×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Par skolēnu mīļāko tautasdziesmu atzīta “Pūt, vējiņi” (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Konkursa #KārumsIedvesmo ietvaros, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs “Kārums” veiktajā skolēnu aptaujā par mīļāko tautasdziesmu atzīta “Pūt, vējiņi”, portālam LA.lv pavēstīja projekta vadītāja Baiba Veidemane.

Aptaujā piedalījās skolēni no dažādiem Latvijas reģioniem un pārstāvot visas klašu grupas.

Veidemane stāsta, ka latviešu tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras tradīcijām, tāpēc “Kārums” vēlējās noskaidrot, kuras ir Latvijas skolēnu mīļākās tautasdziesmas un ar ko tās skolēniem asociējas.

Visu klašu grupā par vismīļāko latviešu tautasdziesmu, ar ļoti lielu balsu pārsvaru, tika atzīta “Pūt vējiņi”. Veidemane norāda, ka skolēni minējuši arī citas dziesmas, piemēram, sākumskolēni, kā mīļāko tautasdziesmu, izvirzīja “Aijā, žūžū, lāča bērni”, pamatskolēni visbiežāk skandina “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”, savukārt vidusskolēniem viena no vismīļākajām izrādījās “Bēdu, manu lielu bēdu”.

#KārumsIedvesmo konkursa vēstneša Ralfa Eilanda mīļākā tautasdziesma ir “Suņi zaķim pēdas dzina”, un viņš atzīst, ka tā nav vienīgā: “Ikdienā bieži pieķeru sevi dungojam kādu senāku latvju meldiņu. Man tautasdziesmas ir īpaša vērtība.”

Jautājot skolēniem, ar ko viņiem asociējas latviešu tautasdziesmas, visbiežāk tika pieminēti Dziesmu un deju svētki, latviešu tautas kopābūšana, tautas mantojums, ģimene un Latvijas vērtības. Mazākie minēja, ka latviešu tautasdziesmas viņiem asociējas ar mīļo māmiņu, kura dzied priekšā tautasdziesmas, ar dzimteni un dzīves gudrību. Vecāko klašu skolēni izcēla tautasdziesmas kā Latvijas lepnumu, ģimenes siltuma sajūtu un spēcīgu saikni ar dabu.

Lai ikvienam būtu iespēja nosūtīt sveicienu XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem un parādīt savu mīļāko latviešu tautasdziesmu, “Kārums” rīko latviešu tautasdziesmu konkursu #KārumsIedvesmo. Konkursa uzvarētājam būs iespēja ierakstīt kopīgu dziesmu un videoklipu kopā ar Ralfu Eilandu, kā arī doties ceļojumā uz Stokholmu. Konkursa noteikumi apskatāmi mājaslapā iedvesmo.karums.eu

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tad jau tāds pat dīvainītis latvietis ir, kurš sarunājas ar Āzi( kur tad tu nu biji), suni ( Ai, sunīši, nerejati), vai lien pa pupu uz debesīm Dievam sūdzēt utt.
  Iztēles un izpratnes par maz……līmenim uc

 2. Pats par savu naudu dzēru Atbildēt

  Un tad vēl brīnamies, ka dienās esot par prezidentu pirmie vārdi ir: “Vispirms laikam jāiedzer” 😛

 3. Nu gan… Vai tad tieši dzērāju dziesma latvju bērniem vismīļākā? Ak, tautiņa, kāds tavs līmenis….

  • jā, “līmenis” zems…Kas gan ir vodka bez voblas ?!

  • Jo ilgāk dzīvoju, jo grūtāk saprast, kāpēc “Pūt, vējiņi” tik ļoti tiek cildināta. Tā taču ir atraidīta precinieka – kurzemnieku dzērāja dziesma. (Un pareizi dara māte, ka nedod savu meitu dzērājam.)

 4. Butu patikamak redzet zenus ar prievitem,nevis ar sarkaniem pionieru kaklautiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+