Mobilā versija
+16.7°C
Gundars, Kurts, Knuts
Otrdiena, 26. septembris, 2017
25. augusts, 2017
Drukāt

Vai jums ir saprotams, cik lielu algas pielikumu saņemsiet, sākot ar 2018. gadu? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jānis Bicāns, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas nieru transplantologs: “Pieaugs nevis alga, bet nespēja strādāt, jo Latvijas Transplantoloģijas centrs patlaban tiek reorganizēts un līdz ar to samazinās darba apjoms. Reāli par algas pielikumu var runāt tad, ja tiek palielināta samaksa par stundas likmi. Patlaban man maksā 5,5 eiro par stundas likmi pirms nodokļu nomaksas, un tā ir niecīga summa. Līdz šim neviens mūs nav informējis, vai no nākamā gada šī summa būs lielāka. Atalgojumi sarūk, jo mums vairs nav atļauts strādāt 1,5 slodzes jeb 260 stundas mēnesī, drīkstam strādāt 230 stundas mēnesī.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Veselības ministrija sola, ka ārstiem algas lēciens vidēji būšot par 40 procentiem. Zinu, ka ministrijas nav vienojušās, kādā veidā papildu finansējumu novirzīt līdz ārstniecības iestādēm. Manuprāt, vajag to novirzīt katrai ārstniecības iestādei atsevišķi, noslēdzot līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Šī līgumu sistēma ir balstīta uz gabaldarbu – cik izdara, tik samaksā. Vienīgi slimnīcas tuberkulozes māsai un diabēta māsai ir cietā alga. Taču, ja algas daļu liks veselības aprūpes pakalpojumu tarifos, tad šaubos, ka tā nokļūs līdz katram mediķim, jo pakalpojumu apjomi, ko nosaka, piešķirot kvotas, nav saskaņoti ar slimnīcas spējām.”

 

Juris Vidiņš, Viļānu slimnīcas iekšķīgo slimību speciālists: “Par algu pielikumu man nav nekādas skaidrības. No masu medijiem tikai esmu uzzinājis, ka darba samaksas paaugstināšanai nākamgad papildus grasās novirzīt 80 miljonus eiro, ko iegūs, paaugstinot sociālās apdrošināšanas iemaksas par procentpunktu. Personīgi es par savu mēneša atalgojumu nesatraucos – saņemu 700 eiro, un, ja pieliks vēl 40%, kā sola, tad būs gandrīz tūkstotis eiro pirms nodokļu nomaksas. Manuprāt, algas daļa būtu jāiekļauj tarifā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Esmu kādreiz strādājusi maiņu darbā 200 un nedaudz vairāk stundas mēnesī, jāsaka – nav necik laba pašsajūta, nogurums liels.
    260 stundas nozīmē, piemēram, vairāk nekā 8 stundas dienā katru dienu mēnesī vai arī katru trešo pilnu diennakti. Cik tad produktīvs ir tāds darbs?

  2. ieguvēji būs tiem algu saņēmējiem,kuru algas ar koeficientu ir piesaiste pie minimālās algas-kuriem bija lielas algas, paliks vēl lielākas.

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nepilsonijas pilsoņi

Saeima pagājšnedēļ noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu, kas paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem. Patlaban nepilsoņa statuss tiek piešķirts reti – 2016. gadā tikai 52 bērniem. Bet jau tagad nepilsoņu bērnam iegūt pilsonību ir vienkārši – uz dzimtsarakstu nodaļas darbinieka jautājumu, vai vecāki jaundzimušajam bērnam izvēlas Latvijas pilsonību, jāatbild ar “jā”. Tas tiek atzīmēts reģistrā un dzimšanas apliecību bērns uzreiz saņem ar Latvijas pilsonību. Tiem vecākiem, kas saka “nē”, vairākumā gadījumu noteicošā esot iespēja vieglāk ceļot uz Krieviju, jo nepilsoņiem nav vajadzīga vīza.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Egils Līcītis: Un visi raksta prezidentamBet tad uzrodas vēstuļu draugi, kurus Vējonis nemaz negrib par vēstuļu draugiem, un sarakstīšanās ar tādiem nedara godu augstiem amatvīriem.
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (96)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+