×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Par ārsta kļūdu ģimene Latgalē saņēmusi kompensāciju (2)

Par Roberta Saukāna gadījumu Rēzeknes slimnīcā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija.Par Roberta Saukāna gadījumu Rēzeknes slimnīcā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija.

Pērn janvārī mirušajam 71 gadu vecajam Rēzeknes novada iedzīvotājam Robertam Saukānam Rēzeknes slimnīcas ārsts uzstādīja neprecīzu diagnozi, un par šo kļūdu cietušajai pusei no riska fonda ir izmaksāta kompensācija.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja ārsta advokāte Ilona Jirgena, tas, ka ārsts uzstādījis neprecīzu diagnozi, teikts Veselības inspekcijas atzinumā. Ārstus pret neprecīzām diagnozēm aizsargā civiltiesiskā apdrošināšana. Apdrošināšanas maksa, ko no riska fonda saņēmusi cietusī puse, ir otrā lielākā, kāda līdz šim izmaksāta.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, un izmeklēšana patlaban turpinās. Šis process ir ieildzis, jo ir radusies nepieciešamība veikt papildu ekspertīzes. Izmeklēšana noteiks, vai ārsts ir saucams pie kriminālatbildības vai nav.

Savukārt par Saukāna atrašanos slimnīcā nav īstas skaidrības. Tihonovs, kurš tobrīd strādājis slimnīcas uzņemšanas nodaļā, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atvestajam pacientam diagnosticējis stenokardiju, nozīmējis ārstēšanos un palaidis viņu mājās, jo stenokardijas gadījumā stacionēšana neesot obligāta.

Pēc tam gan atklājies, ka Roberts Saukāns miris no plaša infarkta. Pacientus ar šādu diagnozi Rēzeknē neārstē, bet gan sūta uz Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.
Rēzeknes slimnīcā aģentūra LETA noskaidroja, ka Georgijam Tihonovam saistībā ar notikušo ir izteikts rājiens un uzdots noklausīties kursu kardioloģijā.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, Saukānu ģimene vērusies Valsts policijā pret vietējās slimnīcas ārstu, kuru uzskata par vainīgu sava ģimenes locekļa nāvē, taču policijā izmeklēšana ir ieilgusi.

Ārstniecības riska fonda mērķis ir sniegt iespēju pacientam aizstāvēt savas tiesības un saņemt atlīdzību ārpustiesas procesa kārtībā, kas ir ievērojami pieejamāks un ātrāks. Savukārt ārstniecības personām nodrošināt iespēju aizsargāt savas profesionālās darbības un tās iespējamo seku risku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Advokātei jāiepazīstas ar lietas materiāliem, jo visos medijos miršanas datums ir 2015. gada 14. marts, bet šet piemin Janvāri???
  Par atrašanos slimnīcā arī ir pilnīga skaidrība, vienkārši dr. Georgijs Tihonovs neatpazina( vai vispār neapskatījās elektrkardiogrammā tipisku miokarda infarktu. Veslības inspekcija Latvijas kardiologu biedrība atzīst, ka veiktajās elektrokardigrammās ir redzamas miokarda infarktam raksturīgas izmaiņas.
  Tad Tihonovs gudrāks???
  Par kļūdu izmaksāja Riska fonds, bet tas neatbrivo Tihonovu no kriminālatbildības.
  Vai lai viņš turpina “ārstēt” tālāk citus pacientus.
  Kauns Tihonovam un viņa advokātei( pricipā ģimenes draudzenei) par šo rakstu.

 2. Vai tomēr nevajadzēja rakstīt- ārsta nolaidība,nevis kļūda.

Draugiem Facebook Twitter Google+