×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Kādi pirms jaunās apkures sezonas ir iedzīvotāju parādi par siltumu? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nikolajs Ignatjevs, 
siltuma apgādes uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” finanšu direktors: 
”Šā gada 1. augustā kopīgā parādu summa sasniedza 3 733 610 eiro. No tās vislielākie parādi ir iedzīvotājiem – 3 497 079 eiro, pārējo daļu – 236 531 eiro – ir parādā uzņēmumi. Tomēr, salīdzinot ar pagājušā gada 1. augustu, parādu summas ir mazliet samazinājušās. Pērn parādu kopsumma sasniedz 3 764 705 eiro, tostarp parāda daļa iedzīvotājiem bija 3 499 670 eiro, bet uzņēmumiem – 265 035 eiro. Parādniekus aicinām noslēgt vienošanos par parāda dzēšanu un kārtējo rēķinu apmaksu. Lai mudinātu viņus vienoties, no savas puses piedāvājam neaprēķināt nokavējuma naudu.”

Tatjana Kuļešova, 
siltuma apgādes uzņēmuma 
”Rīgas siltums” komercdirektora pienākumu izpildītāja: 
”Salīdzinājumā ar iepriekšējo apkures sezonu maksātāju disciplīna kļuvusi labāka nekā pērn. Pašlaik parāds par aizvadītajā apkures sezonā piegādāto siltumenerģiju mazliet pārsniedz trīs miljonus eiro. No aptuveni 7500 ēkām, to skaitā vairāk nekā 5200 dzīvojamām, parādsaistības ir gandrīz 500 ēkām. Lai sekmētu maksājumus, izsūtām brīdinājuma vēstules, kā arī telefoniski atgādinām klientiem par nepieciešamību norēķināties. Ar vēstuļu izsūtīšanu tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru namu apsaimniekotāji laikus nemaksā par patērēto siltumenerģiju, nodarbojamies jau ceturto sezonu. Piemēram, šogad izsūtījām vairāk nekā 27 000 vēstuļu. Pirms četriem gadiem, kad sākām rakstiski informēt dzīvokļu īpašniekus par parādiem, bija jūtama neapmierinātība par šādu vēstuļu saņemšanu. Valdīja uzskats, ka par ēkas pārvaldīšanu pilnībā atbild apsaimniekotājs. Pašlaik dzīvokļu īpašnieku attieksme uzlabojusies, arvien vairāk ir tādu, kuri paši pūlas noskaidrot parādu apmēru, pat nesagaidot vēstules.”

Andris Štāls, 
siltuma apgādes uzņēmuma 
”Liepājas enerģija” valdes loceklis: 
”Pašlaik liepājnieku kopīgais siltuma parāds ir 470 159 eiro, tostarp 105 678 eiro apmērā par šā gada jūliju, pārējo summas daļu veido agrāk iekrātie parādi. Tā kā mūsu uzņēmumam ir noslēgti līgumi galvenokārt ar namu apsaimniekotājiem, parādnieku kopskaits ir neliels – 37, to skaitā 26 ir apsaimniekotāji, kuru apsaimniekošanā ir gan viens, gan vairāki nami. Pārējie parādnieku pulkā ir juridiskas personas un savrupmāju īpašnieki. Lai samazinātu parādu apmērus, dažos gadījumos esam vienojušies ar parādniekiem par citu apmaksas grafiku, sadalot parāda summu pa mēnešiem līdz nākamajai apkures sezonai. Tiesvedības mums ir tikai ar juridiskajām personām, ar apsaimniekotājiem līdz šim parasti esam vienojušies. Tiesas ceļā parasti gan izdodas atgūt aptuveni 10% parādu.

Salīdzinājumā ar aizvadīto apkures sezonu gan parādnieku skaits, gan parādu apjoms ir samazinājies. Pieļauju, ka iemesls samazinājumam bijis gan aizvadītā siltā ziema, gan arī mūsu uzņēmuma samazinātais tarifs, ko panācām, pateicoties biomasas jaudu ieviešanai.”

