×
Mobilā versija
-6.3°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Otrdiena, 20. februāris, 2018
25. augusts, 2017
Drukāt

Vai jums ir saprotams, cik lielu algas pielikumu saņemsiet, sākot ar 2018. gadu? (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jānis Bicāns, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas nieru transplantologs: “Pieaugs nevis alga, bet nespēja strādāt, jo Latvijas Transplantoloģijas centrs patlaban tiek reorganizēts un līdz ar to samazinās darba apjoms. Reāli par algas pielikumu var runāt tad, ja tiek palielināta samaksa par stundas likmi. Patlaban man maksā 5,5 eiro par stundas likmi pirms nodokļu nomaksas, un tā ir niecīga summa. Līdz šim neviens mūs nav informējis, vai no nākamā gada šī summa būs lielāka. Atalgojumi sarūk, jo mums vairs nav atļauts strādāt 1,5 slodzes jeb 260 stundas mēnesī, drīkstam strādāt 230 stundas mēnesī.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Veselības ministrija sola, ka ārstiem algas lēciens vidēji būšot par 40 procentiem. Zinu, ka ministrijas nav vienojušās, kādā veidā papildu finansējumu novirzīt līdz ārstniecības iestādēm. Manuprāt, vajag to novirzīt katrai ārstniecības iestādei atsevišķi, noslēdzot līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Šī līgumu sistēma ir balstīta uz gabaldarbu – cik izdara, tik samaksā. Vienīgi slimnīcas tuberkulozes māsai un diabēta māsai ir cietā alga. Taču, ja algas daļu liks veselības aprūpes pakalpojumu tarifos, tad šaubos, ka tā nokļūs līdz katram mediķim, jo pakalpojumu apjomi, ko nosaka, piešķirot kvotas, nav saskaņoti ar slimnīcas spējām.”

 

Juris Vidiņš, Viļānu slimnīcas iekšķīgo slimību speciālists: “Par algu pielikumu man nav nekādas skaidrības. No masu medijiem tikai esmu uzzinājis, ka darba samaksas paaugstināšanai nākamgad papildus grasās novirzīt 80 miljonus eiro, ko iegūs, paaugstinot sociālās apdrošināšanas iemaksas par procentpunktu. Personīgi es par savu mēneša atalgojumu nesatraucos – saņemu 700 eiro, un, ja pieliks vēl 40%, kā sola, tad būs gandrīz tūkstotis eiro pirms nodokļu nomaksas. Manuprāt, algas daļa būtu jāiekļauj tarifā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kur ir solitas algas ?kam par to jaatbild?

  2. ir tomeer jaastreiko unmeenesiem ,liidz sapratiis,ka slimniicaas vajadziigi mediki,bet ja nee,tad taas jaalikvidee,pie reizes pensijas ar nebuus jaamaksaa.

  3. Mediķi strādā trijās darba vietās lai izdzīvotu,cik ilgi tā būs?ja mediķi strādātu vienu slodzi tad lielāko daļu slimnīcu vajadzētu klapēt ciet.

  4. Esmu kādreiz strādājusi maiņu darbā 200 un nedaudz vairāk stundas mēnesī, jāsaka – nav necik laba pašsajūta, nogurums liels.
    260 stundas nozīmē, piemēram, vairāk nekā 8 stundas dienā katru dienu mēnesī vai arī katru trešo pilnu diennakti. Cik tad produktīvs ir tāds darbs?

  5. ieguvēji būs tiem algu saņēmējiem,kuru algas ar koeficientu ir piesaiste pie minimālās algas-kuriem bija lielas algas, paliks vēl lielākas.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Zoodārza vadības atlases konkursa komisija

Uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu pieteikušies 14 pretendenti. Konkursa komisija sākotnēji veiks pieteikumu pirmreizējo izskatīšanu, lai atlasītu tos, kurus aicināt uz pārrunām. Viens no pretendentiem konkursā ir arī Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, kurš teicis, ka konkursa rezultāti izšķirs, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās. Pērn novembrī pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. Pašlaik zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.

Vai uzticaties Latvijas bankām un finanšu sektoram?
Draugiem Facebook Twitter Google+