×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. februāris, 2015
Drukāt

Par dažādiem pārkāpumiem KNAB sodījis vairākas pašvaldību amatpersonas (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēdējā laikā par dažādiem pārkāpumiem piemērojis naudas sodus vairākām pašvaldību amatpersonām, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Birojs konstatējis, ka Baltinavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Tabore bijusi interešu konflikta situācijā, jo veikusi ar valsts amatpersonas amata pienākumiem saistītas darbības, kuras ietekmējušas viņas pašas personiskās un mantiskās intereses. Tabore 2013.gadā piedalījusies domes lēmuma pieņemšanā par Baltinavas novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikuma apstiprināšanu, apstiprinot atlīdzību sev kā plānošanas un attīstības konsultantam.

Par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā Taborei piemērots 70 eiro naudas sods.

120 eiro naudas sods piemērots Inčukalna novada domes būvvaldes vadītājam Pēterim Veidemanim par valsts amatpersonas amata savienošanas un ienākumu gūšanas ierobežojumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā.

Veidemanis kā Inčukalna novada būvvaldes vadītājs 2012.gadā saskaņoja un akceptēja automašīnu garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības “Vangažu moto” būvprojektu “Garāžu kompleksa izmaiņu projekts”, kuru pats bija izstrādājis.

Savukārt 70 eiro naudas sods par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu neievērošanu piemērots Līgatnes novada domes deputātam Pēterim Liderim.

KNAB konstatējis, ka Lideris nav ievērojis likumā noteikto, 2013.gadā noslēdzot patapinājuma līgumu ar domes priekšsēdētāju par viņa īpašumā esošas automašīnas nodošanu bezatlīdzības lietošanā domei un nosakot kompensējamās amortizācijas, remontdarbu un apdrošināšanas polišu izdevumus, kas pārsniedza Ministru kabineta noteikto maksimālo kompensācijas apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai pakrata Madonu, ne tādi vien brīnumi būs!

Draugiem Facebook Twitter Google+