×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Par jaunieša piekaušanu uz AB dambja piespriež cietumsodus

Foto - LETAFoto - LETA

Krimināllietā par jaunieša piekaušanu un aplaupīšanu uz AB dambja Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien visiem trim apsūdzētajiem piesprieda reālus cietumsodus, un divi no viņiem tika apcietināti tiesas zālē, bet trešais jau iepriekš bija apcietinājumā.

Apsūdzētajai Lainei Tillerei, kurai prokurore bija prasījusi nosacītu brīvības atņemšanu, tiesa piesprieda reālu cietumsodu uz pieciem gadiem ar policijas kontroli uz diviem gadiem. Viņa tika apcietināta tiesas zālē.

Mārtiņam Irmejam tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem ar policijas kontroli uz diviem gadiem, kā to bija prasījusi prokurore. Viņš jau iepriekš atradās apcietinājumā.

Savukārt Andrejam Dičpeterim tiesa šodien kā galīgo sodu piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, desmit mēnešiem un 23 dienām ar policijas kontroli uz četriem gadiem. Par nodarījumiem uz AB dambja Dičpeteris tika sodīts ar sešu gadu brīvības atņemšanu, taču ilgāks cietumsoda termiņš viņam noteikts tāpēc, ka cietumā pavadāmajam laikam pievienots neizciestais sods pēc kāda cita sprieduma. Dičpeteris tika apcietināts tiesas zālē.

Šodien lietā tika pasludināts saīsinātais spriedums, bet pilns tā teksts būs pieejams no 21.jūnija. Pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt.

Jau ziņots, ka tiesas debatēs prokurors lūdza apsūdzētajiem Dičpeterim un Irmejam piespriest sešu gadu cietumsodu ar policijas kontroli attiecīgi uz trim un diviem gadiem, bet Tillerei – nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, uzliekot viņai pienākumu piedalīties probācijas programmā.

Visi trīs apsūdzētie savu vainu atzīst un izdarīto nožēlo, tāpēc viņu advokāti tiesas debatēs lūdza noteikt aizstāvamajiem iespējami maigākus sodus.

Kā ziņots, 2010.gadā piekautais vīrietis ar galvas sasitumiem uz Paula Stradiņa slimnīcu tika nogādāts 2010.gada 19.oktobrī. Tolaik cietušais atradās komā un viņa personas datu noskaidrošana bija apgrūtinoša, jo vīrietim nebija līdzi personu apliecinošu dokumentu. Gandrīz pēc gada – 2011.gada augustā – policijai izdevās atrast iespējamās vainīgās personas, kuru vidū bija arī puiša bijusī draudzene, kura turklāt ir viņu kopīgā bērna māte.

Šis negadījums izraisīja plašu rezonansi masu medijos. Toreiz nedēļas laikā pēc negadījuma ar sabiedrības palīdzību tika noskaidroti cietušā, 24 gadus veca rīdzinieka, personas dati. Tad policija veica izmeklēšanu desmit mēnešu garumā, pārbaudot vairākas notikušā versijas un vācot pierādījumus, kā arī uzklausot aptuveni 50 cilvēku liecības.

Policija lietu prokuratūrai nodeva šā gada janvāra sākumā, un jau neilgi pēc tam visiem trim tika uzrādītas apsūdzības.

Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta 2.daļas 5.punkta – par tāda miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, kas bīstams dzīvībai vai bijis par iemeslu redzes, dzirdes vai kāda cita orgāna vai orgānu funkciju zaudēšanai, psihiskam vai citādam veselības traucējumam, ja tas saistīts ar vispārējo darbspēju paliekošu zaudējumu ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā vai izpaudies nelabojamā sejas izķēmojumā (smags miesas bojājums), un šo noziegumu izdarījusi personu grupa. Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vienai personai papildu jau minētajam pantam apsūdzība uzrādīta pēc KL 20.panta 2. un 3.daļas – par šī nozieguma organizēšanu un uzkūdīšanu paveikt likumpārkāpumu. Šai personai apsūdzība celta arī pēc KL 180.panta 1.daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Saskaņā ar šo likuma pantu vainīgais var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Vēl citai personai papildu 125.panta 2.daļas 5.punktam apsūdzība celta arī pēc KL 180.panta 2.daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, ja šīs darbības izdarītas atkārtoti. Savukārt šis likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Savukārt trešā apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta tikai pēc KL 125.panta 2.daļas 5.punkta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+