×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Krievijas meli par Ukrainu – līdzīgi kā par Baltijas valstīm (33)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

“Mēs kategoriski esam pret atsevišķu politiķu mēģinājumiem eskalēt situāciju Latvijā, īstenojot retoriku, kas vērsta pret nacionālajām minoritātēm un pilsoniskajām brīvībām.” Šis svešādā latviešu valodā rakstītais teksts ir no partijas “Saskaņa” nesen (5. martā) publiskotā valdes lēmuma Ukrainas notikumu sakarā. Tikmēr minētie notikumi turpina attīstīties, bet “sociāldemokrātiskās partijas” nostāja par tiem – ne īpaši. Tomēr šoreiz vairāk pievērsīsimies nepārtraukti piesauktajai minoritāšu tēmai.

Trešās atmodas laikā Latvijā aktīvi darbojās Krimas Tatāru kultūras biedrība – lielā mērā pateicoties toreizējam Latvijas Valsts arhīva direktoram Refatam Čubarovam, kuru arī man bija izdevība pazīt. Viņš iesaistījās arī citās politiskajās norisēs, kas tuvināja Latvijas neatkarību, taču nekad neslēpa, ka pie pirmās izdevības atgriezīsies senču dzimtenē un ka viņa galvenā cīņa būs par to, lai Krimas tatāri atgūtu savu zemi un savas mājas. Īsam atgādinājumam – pirmos piespiedu emigrācijas viļņus Krimas tatāri piedzīvoja drīz pēc Krimas hanistes iekļaušanas Krievijas impērijā 18. gadsimta beigās, kad viņu zemes atņēma un izdāļāja impērijas amatpersonām un šo zemju apstrādāšanai tika ievesti dzimtcilvēki no Iekškrievijas. Tomēr traģiskākais datums šīs tautas vēsturē bija 1944. gada 18. maijs, kad pussalā vēl atlikušos Krimas tatārus masveidā deportēja uz “attālajiem apgabaliem” ar pamatojumu, ka viņi sadarbojušies ar nacistiem, lai gan daudzi bija karojuši sarkanarmijas rindās. Tikai pēc Padomju Savienības sabrukuma Krimas tatāri ieguva plašākas iespējas. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc Refata Čubarova vadītais Medžliss jeb Krimas tatāru tautas sapulce, par spīti draudiem un amatu solījumiem, iestājās par 16. marta referenduma boikotēšanu un pret Krimas varmācīgu atšķelšanu no Ukrainas, ko Maskava noformē kā “tautiešu” aizstāvību vai kārtējo atbrīvošanu. Lai gan vēsturiskās patiesības vai elementāras godprātības vārdā tieši Krimas tatāru viedokli vajadzētu ņemt vērā pirmām kārtām. Bet pienāk ziņas, ka viena daļa no viņiem dodas patverties Rietumukrainā, ko Krievijas TV kanāli iztēlo par fašistu perēkli. Tiesa, tas nesakrīt ar citu avotu stāstīto, un tāpat, piemēram, Krimas ebreju kopienas vadība nesen apgalvoja, ka oficiālā Maskava vienkārši melo.

Tas ir pietiekami bieži darīts, arī runājot par Baltijas valstīm. Turklāt Krievijas Ārlietu ministrija savas nebeidzamās rūpes par “mazākumtautībām” parasti ietērpj gandrīz tādās pašās frāzēs kā “SC”, kurš it kā uzņemas gādību gan par itin visām “nacionālajām minoritātēm”, gan par “vārda brīvību”. Laikam iekļaujot šajā jēdzienā arī Baltijas telpas visaptverošu un neierobežotu “apraidīšanu” ar Kremļa televīzijas kanālu propagandu. Droši, pēc 16. marta referenduma tiks apgalvots, ka senā krievu zeme Krima beidzot ir atbrīvota (un Mazkrievija jeb Ukraina arī drīz būs svabada), kamēr, piemēram, Latvijā “nacionālās minoritātes” arvien smok vissmagākajā apspiestības jūgā… Ievērojamais krievu disidents Sergejs Kovaļovs reiz izteicās, ka atšķirība starp PSRS un Putina režīmu būtībā nav idejiskas, bet tīri tehniskas dabas. Taču noteiktās jomās arī tās sāk izzust.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Что же автор не расказывает иссторию Крымского ханства, про бесконечные набеги и на Русь и на Украину, когда людей уводили в рабство сотнями тысяч? Россия завоевала Крым в результате войны с Турцией, а не с татарским народом.
  ————————————–
  Es savukārt esmu dzirdējis, ka Vācija 2. pasaules karā arī uzbruka citām valstīm, aizveda iedzīvotājus verdzībā, nogalināja u.t.t. Tāpat arī ASV atbrīvoja Franciju ne jau cīnoties pret frančiem, bet pret Vāciju. Nevienā gadījumā gan šajās valstīs netika ievesti miljoni amerikāņu, lai mainītu nacionālo sastāvu un netika veiktas masu tīrīšanas masu tīrīšanu dēļ. Noziedznieki tika sodīti, līdzdalibnieki pasēdēja cietumā un šobrīd tās ir civilizētas valstis kas neiet uz Āfriku un neprasa atpakaļ savas bijušās kolonijas nevienam….

  Krievijā gan laikam ir pieņemts savādāk. Ja kāds laupa Ukrainu vai Krieviju, tad pie tā AUTOMĀTISKI ir vainīga visa valsts un tās iedzīvotāji, ja kāds atbalsta nacismu tad AUTOMĀTISKI ir jāizved prom kaut kur visi, kas kaut par 0.01% varētu būt ar šo nacismu saistīti, tad ”ekonomiskās attīstības” labad jāuzceļ šajā teritorijā smagās rūpniecības uzņēmumi, kas ir cieši atkarīgi no izejvielām no matuškas Krievijas un tā kā valstī nav strādnieku, kas šādos uzņēmumos strādātu, vajag ievest darbaspēku no tās pašas Krievijas aizbildinoties ar ekonomikas celšanu…. Kā rezultānā no 10% krievu 50 gadu laikā to procents valstī pieaug līdz 40%…. Un tad jau var diskutēt par to, kas ir titulnācija un ko kāds ir devis tai valstij vairāk un vispār murmulēt kaut ko par cariem vai carienēm, kas nopirka kādas teritorijas no Zviedrijas 18. gadsimtā, par spīti tam ka jau 1920. gada miera līgums ar Padomju Krieviju (un tagadēja Krievija ir tās mantiniece) norāda uz to, ka šī valsts atsakās no šīs teritorijas uz mūžīgiem laikiem.

 2. Impērisko slimību var ātri pārslimot, tiesa tam nepieciešama pilnīga impērijas kapitulācija milzīga pasaules pārspēka priekšā (kā Hitlera Lielvācijai). Visa šī situācija tiešām ļoti atgādina Vāciju pēc 1. pasaules kara, jo Aukstais karš nebeidzās tāpēc, ka NATO tanki iegāja pilnīgi sagrautā un izpostītā Maskavā, bet gan ar dažiem papīriem uz dokumentiem, tāpat kā arī Vācija 1. pasaules karā nekapitulēja militāri, bet gan dažu parakstītu papīru dēļ. Līdz ar to tāpat kā Vācijā arī Krievijā tagad ir revanšisma tendences, ņemot vērā arī ekonomisko situāciju krieviem šķiet, ka viņiem kaut kas ir nozagts, ka tikai atgūstot PSRS laika teritorijas būs iespējams patiešām uzlabot dzīves līmeni vai ko….

  Negribētos jau, lai tas beidzas tāpat kā Vācijai (un visai pasaulei) 2. pasaules karā, bet atklāti sakot grūti saskatīt kā vēl savādāk tas var beigties. Krievu tauta ir nozombēta, Putins sēž tronī ko nez vai atstās un apetīte tikai aug… Varbūt vienīgā izeja būs, ja pēc gadiem 10-15 alternatīvā enerģija beidzot būs lētāka par gāzi un naftu un Krievijai sāksies ekonomiskās problēmas noturēties uz ūdens (vai arī ātrāk, ja korumpanti pacentīsies) un tauta beidzot ieraudzīs to, ka Putins patiesībā nav neko tik dižu izdarījis, ka zem viņa plāniem būtu jāparakstās.