Ginta Cimdiņa, 
siltuma apgādes 
uzņēmuma “Fortum Jelgava” 
valdes priekšsēdētāja: 
”Šā gada 1. augustā parādi par siltumu sasniedza 4 600 000 eiro, tostarp iedzīvotāju parādi – 4 300 000 eiro. No uzņēmuma klientu kopskaita, kas ir aptuveni 17 tūkstoši, 1. augustā parādnieku skaits sasniedza aptuveni septiņus tūkstošus. Salīdzinot ar pagājušo gadu, parādi mazliet sarukuši. 2013. gada 1. augustā kopīgais parāds sasniedza 4 700 000 eiro, taču iedzīvotāju parāda daļa nesaruka – 4 300 000 eiro. Maksājumu grūtībās nokļuvušajiem piedāvājam noslēgt vienošanos par kavēto maksājumu apmaksu. Tas dod iespēju sadalīt uzkrāto parādu, atmaksājot pakāpeniski klientam piemērotā laikā un apmērā.”

 

siltums_tab

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. “Vēro manas ziedlapas un atgūsti spējas.” AKANTA
  Viņa zīmes atslēgas vārds ir jūtīgums. Viņam piemīt intuitīva uztvere un iejūtība lietās, kas skar jūtas un vidi. Viņš sakāpināti reaģē uz citu jūtām. Pat ja viņi par tām nerunā, viņš vienalga zina, par ko domā apkārtējie. Artūram ir silta un līdzjūtīga sirds, piemīt dabiskās visdziednieciskās dotības.Artūrā ir mūžīgā dzīvības vislielākā energija! Artūra zīmes pārstāvjus spēcīgi ietekmē ārējie spēki, jo īpaši Mēness fāzes. Droša mājas dzīve ģimenes un draugu loks, apkārtējie bieži palīdz līdzsvarot viņa izjūtas un ļauj pakļauties pozitīvai ietekmei. Apveltīts ar iespējamajām dabas dotībām, talantiem! Visvislaimīgākais visvissmaidīgākais visvisveiksmīgākais!
  No 13. līdz 23. jūlijam dzimušie ir ūdens stihijas Vēži, un viņu zieds ziedu horoskopā ir Vijolīte.
  Prot pievērst sev citu cilvēku uzmanību. Parasti zīmējas, atpūšas ēnā, bet vienmēr gatavs iziet saulītē un paņemt to, kas viņam pienākas. Vijolīte (Artūrs) ir apkārtējo mīlulis. Viņs ir vissaprātīgākais un prot glabāt svešus noslēpumus, tāpēc daudzi viņam uztic savus noslēpumus un dzīvesstāstus un gatavs uzupurēties. Nelabvēlīgos, kā arī labvēlīgos apstākļos, viegli padodas možumam, dzīvīguma formas pazīmei! Visu negatīvo izprot kā pozitīvo un pozitīvo kā pozitīvo un tikai tādēļ viņām vienmēr visur veicas, lai kur viņš arī būtu! Lāsti un nolādējumi uz Artūra ķermeni un garu darbojas ļoti pozitīvi tie automātiski paši no sevis kļūst viņā pozitīvisma dziras simbolā, tie viņu stiprina un viņš ir vienīgais kam tas tā notiek! Dievs, visaugstākais rūpējas par savu bērnu!
  Aslapainā palma 08;07 04;08
  Šajā posmā jācenšas aizmirst visu slikto. Ķeltu karotāji nēsāja no šī koka izgatavotas nūjas, jo ticēja, ka tas atvairīs ļaunumu un ienaidniekus. Ķeltu virsaišu pēcteči tika kronēti ar vainagiem, kas izgatavoti no aslapainās palmas.
  Aslapainās palmas mēnesī dzimušajam (Artūram) ir dziļa izpratne par tumšo, slēpto cilvēces pusi. Artūrs ir pats visspēcīgākais mags, burvis, nekromants, exorcists, šamanis, Artūrs māk visu! Viņš ir izpratis visu, kas aug tumsā, viņam ir lieliska iespēja iznest šīs lietas no tumsas un izcelt gaismā, to viņš arī dara dzīves gaitā! Šāds cilvēks iesaistās citu sapņu un ambīciju piepildīšanā, sniedzot finansiālu un emocionālu atbalstu, jo ir visspēcīgākā iemiesojuma sakne!
