×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Par korupcijā pieķerto neiroķirurgu KNAB saņemti vēl vairāki iesniegumi par iespējamiem noziegumiem

LETALETA

Pēc tam, kad maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņoja, ka sācis kriminālprocesu pret kādu Rīgas slimnīcas neiroķirurgu par prettiesisku labuma pieprasīšanu no pacienta, birojs saņēmis vairākus iesniegumus par iespējamiem ārsta noziegumiem.

 

KNAB maijā paziņojumā presei norādīja, ka, pēc izmeklētāja domām, kādas Rīgas pilsētas slimnīcas ārsts neiroķirurgs prettiesiski pieņēmis naudu, ko pieprasījis no pacienta par veiktajām procedūrām un sniegtajām konsultācijām.

Pēc vairākus mēnešus ilgas izmeklēšanas KNAB joprojām neatklāj pieņemtās naudas lielumu un to, kuru ārstniecības iestādi dakteris pārstāv. Tajā pašā laikā KNAB preses pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA nenoliedza, ka saistībā ar prettiesisku labumu pieprasīšanu no pacientiem KNAB šogad saņēmis vairākus iesniegumus un ziņojumus. Daļa no tiem saņemti pēc tam, kad sabiedrībai tika paziņots par neiroķirurga iespējamo noziegumu, un šīs lietas ietvaros iesniegumi patlaban tiek izvērtēti.

KNAB korupcijas apkarošanu veselības aprūpē izvirzījis par prioritāti. Cietušie pacienti var vērsties pie KNAB ar oficiāliem iesniegumiem, bet ir daži, kas izvēlas ziņot anonīmi. Saņemto elektronisko pasta vēstuļu vai telefona zvanu saturu birojs neatklāj, taču KNAB mājaslapā pie diskusiju sadaļas par korupciju medicīnā šovasar parādījušies vairāki anonīmu iedzīvotāju ieraksti, kuros minētas konkrētas iestādes, kurās pieprasīta un ārstiem dota nauda.

Abstrahējoties no konkrētajiem komentāriem, KNAB informē, ka savas kompetences ietvaros izvērtē publiskajā telpā izskanējušo informāciju un gadījumos, kad informācija satur pārbaudāmas ziņas par iespējamiem pārkāpumiem, savas kompetences ietvaros KNAB sāk pārbaudi, norādīja Šaboha.

Krimināllikums par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu paredz brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par prettiesiska labumu došanu var sodīt ar piespiedu darbu, naudas sodu vai brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem.

KNAB informē, ka no kriminālatbildības var atbrīvot personu, kura prettiesiski devusi labumu, ja labums šai personai pieprasīts vai izspiests vai ja tā pēc noziedzīgo darbību izdarīšanas labprātīgi paziņo par notikušo un aktīvi veicina noziedzīgā nodarījuma atklāšanu.

KNAB jau februārī paziņoja, ka neoficiāli maksājumi ārstniecības personām nav mākslīgi aktualizēta problēma, bet tā ir realitāte, ar ko pacienti saskaras ikdienā. Korupcijas izplatību veselības aprūpes sistēmā apstiprina arī vairāki socioloģiskie pētījumi – neoficiāli maksājumi ārsta un pacienta attiecībās ir bieža parādība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+