×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Par kultūras kanonu jauniešiem: izrāde “Kultūras fantoms”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc divām nedēļām Dirty Deal Teatro piedāvās pirmizrādi “Kultūras fantoms” – šīs sezonas pēdējo izrādi ciklā “Līdz 18”, portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Murāne.

Tās autori un izpildītāji ir Dirty Deal Teatro dramaturgs Jānis Balodis, režisors Kārlis Krūmiņš un māksliniece Ieva Kauliņa, bet izrādes konsultants ir Valters Sīlis. Izrāde paredzēta jauniešiem no 15 gadu vecuma.

Tas sāka dzimt 2007. gada beigās. Tas dzima, dzima un 2009. gada sākumā Latvijas Kultūras Kanons bija gatavs. Tas iznāca ārā uz ielas, un cilvēki gāja tam garām. Tie, kuri to ievēroja, brīdi paskatījušies, aizgriezās un devās tālāk savās ikdienas gaitās. Kanons nezināja kas viņš ir, kam viņš ir un ko tam darīt? Vai tam būt par visu Latvijas iedzīvotāju kopīgo kultūras atmiņu? Vai tam nodrošināt piederības sajūtu Latvijai? Varbūt iedvesmot skolēnus būt Latvijas patriotiem? Bet varbūt ir jāfiksē cilvēku grupas kopējās zināšanas noteiktā brīdī? Kuru uzdevumu veikt un kuru ne? Varbūt jāizpilda ir visi? Un ja visi, tad kuru veikt pirmo? Un ja veikt, tad kā? Kanons apmulsa pavisam, izveidoja savu mājas lapu www.kulturaskanons.lv un tur arī palika.

Pēdējā laikā viņš atkal no jauna tiek modināts un ārā pie cilvēkiem vilkts, izprašņāts un iztaustīts. Latvijas iedzīvotāji grib būt vairāk Latvijas iedzīvotāji, bet Kanons nezina, kā viņiem tādiem kļūt. Kanons ir dusmīgs. Viņš gribētu palīdzēt, bet nezina kā. Kanonam ir sakrājušies daži vārdi, ko teikt saviem radītājiem par dzīvi, piederību, sevi, citiem kanoniem un būšanu par Latvijas iedzīvotāju.
Izrāde “Kultūras fantoms” ir mēģinājums fiksēt LKK jeb Latvijas Kultūras Kanona domas un sajūtas pēc pieciem gadiem Latvijas Republikā.

Pirmizrāde Dirty Deal Teatro gaidāma 16. aprīlī pulksten 19:00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+