×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Pareiza zāļu glabāšana

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Paaugstinātas temperatūras ietekmē var mazināties medikamentu iedarbība un palielināties nevēlamo blakusparādību risks.

 

Mājās medikamenti jāglabā atbilstoši norādēm, kas lasāmas zāļu lietošanas instrukcijā. Ja tās neņem vērā, vairs nevar garantēt preparātu efektivitāti, un dažkārt tas rada negatīvas sekas veselībai.

Paaugstināta gaisa temperatūra vai tiešie saules stari nelabvēlīgi iespaido ikvienas zāles – gan tabletes un ziedes, gan tās, kam ir šķidra konsistence. Iepakojumu nedrīkst novietot arī blakus elektroniskām ierīcēm, kas rada karstu gaisa plūsmu, piemēram, dažādas saldējamās iekārtas.

Ja zāļu lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka tās jāglabā vēsā vietā, piemērotais temperatūras režīms ir 8 – 15 °C, ja aukstā vietā, tad 2 – 8 °C. Ja konkrēti norādīta 2 – 8 °C vai 8 – 15 °C temperatūra, skaidrs, ka tās nedrīkst sasaldēt.

Līdzīgi ar zālēm, kas saglabā savas īpašības līdz 25 °C vai līdz 30 °C temperatūrai. Ja vietā, kur šie medikamenti parasti atrodas, tā ir augstāka, steigšus jāmeklē piemērotāka, vēsāka!

Ja lietošanas instrukcijā norādīts, ka zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas nosacījumi, tās var turēt temperatūrā, kas raksturīga mājai un sezonai.

Ja ir aizdomas par kādām zāļu pārvērtībām, nekādā gadījumā nevajadzētu tās lietot. Neskaidrību un šaubu gadījumos jautājiet padomu ārstam vai konsultējieties ar farmaceitu!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+