×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2017
Drukāt

Iespaidīgi: Pāvilostā jūra izskalo dzintaru kalnu (11)

Foto no Aijas FacebookFoto no Aijas Facebook

Jūra šodien ir dāsna, sociālajos tīklos raksta Aija, ievietojot vairākas fotogrāfijas ar brīnišķīgi skaistiem dzintariem, ko izskalojusi jūra Pāvilostā.

Sazvanot “lasītājus”, portāls guva apstiprinājumu, ka dzintari krastā salasīti trešdienas rītā.

Dzintaru lasītājs Aldis pastāstīja, ka šogad tik liels dzintaru loms vēl nebija bijis. “Aizvedu bērnus uz skolu un braucu skatīties jūru. Pie mola ieraudzījām melnumus. Inventārs bija līdzi – ķesele un zābaki, un bridu jūrā līdz vidum,” stāstīja Aldis, kura dzīvesbiedre dzintaru apstrādā, arī darina rotas.

Lielākais no šodien salasītajiem “dārgumiem” bijis 42 gramus smags dzintars. Visi kopā vēl neesot nosvērti. Turklāt šodien mazliet citā vietā dzintarus lasījis arī dēls. Sieva pēc dalīšanās ar guvumu sociālajos tīklos saņemot daudz zvanu, vīrietis pasmejas par popularitāti.

Pludmalē zvejojot dzintarus pavadītas aptuveni divas stundas. Aldis smēlis, bet dzīvesbiedre krastā skatījusies, kas zālēs ieķēries.

“Tas nozīmē, ka katru rītu ir jābrauc uz jūru un jāskatās, jo nav iespējams pateikt, kad jūra dzintarus izskalos, un kur. Vietas mainās. Pāvilostā dzintaram labvēlīgākie vēji ir rietumu un ziemeļrietumu,” atklāja Aldis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Mes ari vakar smuku kaudziti salasijam 🙂 bildes ir mana facbuk 🙂

  2. nelielies! Uzliks dzintaru nodokli 50% apmērā!

  3. Skataties ka nav fosfors kaa 90tajos.100% atkal eksplodees..nekas nav par velti pat gumejnieki

  4. M. Daudzu gadus katru gadu vasarās ciemojos Liepājā, un mīļākā nodarbšanās pludmalē bija dzintaru meklēšana. Parasti jūras dāsnums seko pēc vētrām, Liepājā “dzintaru” vēji, pēc mūsu novērojumiem, bija DR, kādas diena divas pēc vētras. Nu salasītais dzintars (dažada kalibra) glabājas kā dārgums.

  5. FOSFORS? ? ?

    • Ja — fosfors. Lasiju par to jau 35 gad atpakal. Bij beestam laseet dzintar jur mala jo padomju laikaa jura tik piesarnot ar fosforu kas var sadedzinat adu ja liek kabataa. Var atstat baigu ievainojumu.

  6. Skaisti. 🙂

  7. Skaisti 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+