  Man tiešām žēl tā, kas notiek Krievijā. Kāpēc? Tāpēc, ka es neredzu iemeslu kāpēc mēs nevarētu sadarboties ar Krieviju, kas ir civilizēta valsts un kas ievēro citu valstu suverenitāti un iekšējās lietas. Domāju, ka ne tikai mēs no tā iegūtu, bet arī Krievija. Bet sadarbība šobrīd nav īsti iespējama, jo ja es esmu uzņēmējs, kas vēlas pārdot kaut ko Krievijai vai investēt tur kādu naudu, tad es nevaru zināt vai rīt netiks noteikti kaut kādi ierobežojumi, vai manu ražotni nenacionalizēs u.t.t. Kāda sadarbība iespējama ar valsti, kur noteikumi biznesam mainās bezmaz katru dienu….

 3. vel viens preteklis ,izraidit

 4. Latvijā nav jāņem par pilnu, ko muld kaut kādi nožēlojami padomju okupanti un viņu pēcnācēji.

 5. impērisko slimību nevar pārslimot vienas – divu paaudžu laikā, vismaz Krievijā droši, ka nē
  tam Krievijā vajag gadsimtu, kad ietekme no citām valstīm lēnam apslāpē tos impēristus, kam “mozgi svihnuļis nabekreņ, un atpakaļ vairs nespēj…”
  Merkele teica par Kremļa valdnieciņu, ka viņš nedzīvojot realitātē. Tāpat kā visi tie, kuri sastāv viņa “brigādē” vai pat viņam dod norādījumus kā rīkoties tālāk

 6. viņi to sauc par viltību, gudrību. Atpaliek par 2 gadsimtiem

 7. Bet,toties,cik garšīgs ir kaviārs,un lasis,ko mūsu politiķi “na haļavu” stūķē iekšā pieņemšanā pie Vešņakova.Tad gan visas sankcijas aizmirstas.

  • kā mīl spriest par citiem tāds komentāra autors runājot par Austrumzemes cienastiem, ko laikam pats sapņos redzējis un domā ka pašam paskrējusi tā laimīte garām – sekli un truli domāts

 8. Neskatos Krievijas propagandas televīzijas kanālus, jo neesmu tik zemu kritis!

  • Tas jau ir slikti. Sava ienaidnieka retoriku vajag pārzināt.

  • Un tagad ir labi – neredzu, nedzirdu, nedomāju! Mums apkārt mīļi, miermīlīgi kaimiņi, saulīte silda, putniņi čivina, drīz arī mazulīši sāks šķilties. Kāds miers un svētlaime visapkārt. Guli mierīgs, viss ir labi!

 9. Katram normāli, loģiski domājošam cilvēkam tas taču sen ir skaidrs. Tikai mūsu valdība DP, SAB neko nedara, lai apklusinātu šos melus. Kāpēc tiek pieļauti pretvalstiski pasākumi, komentāri DELFI ru, TVNETru, Apollo ru? Pret tiem tad nevēršas. Kaut vai tiek draudēts iznīcināt visus latviešus. Drīzāk otrādāk – lv daļās gan tiek dzēsti pretkrieviju vērsti komentāri. Dubulktmorāle.

 10. Vai pienāks beidzot brīdis, kad politiķi, žurnālisti un visi pārējie lietos pareizo terminoloģiju? Okupanti, kolonisti un viņu pēcteči, gan naturalizētie, gan nenaturalizētie nav nekāda “nacionālā minoritāte”!

 11. Raksta jau ” Grafists” skaisti, bet visur skan viena nots, kas ir pret Krieviju, tie ir ienaidnieki. Bet kopējā doma ir vienkārša, cilvēkiem jādzīvo savā etniskā dzimtenē, bet ja liktens ir lēmis dzīvot citā zemē, tad arī jāciena mītnes zemes likumi.

  • Te var redzēt, kas ir lojāls pret šo zemi, kurā dzīvo un sēj naidu. Vai tad tik grūti saprast – nepatīk var aizbraukt – Krievija pustukša, ieskaitot plašos Sibīrijas apgabalus. Vācijā neuzdrīkstas rīkot tādus pretvalstiskus piketus, bet mūsu šķidrie likumi to atļauj.

  • Paga, paga Polis. Kura vieta es rakstīju „kas ir pret Krieviju, tie ir ienaidnieki”? Nu nevajag taču melot. Un kāpēc tu doma, kā Latvija nav mana etniskā dzimtene, a? Un kāpēc tu dzīvo šeit, bet ne dzīvo Polijā, jā tu esi polis? Un tā sauca „mītnes zemes likumi” raksta un pat āri maiņa cilvēki, konkrētie cilvēki. Un katrs no viņiem var kļūdīties.

