×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Par aicinājumu uz karadarbību Latvijā aizliedz “RTR” retranslēšanu (36)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Saistībā ar aicinājumiem uz karadarbību, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdienas sēdē pieņēmusi lēmumu aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās diena.

Lēmums stājas spēkā līdz ar tā publicēšanu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

NEPLP aizvadītā gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kur pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL), gan arī Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu Direktīva.

Ņemot vērā, ka programma “Rossija RTR” Latvijā tiek izplatīta no Zviedrijas (apraides atļaujas turētājs Zviedrijā ir NCP “RUSMEDIACOM”), apskatot programmas izplatīšanas ierobežošanu, ir jāņem vērā ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu Direktīva, norāda NEPLP.

Padome aizvadītā gada 18.-19.janvāra raidījumā “Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu” un 2015.gada 6.jūlija raidījumā “Vēstis” konstatēja naida kurināšanas pazīmes, kas atbilst direktīvas 6.panta kritērijiem (naida kurināšana rases vai valstspiederības dēļ šo jēdzienu plašākajā nozīmē). NEPLP, ievērojot direktīvas prasības, nosūtīja paziņojumus par konstatētajiem pārkāpumiem Eiropas Komisijai un Zviedrijas karalistes audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoram, kā arī “Rossija RTR”. Tāpat NEPLP šā gada 9.martā tikās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem.

Padome norāda, ka televīzijas kanāla pārstāvji ir likumā noteiktajā kārtībā aicināti nepieļaut pārkāpumu atkārtošanos, bet tas diemžēl nav noticis, un “Rossija RTR” raidījumos atkārtoti un vairākkārt ir konstatēta naida kurināšana, kā arī aicinājumi uz karadarbību.

NEPLP uzskata, ka šāda televīzijas kanāla rīcība un konstatētais raidījumu saturs nodara kaitējumu Latvijas sabiedrībai, apdraudot tās drošību.

Padomes pieņemtais lēmums stāsies spēkā pēc oficiālās publikācijas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un attieksies uz visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem. Lēmums ir pieņemts ievērojot ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu.

Tāpat NEPLP rosinās grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredzēs Latvijā retranslēto TV programmu pieejamības ierobežošanu likuma pārkāpumu gadījumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Es kriev tv skatu pa satelit. Pie tam bezmaksas. Ari rtr. Taa ka mani tas neskar.

 2. Šķiet, ka nepārtraukti no LR medijiem un visādiem politaktīvistiem skan kaucieni, ka slāvi un ne tikai slāvi,( parādās arī citas Eiropas un neeiropas tautas), apdraud miermīlīgo un kuslo letiņu kopumu. Protams, ka visādos sociālos portālos visai bieži ir nacpatriotu aicinājumi un draudi vardarbīgā veidā disputēt ar ne tikai slāviem, bet citādi domājošiem. Kaut kā savādi, ne Krievija, ne atsevišķas Eiropas valstis, ne Izraēlas valsts nav histeriski reaģējušas uz periodiskajiem aicinājumiem uz etnisko genocīdu un citādi domājošo piežmiegšanu ( un to var klasificēt par iekšēju karu). Interesanti, kā personām kuras nav latviski nacistiski noskaņotas, nav piderliberāļi vai absolūti inertie, reaģēt uz to, ka notiek klaja naida kurināšana, unificējot visus citādos vienā maisā par krieviem ( kremliniem). Bet varbūt pēdējais laiks Vācijas, Francijas, izraēlas valdībām un šo valstu sabiedrībām pievērst uzmanību apzinātas un histēriskas provokāciju prakses uzturēšanai, ar kuru sāk izcelties ne tikai kaut kāda ultra naci Latvijas daļa, bet mediji un valsts vadība.

 3. Interesanti,cik procentiem nav internets vai satelīts un kam tie mūsu”gudrīši”atkal grib izpatikt.

 4. ļoti labi, ka aizliedza. tiešām gan jau atradīsies kur savas nejēdzīgās filmas paskatīties 😉

 5. Vēl jau gan rāda.
  Tāpēc vajag aizliegt internetu.
  Aizliegt televīzijas “šķīvīšus”.
  Aizliegt manu RPI diplomu, jo uz tā ir aizliegta simbolika.
  Aizliegt tos, kuriem ir šādi diplomi.
  Un tikai tad sāksies īsteni latviska laimē diešana.

 6. Jābrauc uz laukiem un senčiem jaatslēdz latvijas kanāli, lai neskatās tos meļus

 7. seši mēneši un lieta darīta!

 8. Un tagad neredzot RTR cilvēki būs pārliecināti, ka Krievija ir draugs? Patiešām, mani pārņem svētlaime, viss ir tik labi, tik labi. Tagad varēsim klausīties, kā viena tante stāstīs, ko viņai viena tante teikusi, ka viena tante teikusi, ka… Ceru, ka mīļā miera labā arī intenetu aizklapēs ciet! Redzējis neesmu, dzirdējis neesmu, bet saku, ka RTR ir viens briesmonis!

