×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Par pārkāpumiem deklarēšanā

Saeima noteikusi administratīvo atbildību par pārkāpumiem mantiskā stāvokļa deklarēšanā. Atgādinām, ka Saeima pērn pieņēma “Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu”, kas nosaka pienākumu fiziskām personām no šī gada 1. marta līdz 1. jūnijam deklarēt savu mantisko stāvokli, kāds bijis 2011. gada 31. decembrī. 


Mantiskais stāvoklis jādeklarē, ja persona nav nostiprinājusi īpašumtiesības uz Latvijā vai ārvalstīs iegādātu nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Tāpat jāuzrāda skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērtspapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Mantas deklarēšana neattiecas uz īpašumiem, kuri jau ir reģistrēti valsts reģistros.

No šā gada 1. marta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā stājušās spēkā arī vairākas izmaiņas.

Noteikts, ka turpmāk varēs piemērot naudas sodu līdz divsimt piecdesmit latiem, ja persona nebūs iesniegusi mantiskā stāvokļa deklarāciju, nebūs ievērojusi deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību vai arī šajā dokumentā apzināti būs norādījusi nepatiesas ziņas.

Pie administratīvās atbildības personu varēs saukt arī tad, ja līdz 1. jūnija plkst. 24 savā bankas kontā nebūsiet ieskaitījuši likumā noteikto skaidrās naudas apjomu. Sods par šādu pārkāpumu paredzēts līdz piecsimt latiem.

Izmaiņas kodeksā paredz, ka administratīvo pārkāpumu lietas izskatīs Valsts ieņēmumu dienests un saukt pie atbildības personu varēs ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, bet ne vēlāk kā viena gada laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+