×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Partijām jāatmaksā ziedojumos nelikumīgi saņemtā nauda

knab_logo

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzdevis 11 partijām vai to apvienībām atmaksāt ziedotājiem vai ieskaitīt valsts budžetā kopumā 16 804 latus, kas nelikumīgi saņemti 2010.gadā.

KNAB ceturtdien informēja par politisko partiju 2010.gada finanšu pārskatu pārbaudes rezultātiem.

Lielākā daļa naudas, kas jāatmaksā, ir ziedojumi. Saskaņā ar likumu prettiesiski saņemtie ziedojumi vai to daļa partijām ir jāatdod maksātajām. Ja tas netiek izpildīts, tad finanšu līdzekļi ir jāieskaita valsts budžetā.

Teju pusi jeb 7299 latus no 16 804 latiem partija “Saskaņa” ieskaitījusi valsts budžetā. Piedevām vēl “Saskaņa” atmaksājusi ziedotājam 2000 latu, un šādu pašu summu ziedotājam atmaksājusi “Visu Latvijai”.

Par gada pārskatu un informācijas par saņemtajiem ziedojumiem iesniegšanas kārtības neievērošanu 27 gadījumos partijas ir sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikti naudas sodi kopumā 2640 latu apmērā.

Par neatļautu ziedojumu pieņemšanu no juridiskām personām divas partijas – “Saskaņas centrs” un LPP/LC – tika sauktas pie administratīvās atbildības, uzliekot katrai naudas sodu 500 latu apmērā. Ziedojumi gan bija mazāki nekā uzliktais sods.

KNAB dati liecina, ka 2010.gadā ir turpinājusies partijām ziedoto finanšu līdzekļu apmēra palielināšanās, sasniedzot vislielāko apmēru kopš 2002.gada – 3,68 miljonus latu. Salīdzinot ar 2009.gadu, pārskata gadā gan ir samazinājies veikto ziedojumu skaits, proti, maksājumi partijām ir veikti mazāk, bet par lielākām summām, žurnālistiem ceturtdien pastāstīja KNAB pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+