Latvijā
Novados

Pāri palikusi tikai ogļu kaudze: Jūrmalā nodedzis sens nams3

Kadrs no video

Naktī uz otrdienu, 15. maiju Jūrmalā nodedzis kāds koka nams. Glābšanas darbi turpinājās līdz pat dienas vidum, kaut gan faktiski glābt vairs nebija ko, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši uz Rīgas ielu 47, kur dedzis kāds neapdzīvots nams. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka ēka pilnā platībā, kas ir 150 kvadrātmetri. Turklāt mājai jau bija iebrucis jumts. Veicot dzēšanas darbus, cieta viens no ugunsdzēsējiem, kurš nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 2.30 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks lokalizēts, taču krāsmatu laistīšana notika līdz vēlai pēcpusdienai.

Par aizdegšanās iemesliem vietējiem ir tikai pāris varianti – elektrības ēkā nav, tātad tur varēja saimniekot tikai bezpajumtnieki vai arī notikusi ļaunprātība, lai atbrīvotos no grausta, ko gluži vienkārši nav izdevīgi atjaunot. Lētāk ir uzcelt jaunu, modernu ēku. Pie šādām dedzināšanām vietējie jau pieraduši.

Policijā par noziegumu, kas vērsts pret īpašumu, sākts kriminālprocess, taču šis ir gadījums, kad krāsmatās sameklēt pierādījumus tīšai dedzināšanai būs ļoti grūti, jo no ēkas pāri palikusi tikai liela ogļu kaudze, un reālākais, kas likumsargiem tagad var palīdzēt, ir aculiecinieki.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv