskaņā ar noteikumiem un tos pārkāpj samērā reti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kad devos pie ģimenes ārsta, lai izņemtu to med.izziņu, kas vajadzīga autovadīšanai, bailīgs domāju, ka būs kaut kāda ārstu komisija un visa diena rindās gaidot pie speciālistiem. Ne mārutka! Ģimenes ārsts apvaicājās, kā ar veselību un vai neesot uzskaitē, tad teica lai samaksājot 20 naudiņas un būšot ok. Pat redzi nepārbaudīja. No tā jāizdara secinājums – valsts rekets. Par psihologiem – tieši tas pats. Esmu krustu šķērsu izlasījies visādas grāmatas, nu nav iespējams mainīt paradumus piespiedu kārtā ar psihologa palīdzību! Nav viņiem tādas metodikas! Tātad te atkal būs valsts rekets. (S.c.man ir 20 gadu braukšanas stāžs, bez avārijām)

  2. Speciālistu lobijs! Kur vēl varētu nosūtīt šoferīšus? Šūšanas kursos?

  3. kāpēc pirms tiesību izsniegšanas nav tests pie psihologa? Ne visiem var tiesības izsniegt, pēc tam jau tās ir sekas CSDD muļķībai, lai sakārtotu noteikumus.

  4. Arī noteikumus pārkāpjot reti, ātri vien var salasīt 8 soda punktus pat neesot agresīvam braucējam. Protams, nezināšana neatbrīvo no atbildības, taču es 4 soda punktus dabūju noteikumus pārkāpjot aiz nezināšanas, kad pēc tam šo gadījumu pārrunāju ar draugiem un paziņām, izrādās tādas normas pārkāpumu daudzi būtu pieļāvusī, proti, nedrīkst apbraukt pie dzelzceļa pārbrauktuves apturētus transporta līdzekļus, kas dzīvē izpaužas, ja arī tev nemaz nevajag šķērsot pārbrauktuvi, Tev ar visiem pārējiem jāstāv rindā, pilsētas apstākļos pat nereti veicinot sastrēgumus, un jāgaida, kad pacelsies barjera, lai līdz ar visiem turpinātu braukšanu, un, ja Tev vajadzēs taisīt kreiso pagriezienu, tad atkal rindu aizturēt …. Policisti gan, protams, šo normu labi zin un pie “ērtajām” pārbrauktuvēm, laikā kad tās ir ciet nodarbojas ar makšķerēšanu, bez 4 punktiem, tas joks vēl maksā 85 euro.

  5. Valsts rekets
    Cilvekus pataisīt par debīliķiem es saprotu ka jabūt kārtībai bet nejau šitā

Draugiem Facebook Twitter Google+