Latvijā
Rīga

Par “Saskaņu” un GKR gatavi balsot 46,6% 9


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Par partijas “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) apvienoto sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā, ja tās notiktu aprīlī, būtu gatavi balsot 46,6% galvaspilsētas vēlētāju, liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma veiktā SKDS pētījuma “Politisko partiju popularitāte Rīgā” rezultāti.

Salīdzinoši februārī par “Saskaņas” un GKR sarakstu balsot bija gatavi 43,3% vēlētāju.

Aprīlī otrs augstākais reitings Rīgā bija nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), par ko gatavi balsot 7%, bet trešajā vietā būtu apvienotais Latvijas Reģionu apvienības un partijas “Latvijas attīstībai” (LRA/LA) saraksts ar 6,5% balsu. Februārī par nacionālo apvienību savu balsi bija gatavi atdot 7,8% vēlētāju, bet par LRA/LA sarakstu – 6,1% vēlētāju.

Tālāk seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) par ko pašvaldību vēlēšanās Rīgā balsotu 6,1% vēlētāju. Par “Vienotību” balsotu 3,4%, Jauno konservatīvo partiju (JKP) – 2,7%, “KPV LV” – 2% un “No sirds Latvijai” – 0,4%.
Februārī par ZZS bija gatavi balsot 5%, par “Vienotību” – 5,4%, par JKP – 1,9%, par “KPV LV” – 3,9%, bet par “No sirds Latvijai” – 1,5% Rīgas vēlētāju.

19,7% aptaujāto aprīlī norādījuši, ka nezina, par ko balsotu, bet vēl 5,4% atzina, ka pašvaldību vēlēšanās nepiedalīsies. Februāri neizlēmušo bija 15,9%, bet vēlēšanās piedalīties negrasījās 8,6% aptaujāto.

Ņemot vērā tikai izlēmušo balsis, “Saskaņa” un GKR vēlēšanās iegūtu 62,2% balsu, nacionālā apvienība tiktu pie 8,7%, bet ZZS – pie 8,1% balsu.

“Vienotība” iegūtu 4,6% balsu, JKP – 3,6%, “KPV LV” – 2,7%, bet “No sirds Latvijai” – 0,5% vēlētāju balsu.
Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks jūnija pirmajā sestdienā.

LA.lv