×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Par kūtīm un šķūņiem

nojume_105_vs

Mana saimniecība ienākumus gūst no lopkopības. Vai tā dēvētais šķūnīšu nodoklis attiecas arī uz lauksaimniecībā izmantojamām ēkām – kūtīm un lopbarības šķūņiem? Vai nojume lauksaimniecības mašīnu glabāšanai (ja šai ēkai nav lentveida pamatu) pieskaitāma pie tā sauktajiem šķūnīšiem un apliekama ar nodokli?

 

Mūsu saimniecībā pēdējā ēku vērtēšana izdarīta 1996. gadā. Zemesgrāmatā ēkas ierakstītas 1997. gadā. Vai, šo nodokli aprēķinot, ņems vērā ēku nolietojumu pa šiem gadiem? 
Ērika Trifanova Grundzāles pagastā

 

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 1. panta otrā daļa nosaka, ka ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek:

• dzīvojamo māju palīgēkas, ja platība nepārsniedz 25 m², izņemot garāžas;

• dzīvojamo māju palīgēkas, ja platība pārsniedz 25 m² , bet pašvaldība to neaplikšanu ar nodokli ir noteikusi savos saistošajos noteikumos, izņemot garāžas.

Pēc šīm likuma normām var secināt, ka lauksaimniecības ēkas ar nodokli tiek apliktas, jo izņēmumi attiecas tikai uz dzīvojamo māju palīgēkām, nevis tām, kuras izmanto saimnieciskai darbībai. Nekustamā īpašuma nodokli piemēro ēku kadastrālai vērtībai, kas līdzinās tirgus vērtībai. Nolietojumu ņem vērā tikai saimnieciskajā darbībā, nosakot apliekamo ienākumu iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+