 9. Pie Kremļa vārtiem stāv ”Kirhenšteins – trollis ” bāls…un rokā lapele ar sūdzību par aizliegumu … Kremļa rubļi beigsies līdz ar tanku rūkoņu un to šim dzeguzēm nesaprast… Varbūt vieta kādā trešās škiras pārvaldē pie tualešu izvešanas…

 10. Kaut kads stulbums…..Rtr vismaz radija jedzigas filmas…A ko LV kanali rada bezjedzigo Ugunsgreku-no sis filmas cilveki stulbi paliek ne jau no krievu filmam…No krievu raidijumiem ir ko pamacities….A nu ja LV kanali ta pat kope no krievu kanaliem…tas pats Raidijums Teva nedienas vai daudzas citas ko nokopeja pasi jau nejedz neko izdomat…

 11. .., что сказать. Может они себе ещё и харакири сделают? Ну так просто, в знак протеста там, или просто от страха.

 12. absolūts stulbums to darīt, kā gribas uz visu aizvert acis , vai ne ?

 13. blat nav ko teikt,stulbeni.

  • Redzi nu, no pārsēdēšanaš pie RU TV, neko vairs nav ko teikt, tikai bl… vien. Labāk grāmatu palasi un vaŗdu krājumu veido.

 14. “Padome aizvadītā gada 18.-19.janvāra raidījumā “Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu” un 2015.gada 6.jūlija raidījumā “Vēstis” konstatēja naida kurināšanas pazīmes, kas atbilst direktīvas 6.panta kritērijiem”

  Ko to saprast? Pirms gada runāja un tagad aizliedz? Manuprāt, viņi tajos savos šovos nepārtraukti kurina naidu, viens uz otru kliegdami.

 15. Nozombētais vatņiks Atbildēt

  Es ticu tam, ko rāda TV. Ārā aiz loga nav patiesības, jo patiesība ir tikai un vienīgi TV kastē.

 16. viss pareizi..lattelekoms un citi, kas pelna naudu uz šito, tagad būs …..jo šo un citus kanālus var skatīties internetā, par to pašu interneta naudu..ja tev, jāni ir internets, tad kur problēma? googlē parocies

 17. kada tupiba,tur kaut normalas filmas rada nevis latvijas televizija tupos latviesu serialus un plus dezinformaciju visadu ar vienu vardu fufeli pedejo latvijas televizija laiz…

  • Kamēr rādīs tupos krievu seriālus, kur krievi dzer, lieto narkotikas, slepkavo un izvaro viens otru – tikmēr Latvijā dzīvojošie krievruņu okupanti un kolonisti negribēs pārvākties uz savu laimes zemi krieviju, jo, spriežot pēc seriāliem, krievija ir visīstākais tautu cietums, kur no demokrātijas un tiesiskuma nav ne smakas.

   • piekrītu, jo vairāk skatos tos seriālus jo vairāk es to tautu negribu redzēt, korumpanti un noziedznieki.

   • Tupos filmas rada ties Latvijas Televizija…

   • toties visādi Holiwod varoņsāgu gabali ar spīdzināšanas elementiem un puspasaules sagraušanu pasaules ( lasi- valsts) glābšanas vārdā un porno tiek neierobežoti un reklameti….

  • Jā internet;a nekādu problēmu.IEvadiet Readon tv un visa pasaule kabatā

 18. Laikam tos kanālus ,kur kaut cik normālas filmas rāda ,acīmredzot jāaizliedz.Priekš kāda velna man jāskatās jeņķu lētie šovi. Stulbums.

  • Nu beidz…! It kā trūktu kanālu, kur var skatītos tos “izcilos” kino šedevrus.
   Es, piemēram, priecājos par šā kanāla aizvēršanu mūsu valstī, jo tā ziņas un apskatnieku raidījumi ir TIK slimi, ka nav saprotams, vai tos kāds skatās un ja skatās, vai viņiem nav jāvēršas pie ārsta.

   • un kā ar mūsu kanāliem?nav ko skatīties , izņemot dažus raidījumus, ko var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. neraustīsim paši lauvu aiz ūsām un viss būs kārtībā . vai tā amerikāņu filma arī naav kaut kāds aicinājums?dziļos laukos cilvēki sāks to pieņemt par patiesību

    • Auklē bērnus/mazbērnus vai ej svaigā gaisā, nav ko nīkt pie zombikastes, i nervi stiprāki, i sejas krāsa labāka

    • Un ka tiem kas iesākuši seriālus skatīties?Starp citu tie murgi tur ir ar visiem pierādījumiem,murgus es dzirdu no drusciņ tuvākiem kanāliem,kuriem jāpasniedz to ko diktē no diezgan patālas valsts.

  • Mums visu likvidē,aizliedz. slēdz un mums kā muļkiem tikai nodokļus maksāt.Vai dieniņ krievi nāk,kā slimi musulmaņi tie gan nāk.Nav pat izveles ko skatīties,bāleliņu murgi vai citi stulbumi.

  • pilnigi piekrītu

  • Tie kas gribēs aicināt uz pretvalstiskām darbībām,vienmēr atradīs kā to izdarīt! Paši no savas ēnas sāk baidīties!!!RossijaRTR un kanāli 5arī nerāda, kur varēja normālas filmas skatīties. Par ko maksājam naudu?

Draugiem Facebook Twitter Google+