Latvijā
Izglītība

Par Vidzemes Augstskolas rektoru atkārtoti ievēl Gati Krūmiņu 0


Gatis Krūmiņš, vēstures zinātņu doktors, Vidzemes Augstskolas rektors
Gatis Krūmiņš, vēstures zinātņu doktors, Vidzemes Augstskolas rektors
Foto – Timurs Subhankulovs

Šonedēļ Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce rektora amatā atkārtoti ievēlēja Gati Krūmiņu, vēsta augstskolas informācija.

Krūmiņa kandidatūru atbalstīja 27 no 34 sanākušajiem Satversmes sapulces locekļiem.

“Pēdējos četros gados augstskolā paveicām milzīgu darbu. Veicām strukturālas reformas, esam kļuvuši par zinātnisku institūciju. Esam apstiprinājuši vidēja termiņa attīstības stratēģiju, strādājam pie jaunām, nacionāli un starptautiski aktuālām studiju programmām. Esmu ļoti gandarīts, ka esmu saņēmis atbalstu darbam arī nākamajā periodā, jo lai mēs sasniegtu izvirzītos mērķus, mums ir jādarbojas kā vienotai komandai. Tādā pozitīvā ziņā es pat apskaužu tos studentus, kuri šobrīd pie mums piesakās studijām, jo tā ir lieliska iespēja – zināšanas un prasmes iegūt tik modernā, dinamiskā un radošā vidē”, komentē Gatis Krūmiņš.

Ievēlētais rektors sāks pildīt amata pienākumus pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Krūmiņš līdz darbam Vidzemes Augstskolā ir vadījis Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, aktīvi iesaistoties Latvijas zinātnes politikā, ir daudzu zinātnisku un populārzinātnisku publikāciju autors, pēdējo gadu laikā iznākušo grāmatu “Deviņu vīru spēks” un “Latvijas tautsaimniecības vēsture” sastādītājs un zinātniskais redaktors. Krūmiņam ir piešķirtas Latvijas Zinātnes padomes eksperta tiesības vēsturē un ekonomikā.

Vidzemes Augstskola ir valsts augstskola un zinātniska institūcija, kas piedāvā 17 studiju programmas Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu fakultātēs koledžas, bakalaura, maģistra un doktora studiju līmeņos, pētniecība tiek īstenota Vidzemes Augstskolas struktūrā ietilpstošajos Sociālo, ekonomisko un humanitāro zinātņu institūtā (HESPI) un Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūtā (SSII).

LA.lv