 12. Как предсказуемо и как поверхностно! Что же автор не расказывает иссторию Крымского ханства, про бесконечные набеги и на Русь и на Украину, когда людей уводили в рабство сотнями тысяч? Россия завоевала Крым в результате войны с Турцией, а не с татарским народом. И теперь всё возвращается на свои места. И Крымские татары ещё легко отделались за свою массовую поддержку фашистких захватчиков и свои зверства над партизанами. В то время, при том режиме, их всех могли просто сгноить в лагерях, а так, только выслали, что тоже плохо, но всё же лучше первого варианта.

  • Un miermīlīgā Krievija nekad nekad nav uzbrukusi nevienam nevienam! Tikai mīļi aicinājusi savos mīļajos apkampienos!

   • Tas jau kā krogā – te kaujas, te mīlējas. bet 10 00 gadus atpakaļ… tas nav nopietni. Ir Pagājušais gadsimts un šis. Tālāka ir īsta vēsture.

  • Kas ir Krievija un Krievijas vēsture. Tā ir noslepenota dokumentu kaudze,no kuras,kad ir vajadzīgs ,izvelk vienu vai otru materiālu,atkarībā no vajadzības un Krievijas izpratnes.

  • Rosija načinaja so svojego rožģņija gruboi siloi zavojevala mnogije t.n. “pustujuščije zemļi” (gģe do ih vtoržeņija žļi drugije narodi) kak na vostoke tak na juge nu jasnoje ģelo i na zapaģe
   posļe etogo načala eķi prostranstva koloņizovaķ
   tātad paskatieties jefiņ patiesībai acīs vis tagadējā impērija ir jūs agrāko laiku iekarojumi, jūs laikam vienīgi nežēlībā vēl netiekiet līdz Čingishanam un Zelta ordai, kas arī jums gāja pāri…
   bet no tiem Jūs iemācījieties vienīgi to ka citas zemes vajag pakļaut(un arī savu lamu vārdu kolekciju)
   vēl 19.g.s. jūsu valsti dēvēja par Eiropas žandarmu un nemāciet mums Krimas vēsturi pēc iekaltā Stāļina īsā kursa NEIZNĀKS

 13. Putins: Ukrainas aiziešana no PSRS nebija pilnībā likumīga. Un ko skaidroties – pēc Krievijas: tādas valsts kā Ukraina nav un tā ir teritorija kura pieder Krrievijai kā PSRS mantiniecei. Kam te kas nav slkaidrs un partija Vienotā Krievija sludina anšlusu kopā ar tās filiāli SC. Tas pats arī uz Baltiju. Kaut kur ir vē lozungs Krievija 1914 gada robežās – tas poļiem un somiem, lai neguļ un negaida no Kremļa pīrāgus…

  • Непонятно, ты себя пугаешь или их?! Сам то ты уже испуганный по самое не могу, видимо.

   • Tas, ka nemāki rakstīt latviski nozīmē vienu- esi okupants! Tas, ka esi okupants nozīmē tikai vienu- Tev vienmēr un visur ir taisnība!

    • Tas, ka tu nemāki lasīt krieviski nozīme tikai vienu – tieši tu esi muļķis! Un ja, daudzos gadījumos man ir taisnība.

     • Paspirinaties vēl,atzīdeņi. Pirms agonijas vēl patrakojiet.Agrāk vai vēlāk jūsu mēslu tronis sabruks ja jau negribat dzīvot pēc Dieva likumiem.

     • Сударь, вы дурак или прикидываетесь?! Вы самит то, что, по божьим законам живёте? Тем, кто верит, сейчас надо молиться, чтобы пиздец не настал для всего мира! Атомного оружия у всех хватит, чтобы уничтожить эту планету несколько раз!

   • patiesība dažiem tādiem kā graf…. liek aizdomāties par bailēm – grāfa titulētais muldoņa

  • Nomazgāt muti un paraudzīties pa logu – kādsir laiks. To vajag katru rītu! Tad vieglāka diena un naktī labs miegs.

 14. Krievi bez meliem un agresijas nemaz nav iedomājami.

  • Princips – delaj, kak ja skazal – nedarbosies. Latvija pati par sevi nez vai izturēs tos melus, bet visas Baltijas valstis kopā – labs savienojums. Arī bruņojumam vajag atrast 2% no IKP un no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+