×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Par Latviju šokējušajiem izteikumiem “Maxima Latvija” vadītājs atlaists no amata(Video) (3)

Foto - LETAFoto - LETA

"Maxima Latvija" vadītājs Gintars Jasinsks piedalās preses brīfingā saistībā ar Priedaines ielas "Maxima XX" veikala ēkā notikušo traģēdiju.

“Maxima Latvija” vadītājs Gintars Jasinsks ceturtdienas vakarā atbrīvots no amata, pateicoties saviem izteikumiem preses konferencē, kurā viņš paziņoja, ka Zolitūdes traģēdijas sakarā jūtoties “atbildīgs, bet ne vainīgs”, vēsta portāls “Lrytas.lt”.

“Ar akcionāru lēmumu no amata tiek atbrīvots “Maxima Latvija” valdes priekšsēdētājs Gintars Jasinsks par nepieņemami paustu viedokli šajā Latvijas tautai sāpīgajā un sarežģītajā laikā,” paziņojumā presei norāda “Maxima Group” direktors Mindaugs Bagdonavičs. Plašāku informāciju kompānija solījusi sniegt tuvāko dienu laikā.

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas žurnālisti viņu nepareizi sapratuši – viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki.

Jau ziņots, ka Jasinsks uz jautājumu, vai arī kādam no veikala vadības nebūtu jāseko Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, izteicās, ka “atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi”, bet viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc “Maxima Latvija” vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas, bet pats uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Nosodījumu par šādiem izteikumiem jau ir pauduši daudzi Latvijas iedzīvotāji un amatpersonas. Valsts prezidents Andris Bērziņš to plāno personīgi pārrunāt ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) Lietuvā plāno aktualizēt šo jautājumu. Savukārt uz Ārlietu ministriju šodien bija izsaukts Lietuvas vēstnieks Ričards Degutis.

Reaģējot uz Jasinska pausto attieksmi, Latvijas sociālajos medijos izplatīta Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei adresēta vēstule, ko var parakstīt un nosūtīt ikviens. Vēstulē prezidente aicināta darīt visu iespējamo, lai novērstu “Maxima” vadības nepieņemamo attieksmi. “Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,” aicina vēstules autors.

Jasinska izteikumus par nepieņemamiem atzinuši daudzi jo daudzi Lietuvas interneta mediju lasītāji, kas traģēdijai Rīgā sekojuši ar dziļu līdzjūtību. Viņu komentāros izskan aicinājumi boikotēt “Maxima” veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.

“Kurš vainīgs, kurš nē – to noskaidros tiesībsargāšanas iestādes. Bet jābūt taču vismaz elementārai cilvēcībai un vismaz kripatiņai līdzjūtības. Briesmīgs cinisms skan šā darboņa izteikumos. Man kauns, ka mūsu uzņēmēji ir tik bezsirdīgi. Es kā vienkāršs lietuvietis atvainojos jums, brālīši, par Jasinska vārdiem. Man ļoti žēl,” atzīstas kāds komentētājs.

Kā portālam “Lrytas.lt” sacījis Latvijas sabiedrisko attiecību speciālists, kas nav vēlējies nosaukt savu vārdu, Jasinska teiktais Latvijā izraisījis īstu šoku. “Nesaprotu, kādēļ “Maxima” cenšas nokaitēt situāciju, kas jau tā ir nokaitēta,” viņš sacījis. “Šķiet, ka “Maxima” vadītāji neaptver situāciju – it kā dzīvotu ne šajā, bet kādā citā pasaulē, kur viss atļauts, kur citu viedoklim un cilvēku jūtām nav nozīmes.”

Viņš paudis neizpratni, kādēļ sasaukt preses konferenci, lai paustu tik augstprātīgu viedokli, vienlaikus neatbildot uz pašiem būtiskākajiem jautājumiem, proti – kādēļ, veikalam darbojoties, veikti darbi uz jumta, kādēļ cilvēki nav evakuēti, lai gan iedarbojusies signalizācija. Eksperts pieļāvis, ka kompānijai var nākties mainīt nosaukumu, lai turpinātu darbību.

Viņš kritizējis arī tirdzniecības tīkla “Maxima” īpašnieka – holdinga “Vilniaus prekyba” – valdes priekšsēdētājas Jolantos Bivainītes izteikumus intervijā ziņu aģentūrai BNS.

“Vai šī traģēdija ir saistīta ar “Maxima”? Vai tad “Maxima” ir vainīga cilvēku bojāejā?” vaicājusi Bivainīte, piebilstot, ka tirdzniecības tīkls visu esot izdarījis labi un pat uzņēmies atbildību, kas pārsniedz tā iespējas. “Kā jūs varat apgalvot, ka nebija evakuācijas? (..) Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsardzes darbinieki glāba cilvēkus,” viņas teikto citē “Lrytas.lt”.

Lai gan notikušais sīki aprakstīts daudzos Lietuvas medijos, viņa izteikusi neizpratni, ko “Maxima” notikušajā darījusi nepareizi. “Iztēlojieties – iedarbojas ugunsdrošības signalizācija. Ko jūs darāt? Vispirms meklējat, kur izcēlies ugunsgrēks. Ja cilvēki būtu gājuši bojā ugunsgrēka, nezinu, ko jūs tagad runātu. Bet cilvēki taču gāja bojā ne tādēļ. (..) Vai var izziņot evakuāciju, ja ugunsgrēka nav, vienkārši sabojājusies signalizācija?,” spriedusi “Vilniaus prekyba” vadītāja. “Vai, iedarbojoties signalizācijai, jāskrien prom? Un kas tad pārbaudīs [signalizācijas iedarbošanās iemeslu]? Gaidīsim, kamēr viss sadegs?”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Diez vai! Drīzāk pārcelts citā darbā pat nesamazinot algu.

  2. Tas nenozīmē to, ka Maxima savas domas mainījusi. To apliecina kaut vai šī augstprātīgā un lepnā kundzīte: http://www.la.lv/maxima-akcionars-noliedz-vainu-zolitudes-tragedija-evakuacija-esot-notikus/

  3. Mazs mierinājums, bet tomēr kaut kas…
    Domāju, ka tomēr būtu jāpanāk Jasinska apvainojumu atsaukums. Diez kādas iespējas atbalstīt Ārlietu ministrijas prasību Lietuvai?

Draugiem Facebook Twitter Google+