Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Svētdiena, 22. oktobris, 2017
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: par traģēdiju atbildīga Maskava (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācija, Lielbritānija un Francija bija griezušās pie Krievijas prezidenta Putina ar prasību – līdz otrdienai, 22. jūlijam, beidzot paust savu viedokli sakarā ar 298 nevainīgu cilvēku nāvi 17. jūlijā, kad teritorijā, ko kontrolē Doņeckas krievu separātisti, tika notriekts Malaizijas aviokompānijas laineris “Boe­ing 777”. Vladimirs Putins bija spiests pēc naksnīgām telefona sarunām ar rietumvalstu līderiem pirmdienas rītā nolasīt paziņojumu, kurā pauda satraukumu par traģēdiju un, jūtami apjucis, aicināja (lūgtin lūdza) “konfliktējošās puses” izbeigt karadarbību un sēsties pie sarunu galda.

Nožēlojami! Kurš tad aprīlī organizēja bruņoto dumpi Doņeckas baseinā? Kurš apgādāja satracinātos “kazakus” ar zenītraķešu baterijām BUK? Šie “kazaki” taču nupat bija notriekuši Ukrainas armijas līdzīga tipa transporta lidmašīnu, kurā atradās 47 kareivji un virsnieki. Vārdu sakot, ne jau Putinam izmisumā šausmināties… Maskavā kāda krieviete nolika ziedus pie Nīderlandes vēstniecības un teica: “Piedodiet mums!” Viņa zināja, kas vainīgs.

Laikrakstā “Washington Post” Anna Epelbauma pieminēja, ka Doņeckas “tautas republikas premjerministra vietnieks” Vladimirs Antjufejevs 1991. gadā “vadīja Latvijas KGB mēģinājumu gāzt neatkarīgās Latvijas valdību”. Ko vēl vajag, lai viss būtu skaidrs?

Kamēr Putins ir “satriekts par traģēdiju”, viņa aģentūra nesnauž. Lūk, divi piemēri. Krimā notikusi “Jaltas konference”, kurā nodibināta “Ukrainas, Jaunkrievijas un Piekarpatu Krievzemes tautas atbrīvošanas fronte”, un portāla “www.pravda.ru” pašpasludinātās “Piekarpatu Krievzemes republikas premjerministrs” Pjotrs Gecko paziņojis: “Mums viss ir gatavs – 3000 kaujinieku, “kalašņikovi”, granātmetēji, snaiperu šautenes. Jebkurā brīdī varam sākt.”

Tātad faktiski turpinās Krievijas karš ar Ukrainu un Krievijas konflikts ar Rietumiem. Impēriskais sapnis vēl nav izsapņots.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Очередной отжиг от г.Гордона! Он всё знает, он всё видит. Он уже решил кто виноват и пригвоздил его к позорному столбу. Виноваты только вот эти, они жуткие и плохие. А те, другие, они белые и пушистые и никого не убивают.

 2. karš izvēršas plašumā Atbildēt

  205 сербских добровольцев прибыли на подмогу в ДНР | Русская весна
  Командир сербских четников Братислав Живкович сообщил, что вечером прибыл крупный отряд сербских добровольцев.

  «Полчаса назад из Сербии прилетели 205 добровольцев, все они пополнят состав подразделения „Йован Шевич“, в котором до их приезда числилось 45 человек. Таким образом подразделение Славянского четнического отряда „Йован Шевич“ стал самым крупным по количеству бойцов, повысив численность от 45 до 250.

  Потерь у нашего отряда до сих пор нет, прибывает всё больше и больше добровольцев из славянских стран, чему я очень рад, поскольку благодаря этому сербы и хорваты сплочаются вновь, мы — сербы как никто понимаем всю важность и значимость славянского братства, тем более нам выпал шанс воевать бок о бок с русскими. Ну, а как же нам по-другому (смеётся), мы без русских не можем!»

 3. “Nožēlojami! Kurš tad aprīlī organizēja bruņoto dumpi Doņeckas baseinā? Kurš apgādāja satracinātos “kazakus” ar zenītraķešu baterijām BUK?”
  Jā, un vēl jo vairāk: kurš teicis, ka vispār kāds kaujiniekiem piegādājis BUK? Laikmetā, kad katram bērnam, vecākam par 5 gadiem ir mobilais ar HD kameru un katrs var par zināmu samaksu kaut vai vērot tiešraidi no satelīta, kur ir kaut viens akmensciets pierādījums pirms šitādas paštaisnas maurošanas? Krievija vakardien ir noturējusi preses konferenci civilās un militārās aviācijas pārstāvju veiktās izmeklēšanas sakarā. Kam nav slinkums, pameklē. Var jau, protams, bļaustīties par iespējamu neobjektivitāti, toties nevienu no tur uzdotajiem jautājumiem Ukrainas amatpersonas un fanuklubs atbildēt pagaidām nevar. Liekas, ka visi Latvijas masu mediji unisonā patlaban bez jebkādas izmeklēšanas vai jebkādiem pierādījumiem vispār (atskaitot UNIAN sagatavotus grafikus un relīzes (ļoti objektīvi :)) uzbrūk Krievijas politikai un tik lej ūdeni uz radikālnacionāļu dzirnām. Vai nu visi, kas pie varas (arī ceturtās) ir vai nu absolūti pamatskolas līmeņa nekompetenti starptautiskā līmeņa politikā, vai nu MH17 cenšas Krievijai “piešūt” jo nav jau svarīgi kurš viņu notriec, svarīgi kā ļaudis domā, un kā Gēbelss reiz teica, tūkstoškārt atkārtoti meli kļūst par patiesību. Manuprāt, kā saka, te ož pēc to biszāl. Kāpēc gan citādi rietumiem tik izmisīgi vajag casus belli?

  • Nepērkamais uz Pērkamo Atbildēt

   Ko tu tur muldi – labāk painteresējies, cik “saldi” iet Krimas “jaunkrieviem”, un vispār: ko tad visi tavi “dižkrievu” vadoņi ierausto naudiņu tur aiz “bugura”, bet savus bērnus cenšas turēt tuvāk Obamam?… Tā kā “nepūt miglu”!

  • Diemžēl arī šeit var lasīt Kremļa aģentu komentārus. Pierādījumu ir pa pilnam, ka Krievija apbruņo dumpiniekus un diversantus ar visa veida ieročiem. Tīri matemātiski, no Ukrainas armijas un milicijas nolaupītās sen jau nekas nav pāri palicis. Degviela tankiem, bruņmašīnām, kaujinieki, kuri iebrauc no Krievijas teritorijas ar Krievijas un dumpinieku karogiem. Taču vēl joprojām Kremļa aģenti domā, ka uz viņu prasto retoriku kāds uzķersies. Zombēšana jau notikusi kopš 2000.gada. kurš uzķērās tas uzķērās, krievi gan vairākumā. Kas attapās pēc Krimas, to nevarēs tik viegli pārliecināt, jo Krimas okupācija un aneksija ir galvenais pierādījums, kas ir Krievija un Putins. Agresori, līgumu lauzēji, meļi.

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Aizbērt Daugavu!

Lai atslogotu satiksmi pār tiltiem, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis rosinājis izskatīt ideju par prāmju un laivu satiksmi Daugavas šķērsošanai.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+