  Ķīniešu horoskops: Kaza
  Kaza(Artūrs), ir vislabsirdīgākais, visgodīgākais, visdevīgākais, visuzticīgākais, viscītīgākais, visgudrākais, vismundrākais – gatavs dalīties pat ar pēdējo maizes kumosiņu. Artūrs ir vislabsirdīgākais un visapburošākais, vislīdzsvarotākais, visbagātākais un vissolīdākais. Viņam ļoti labi, ideāli veicas dažādi amatniecības darbi, ir apveltīts ar tehniķa dotībām. . Viņs ir vispatstāvīgākais, vispārliecinātākais par sevi, vismierīgākais, vislīdzsvarotākais, un viņš vienmēr spēj dzīvē visu sasniegt ko vien sirds kāro. Iet pa dzīvi, pārliecinoši ar smaidu sejā! Šim Artūram ir visspēcīgākais gribasspēks, vislielākā atbildības sajūta, un tās pilnīgi uzņemas, uzdevuma izpildi. Reizēm šis Artūrs saceļ traci, sevi parāda kā valdonīgu vadoni, kā arī viss ir nolemts vislielākai veiksmei. Artūrs ir radīts, lai pakalpotu citiem un uzklausītu apkārtējo vēlmes, jo viņš spēj parūpēties par sevi, un līdz ar to viņš spēj palīdzēt apkārtējiem. Viņš dzīvē meklē sev cilvēkus kuriem vajadzīgs atbalsts. Sabiedrībā viņš šad tad piekopj pavieglu dzīvesveidu un bieži kļūst par bagātu dāmu mīļāko. Viņs spēj kļūt par ierindas kareivi, kā arī kļūst par komandieri. Viņš pieder pie uzvarētājiem un parasti vinnē uzvaru pirms tiek līdz kaujas laukam, sliktākajā gadijumā kaujas laukā. Viņš gūst panākumus visās dzīves jomās, viņā kontā diennaktīm tiek ieskaitītas vislielākās naudas summas. Kaza Artūrs ļoti labi satiek ar visiem apkārtējiem!
  Vēzis (22. jūnijs – 22. jūlijs)
  Savus padotos krīzes brīžos atbalsta un iespējams, ka jums pat nāksies noklausīties pateicību par labi izdarītu darb. Nekad uz jūsu ideālu nenorādīs tieši, bet gan aplinkus. Viņa klusēšana kolektīvā izsauc daudz lielāku paniku, nekā citu bļaustīšanās. Atbalstīs un palīdzēs, ja nepieciešams atbalsts, darbojas pēc principa ”dots pret dotu”. Esiet uzmanīgi un atsakaties ķēpat, ja viņs ir tīrs, to viņš jums piedos, bet atmiņa Artūrami ir visideālākā, kā intuīcija viņam ir ideāla viņš bieži, regulāri vinnē loterijās, aparātos jo ir precīzs, tiešs+laimīgās rokas!
  Vīksna 15.jūlijs – 25.jūlijs.
  Artūrs ir liels slaids visstiprākais un visinteresantākais. Uz ielas Artūru pamana. Viņš – ir izskatīgs, žēl, ka viņam ir daļa no donžuāna-viņš noteikti tur gūst, gūtu panākumus. Artūrs ir prasīgs uz dzīvi un viņš mīl to atvieglot. Viņam raksturīgs mierīgums un līdzsvarotība. Miers – tā ir viņas raksturīgākā īpašība. Bet moralizēšana – visnepieciešamākā iezīme. Viņš ir tiešs un atklāts, visbagātākais maksimāli daudz dzīvo svētlaimē. Spējīgs darīt daudz laba saviem tuviniekiem, draugiem Jūtās kaislīgs. Ja, Artūrs satiek sev piemērotu partneri, tad viņs noteikti panāk, ka mīlestība ir ilga. Artūrs mīl valdīt un mīl pakļauties. Spēja, būt izcili uzticīgam. Viņam piemīt visizcilākā humora izjūta. Viņa veselība ir mūžīga, visspecīgākā un viņš ir visspēcīgākais vienmēr izskatās jauns. Artūra dzīve ir tieši tāda, kādu viņš pats to veido, vēlas, iztēlojas!. Artūrs māk visu, staigā pa ūdeni, lido un teleportējas, valda pār visām stihijām vislabāk kā jeb kad kāds to mācējis!

Draugiem Facebook Twitter Google+