×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

No politikas aizejošais Vilks neilgi pirms vēlēšanām apņemas nodrošināt ilgu stabilitāti (7)

LETALETA

Šonedēļ finanšu ministrs Andris Vilks, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidente Lienīte Caune vienojās par nodokļu politikas stratēģiju turpmākajiem trim gadiem, kas paredz nepaaugstināt jau ieviestos nodokļus un neieviest jaunus. Citstarp, vienojās pakāpeniski samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 22%, nepaaugstināt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas likmes darba devējiem un ņēmējiem. Lai mazinātu nodokļu slogu mazo algu saņēmējiem, vienlaikus ar minimālās algas palielinājumu vismaz par 10% ik gadu paaugstināt arī neapliekamo minimumu.

Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjiem jautāju, vai finanšu ministra un uzņēmēju pārstāvju vienošanos ievēros politiķi, kuri startē uz jauno Saeimu un kuri, ļoti ticams, strādās par ministriem vai citos amatos.

Saeimas deputāts Jānis Reirs (“Vienotība”) uzskata, ka šonedēļ finanšu ministra, LDDK un LTRK pārstāvju parakstītā vienošanās ir pārdomāta un uzliek atbildību ne tikai Finanšu ministrijai, kurā gatavo tiesību dokumentus nodokļu jomā, bet arī viņa pārstāvētajai partijai. Neatkarīgi no tā, kurš turpmāk jaunās valdības sastāvā ieņems finanšu ministra krēslu, viņaprāt, nodokļu politika netiks krasi grozīta un “Vienotības” politiķi turēšot doto vārdu. “To no mums prasa uzņēmēji, kuriem visvairāk nepieciešama stabilitāte un prognozējamība. Pašlaik valsts ekonomikas attīstība ir pietiekami stabila, makroekonomiskie rādītāji pozitīvi, lai nebūtu nepieciešama krasa nodokļu paaugstināšana. Cita lieta, ja pēkšņi būs jāpiedzīvo kādi ekonomiski satricinājumi, kuru dēļ valsts būs spiesta kaut ko mainīt nodokļu politikā,” spriež Jānis Reirs. Viņš arī noliedz, ka ienākumu palielināšanai tiktu plānots nekustamā īpašuma nodokļa paaugstinājums.

Arī Augusts Brigmanis (ZZS) apstiprina, ka šis nodokļu politikas dokuments viņa vadītajai partijai būšot saistošs, kaut arī no vēlēšanu iznākuma būs atkarīgs, kā – pozīcijā vai opozīcijā – turpmāk strādās Saeimā ievēlēto partiju deputāti. “Tiekoties ar mūsu lauksaimniekiem, bieži gan dzirdam aicinājumu samazināt pievienotās vērtības likmi dārzeņiem. Uzņēmēju pārstāvji ir citās domās, un parakstītā vienošanās paredz neieviest jaunas samazinātās šā nodokļa likmes,” piebilst Augusts Brigmanis.

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (“Saskaņa”) atzīst, ka vēl neesot paguvis iepazīties ar finanšu ministra un uzņēmēju pārstāvju parakstīto dokumentu. “Nodokļu politikā mana nostāja ir nemainīga – mums jādara viss iespējamais, lai valstī mazinātu sociālo nevienlīdzību un lai Latvija nebūtu tikai jaunbagātnieku valsts,” viņš skaidro. Viņaprāt, par parakstīto vienošanos vislielākā atbildība būs jāuzņemas “Vienotībai”, kuras pārstāvis ir pašreizējais finanšu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Būtu piem. no viņa mutes, uzstāšanās, kādreiz izskanējusi īstenība, Ko vajag Latvijai? Kā vajadzētu dzīvot Latviešu tautai, šajā Ziemeļ eiropas zemē! 1) Vajag būvēt augšā priekš ekonomiskās att. un stabilitātes: a)Industriālo ekonomiku! Dibināt, Būvēt augšā Uzņēmumus Ražotājus! Kuri dotu iedzīvotājiem darba vietas! Un simtiem tūkstošiem darba vietu. Lielus un daudz uzņēmumus! b)Plaukstošu Lauksaimniecību! 3) Obligāti Jaunu, Šī Laikmetam atbilstošu Likumdošanu! Un Obligāti 4) Jaunu Nodokļi pasauli Latvijā!!! Lai neaizslīdētu gar degunu tādi Miljardi Nesamaksātajos, Nozagtajos Nodokļos Latvijai, kā Pēdejos 20 gados!!! Tapēc jau nekam nepietiek naudas! Jo Nodokļos valsts iekasē, pārāk maz! Un protams, tākā esam itkā Pilntiesīga EU dalībvalsts, Mums/Latviešu tautai pienākas pēc iespējas ātrāk saņemt , nedaudz līdzīgu darba samaksu, kā spējīgajās EU valstīs! Tāds ir, tādam bija jāskan, bija, ir jābūt Galvenaijam Mērķim! Bet viņu runās īsti neskan tas, ko Latviešu tauta jau nogaidījusies līdz riebumam! Tapēc arī Mums nedzimst bērni vairāk un vairs arī nedzims! Tapēc paliekam ar vien mazāk un mazāk. Jo ļoti daudzi ir un pamet Latviju. Savas Ģimenes! Skaisto Latvijas dabu, Gadalaikus!

 2. Tas pats Jaunā laika Jānis Reirs,kas 2009.gada 16.jūnija Saeimas balsojumā atbalstīja pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu,ieskaitot pat ģimenes valsts pabalsta samazināšanu no desmit līdz astoņiem latiem?

 3. Stabilitāti zviedru bankām? Atbildēt

  Uz zemnieku rēķina?

 4. Zemnieki vismaz zinās,par kuru partiju nebalsot!

 5. Tā pati Līga Meņģelsone,kura uzskata,ka par 50% jāsamazina ir nakts darba apmaksa?

 6. "Vienotībai"Zviedru bankas svarīgākas Atbildēt

  Lielkapitālistu partijas “Vienotība”Finanšu ministrs Andris Vilks vienojās ar zviedru bankām un Latvijas darba devēju konfederāciju (LDDK),pilnībā ignorējot Latvijas lauksaimnieku intereses!Un to,kā tas var ietekmēt 12.Saeimas vēlēšanu rezultātu!

 7. Stabilitāte var būt vienīgi ar progresīvo nodokļu sistēmu! Piemērs,kaut vai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātā likme pārtikai,kura atšķirībā no Latvijas- Zviedrijā,Nīderlandē,Beļģijā,Vācijā,Austrijā,Šveicē,Lihtenšteinā,Francijā,Spānijā un pat Turcijā nav mainīta kopš nodokļa ieviešanas brīža!Ir pārāk apšaubāmi,ka soiālo nevienlīdzību Latvijā mazinās iedzīvotāju ienākuma nodokļa pakāpeniska samazināšana miljonāriem un padomju atjaunošana valsts kapitālsabiedrībās.

Draugiem Facebook Twitter Google+