Latvijā
Kriminālziņas

Par auto sadedzināšanu samaksāja: atklāj noziegumu Valmierā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Valsts policija

Valsts policijas Valmieras iecirknis noslēdzis izmeklēšanu kriminālprocesā par tīšas mantas bojāšanu Valmierā.

Pagājušā gada 1.novembrī kādā no daudzdzīvokļu nama pagalmiem Valmierā, tīši, izmantojot viegli uzliesmojošu šķidrumu, tika aizdedzināta automašīna “Volvo S80”.

Veicot neatliekamas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka noziedzīgo nodarījumu izdarīja kāds 1986.gadā dzimis vīrietis, kuram nav Latvijā reģistrētas dzīvesvietas.

Šis vīrietis neilgi pēc nozieguma izdarīšanas izbrauca no Latvijas uz Baltkrieviju un beidzoties vīzas termiņam, devās uz Franciju.

Sakarā ar izsludināto starptautisko meklēšanu vīrietis bija spiests atgriezties Latvijā, un janvārī tika aizturēts.

Policija noskaidroja, ka vīrieti sabojāt automašīnu uzkūdīja kāds 1984.gadā dzimis vīrietis, un par nozieguma izdarīšanu tika samaksāts.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kura izmeklēšana šobrīd ir pabeigta un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija izsaka pateicību drosmīgajiem aculieciniekiem, kuri pamanīja vīrieša nelikumīgās darbības un nekavējoties ziņoja policijai.

LA.lv