Latvijā
Novados

Par auto novietošanu pie savas privātmājas – 40 eiro sods23

Kadrs no video

Savu automašīnu Aleksandrs jau gandrīz 18 gadus novieto pie savas privātmājas Carnikavas novadā. Ceļu satiksmes noteikumus labi pārzina un juties pārsteigts, ieraugot, ka Carnikavas pašvaldības policija aplaimojusi ar 40 eiro lielu naudas sodu.
Pamatojums, automašīna traucējot transporta plūsmu un gājēju kustību. Vīrietis ir neizpratnē, jo starp automašīnu un sētu ir aptuveni viens metrs, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Aizliedzošās ceļazīmes, kas norādītu, ka nedrīkst apstāties vai novietot automašīnu stāvēšanai, nav. Turklāt uz māju ved nevis iela, bet pievedceļš, kurš pie viņa mājas beidzas, tālāk ir mežs. Satiksmes noteikumos neesot norādīts, ka tādās vietās, kur ceļš beidzas, nedrīkstētu novietot automašīnu stāvēšanai.

Carnikavas novada pašvaldības policijas pārstāve skaidro, ka sods piemērots gan tālab, ka saņēmuši iesniegumu, kuru parakstījušas piecas personas, ka šī automašīna traucējot, pārvietoties gājējiem, gan tālab, ka tā apgrūtinātu piekļuvi operatīvajam transportam.

Aleksandrs tam nepiekrīt un demonstrē, ka pie viņa privātmājas novietotā automašīna netraucē ne gājējiem, ne tiem, kas pārvietojas ar divriteni, bet operatīvais transports tālāk par viņa māju tā vai tā netiktu, jo priekšā ir strupceļš. Viņš gatavs par savu taisnību cīnīties un policijas lēmumu jau pārsūdzējis.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv